• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Zawiasy meblowe

Filtruj produkty

Zakres cenowy

Zakres cenowy

Status

Status

Element zawiasu

Element zawiasu

Typ zawiasu

Typ zawiasu

Rodzaj drzwi

Rodzaj drzwi

Materiał drzwi

Materiał drzwi

Zastosowanie specjalne

Zastosowanie specjalne

Gniazdo puszki

Gniazdo puszki

Kąt otwarcia

Kąt otwarcia

Długość zawiasu

Długość zawiasu

Producenci

Producenci

Materiał

Materiał

Mocowanie do frontu

Mocowanie do frontu

Wygięcie zawiasu

Wygięcie zawiasu

Typ prowadnika

Typ prowadnika

Prowadnik z eurośrubami

Prowadnik z eurośrubami

Kategoria Producenta

Kategoria Producenta
drzwi nakładane
×

Zawiasy do drzwi

Elementy ruchome w meblach, oknach, bramach oraz drzwiach nie są w stanie prawidłowo funkcjonować bez odpowiednio dobranych zawiasów, które dostępne są w naszym sklepie meble.pl w wielu odmianach. Na jakie elementy warto zwrócić uwagę podczas wyboru zawiasów nakładanych do drzwi? Zawiasy należy przede wszystkim rozróżnić ze względu na materiały, z których zostały wyprodukowane oraz na ich konstrukcję czy sposób działania.

Na początku należy zapoznać się z poszczególnymi rodzajami nawiasów przeznaczonych do drzwi. Podstawowy podział dotyczy zawiasów drzwiowych wkręcanych, które składają się z dwóch części wkręcanych w skrzydło drzwiowe oraz we framugę drzwi, kolejne są zawiasy tłoczone, w których tylko jedna część jest przymocowywana do drzwi (zostaje ona wsadzona w drugi element), ostatnim rodzajem zawiasów są zawiasy drzwiowe wkuwane oraz wahadłowe. Ponadto warto pamiętać, że podczas zakupu musimy zwrócić uwagę na kilka parametrów — do jakich drzwi dane zawiasy mogą zostać wykorzystane.

Zawiasy do drzwi szklanych posiadają specjalne wkładki o charakterze amortyzującym — prowadzą one do rozproszenia wygenerowanej energii. Takiego typu zawiasy najczęściej wykonane są z aluminium lub stali nierdzewnej. Zawiasy przeznaczone do drzwi drewnianych powinny cechować się odpowiednią wytrzymałością, a to wszystko dlatego, że drewniane drzwi są przeważnie ciężkie — najczęściej stosuje się zawiasy wykonane ze stali, aluminium lub mosiądzu. Natomiast zawiasy do drzwi balkonowych produkowane są ze stali zabezpieczonej wcześniej przed korozją. Ciekawą konstrukcję posiadają zawiasy do drzwi łamanych — jak sama nazwa wskazuje, muszą umożliwiać łamanie skrzydła. W tym przypadku wybór dostępnych materiałów jest niezwykle szeroki.

Nie należy pomijać ani bagatelizować informacji dotyczących wagi drzwi. Zbyt słabe zawiasy mogą nie wytrzymać ciężaru drzwi, co może spowodować ich oderwanie, a następnie doprowadzić do zniszczenia drzwi. W naszej bogatej ofercie sklepu internetowego meble.pl z pewnością znajdą Państwo odpowiednie modele zawiasów zarówno do drzwi lekkich, jak i nieco cięższych. Im wyższa klasa trwałości zawiasów tym macie Państwo większą gwarancję wytrzymałości produktu. Zastosowanie do użytku odpowiednich modeli pomoże w podniesieniu funkcjonalności systemów drzwiowych w codziennej eksploatacji.

Dzięki wysokiej jakości zawiasom do drzwi są Państwo w stanie wprowadzić je w ruch, nie używając zbyt dużo siły. Warto pamiętać, że poszczególne modele zawiasów posiadają zintegrowane hamulce zapewniające delikatne, a co za tym idzie ciche zamykanie. W asortymencie sklepu znajdziecie Państwo również zawiasy, które pomogą w uzyskaniu estetycznego, cieszącego oko efektu. Dzięki dużej ilości rozmaitych rozwiązań każdy z Państwa znajdzie zawiasy do drzwi, które sprostają jego wymaganiom.

Od inspiracji do zakupu