• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Jak urządzić salon w stylu francuskim?

Styl francuski we wnętrzach to pałacowy szyk, przepych i blask.  Jest on zupełnym przeciwieństwem takich stylów jak industrialny, minimalistyczny czy skandynawski. I choć te wymienione sposoby urządzania wnętrz cieszą się niesłabnącą popularnością, nie każdemu się podobają. Jeśli i Tobie z nimi nie po drodze, może właśnie dla Ciebie jest stworzony styl francuski? Przeczytaj artykuł, by dowiedzieć się, co zrobić, by w Twoim salonie zapanowała “Francja elegancja”.

Francuskie kolory

 
W salonie urządzonym w stylu francuskim mile widziane są pastelowe kolory, wszelkie złamane biele, stonowane beże, a także delikatne odcienie błękitu czy zieleni. Ściany takiego salonu mogą być pomalowane farbą w jednym z tych kolorów lub wyłożone dobraną do kolorystyki mebli tapetą, jednolitą lub w delikatne, roślinne desenie. Jeśli chcesz przełamać tę nieco cukierkową kolorystykę, przełam ją meblami ze złotymi lub srebrnymi elementami. Inny pomysł to wybranie sofy w głębokim fiolecie lub czerwieni w odcieniu wina. Jeżeli meble w intensywnych kolorach to dla Ciebie za dużo, mocny kolor możesz wprowadzić do wnętrza za pomocą różowych czy też fioletowych kwiatów ciętych.
W salonie urządzonym w stylu francuskim mile widziane są pastelowe kolory, wszelkie złamane biele, stonowane beże, a także delikatne odcienie błękitu czy zieleni. Ściany takiego salonu mogą być pomalowane farbą w jednym z tych kolorów lub wyłożone dobraną do kolorystyki mebli tapetą, jednolitą lub w delikatne, roślinne desenie. Jeśli chcesz przełamać tę nieco cukierkową kolorystykę, przełam ją meblami ze złotymi lub srebrnymi elementami. Inny pomysł to wybranie sofy w głębokim fiolecie lub czerwieni w odcieniu wina. Jeżeli meble w intensywnych kolorach to dla Ciebie za dużo, mocny kolor możesz wprowadzić do wnętrza za pomocą różowych czy też fioletowych kwiatów, jak widać to na obu poniższych zdjęciach.Francuskie kolory
 
W salonie urządzonym w stylu francuskim mile widziane są pastelowe kolory, wszelkie złamane biele, stonowane beże, a także delikatne odcienie błękitu czy zieleni. Ściany takiego salonu mogą być pomalowane farbą w jednym z tych kolorów lub wyłożone dobraną do kolorystyki mebli tapetą, jednolitą lub w delikatne, roślinne desenie. Jeśli chcesz przełamać tę nieco cukierkową kolorystykę, przełam ją meblami ze złotymi lub srebrnymi elementami. Inny pomysł to wybranie sofy w głębokim fiolecie lub czerwieni w odcieniu wina. Jeżeli meble w intensywnych kolorach to dla Ciebie za dużo, mocny kolor możesz wprowadzić do wnętrza za pomocą różowych czy też fioletowych kwiatów, jak widać to na obu poniższych zdjęciach.

 

Meble w stylu francuskim

 
Salon w stylu francuskim nie może obejść się bez ludwikowskich krzeseł, foteli, sofy lub szezlongu. Ne muszą to być, i z reguły nie są, autentyczne “ludwiki”, ale ich wierne repliki. Meble stylizowane na te rodem z XVIII-wiecznych pałacowych wnętrz zachwycają zaokrąglonymi kształtami, złoceniami i lekką, a jednocześnie zapierającą dech w piersiach formą. Na obiciach mebli tapicerowanych można dostrzec delikatne, roślinne motywy. Krzesła “ludwiki” mają bardzo charakterystyczne owalne oparcia, wiele z nich też rzeźbione podłokietniki. Stoliki kawowe są niewielkie, a komody bogato zdobione. Nic w tym dziwnego, w końcu meble te mają wyglądać jakby żywcem wyjęte z królewskiego buduaru. 
Salon w stylu francuskim nie może obejść się bez ludwikowskich krzeseł, foteli, sofy lub szezlongu. Ne muszą to być, i z reguły nie są, autentyczne “ludwiki”, ale ich wierne repliki. Meble stylizowane na te rodem z XVIII-wiecznych pałacowych wnętrz zachwycają zaokrąglonymi kształtami, złoceniami i lekką, a jednocześnie zapierającą dech w piersiach formą. Na obiciach mebli tapicerowanych można dostrzec delikatne, roślinne motywy. Krzesła “ludwiki” mają bardzo charakterystyczne owalne oparcia, wiele z nich też rzeźbione podłokietniki. Stoliki kawowe są niewielkie, a komody bogato zdobione. Nic w tym dziwnego, w końcu meble te mają wyglądać jakby żywcem wyjęte z królewskiego buduaru. Meble w stylu francuskim
 
Salon w stylu francuskim nie może obejść się bez ludwikowskich krzeseł, foteli, sofy lub szezlongu. Ne muszą to być, i z reguły nie są, autentyczne “ludwiki”, ale ich wierne repliki. Meble stylizowane na te rodem z XVIII-wiecznych pałacowych wnętrz zachwycają zaokrąglonymi kształtami, złoceniami i lekką, a jednocześnie zapierającą dech w piersiach formą. Na obiciach mebli tapicerowanych można dostrzec delikatne, roślinne motywy. Krzesła “ludwiki” mają bardzo charakterystyczne owalne oparcia, wiele z nich też rzeźbione podłokietniki. Stoliki kawowe są niewielkie, a komody bogato zdobione. Nic w tym dziwnego, w końcu meble te mają wyglądać jakby żywcem wyjęte z królewskiego buduaru. 

Dodatki a’la France

 
W salonie w stylu francuskim pełno jest romantycznych bibelotów. Spójrz na dwa ostatnie zdjęcia. Czego tutaj nie ma… Gipsowe aniołki, budzik stylizowany na stary, klatki dla ptaków, które mogą pełnić funkcje kwietników lub świeczników… Wszystkie te przedmioty wspaniale komponują się ze stylizowanymi meblami. We francuskich wnętrzach sporo jest też kolorowych ciętych kwiatów. Jako że salon w stylu francuskim ma niemalże przypominać wnętrze pałacu królewskiego, dekoracje powinny być bogate. Obowiązkowym dodatkiem są też zdobione w motywy roślinne lub muszle tkaniny, nie tylko w postaci meblowych tapicerek, ale także np. narzuty czy poduszek. Do tego lustro w bogato zdobionej ramie, kryształowy żyrandol i już możesz poczuć się niemal jak francuski władca.
W salonie w stylu francuskim pełno jest romantycznych bibelotów. Spójrz na dwa ostatnie zdjęcia. Czego tutaj nie ma… Gipsowe aniołki, budzik stylizowany na stary, klatki dla ptaków, które mogą pełnić funkcje kwietników… Wszystkie te przedmioty wspaniale komponują się ze stylizowanymi meblami. We francuskich wnętrzach sporo jest też kolorowych ciętych kwiatów. Jako że salon w stylu francuskim ma niemalże przypominać wnętrze pałacu królewskiego, dekoracje powinny być bogate. Obowiązkowym dodatkiem są też zdobione w motywy roślinne lub muszle tkaniny, nie tylko w postaci meblowych tapicerek, ale także np. narzuty czy poduszek. Do tego lustro w bogato zdobionej ramie, kryształowy żyrandol i już możesz poczuć się niemal jak francuski władca.Dodatki a’la France
 
W salonie w stylu francuskim pełno jest romantycznych bibelotów. Spójrz na dwa ostatnie zdjęcia. Czego tutaj nie ma… Gipsowe aniołki, budzik stylizowany na stary, klatki dla ptaków, które mogą pełnić funkcje kwietników… Wszystkie te przedmioty wspaniale komponują się ze stylizowanymi meblami. We francuskich wnętrzach sporo jest też kolorowych ciętych kwiatów. Jako że salon w stylu francuskim ma niemalże przypominać wnętrze pałacu królewskiego, dekoracje powinny być bogate. Obowiązkowym dodatkiem są też zdobione w motywy roślinne lub muszle tkaniny, nie tylko w postaci meblowych tapicerek, ale także np. narzuty czy poduszek. Do tego lustro w bogato zdobionej ramie, kryształowy żyrandol i już możesz poczuć się niemal jak francuski władca.