• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Zawiasy drzwi wpuszczane

Filtruj produkty

Zakres cenowy
Zakres cenowy
Status
Status
Element zawiasu
Element zawiasu
Typ zawiasu
Typ zawiasu
Rodzaj drzwi
Rodzaj drzwi
Materiał drzwi
Materiał drzwi
Zastosowanie specjalne
Zastosowanie specjalne
Gniazdo puszki
Gniazdo puszki
Kąt otwarcia
Kąt otwarcia
Długość zawiasu
Długość zawiasu
Producenci
Producenci
Materiał
Materiał
Mocowanie do frontu
Mocowanie do frontu
Wygięcie zawiasu
Wygięcie zawiasu
Prowadnik z eurośrubami
Prowadnik z eurośrubami
Typ prowadnika
Typ prowadnika
Kategoria Producenta
Kategoria Producenta
Długość
Długość
Wysokość
Wysokość
Głębokość
Głębokość
×

Zawias wpuszczany

Akcesoria meblowe to bardzo funkcjonalne elementy, które usprawniają meble dostosowując je do potrzeb współczesnego człowieka. Niezbędne są one przy urządzaniu domu lub mieszkania. Przydają się także podczas każdego remontu, a nawet delikatnej zmianie aranżacji wnętrza. Zawiasy do drzwi wpuszczanych to akcesoria meblowe, które umożliwiają szybki i wygodny montaż drzwi bezprzylgowych, a także drzwi z odwróconą przylgą. Dużą zaletą tego rodzaju zawiasów jest to, że po zainstalowaniu w skrzydle drzwiowym tworzą jednolitą płaszczyznę z ościeżnicą i są one niewidoczne po zamknięciu drzwi. To sprawia, że doskonale komponują się one z wystrojem zarówno tradycyjnych, jak i nowocześnie urządzonych pomieszczeń. Prezentowane zawiasy do drzwi wpuszczanych cechują się solidnym wykonaniem i trwałością. Bogata oferta różnych zawiasów i elementów do drzwi wpuszczanych pozwoli na wybór zgodny z indywidualnymi preferencjami i potrzebami.


Prowadniki krzyżakowe do zawiasów wpuszczanych wykonane są ze stali. Tak trwały i wytrzymały materiał gwarantuje wieloletnie bezawaryjne użytkowanie. Powierzchnia takich prowadników jest niklowana, dzięki temu cechują się one estetycznym wyglądem. Mocowane są one na wkręty do płyty wiórowej. Oferowane prowadniki należą do systemu CLIP. Regulacja wysokości prowadnika jest możliwa przy pomocy przedłużonego otworu. Odstęp pomiędzy pozycjami mocowań powinien wynosić 32 mm.

Na uwagę zasługują zawiasy do drzwi wpuszczanych. Zawiasy puszkowe dedykowane są do drzwi wpuszczanych ze sprężyną. Zawiasy takie wykonane są z metalu w wykończeniu galwanicznym nikiel. Aby prawidłowo zamontować taki zawias należy do niego dokupić prowadnik. Rozstaw otworów montażowych w puszce wynosi 45 mm. Kąt otwierania drzwi to 110 stopni. Zawiasy takie stosujemy zawsze wtedy, gdy drzwi szafki położone są wewnątrz. Powinny się one znajdować pomiędzy ściankami bocznymi korpusu mebla. Dzięki temu widoczna jest cała przegroda korpusu mebla.

Ciekawym rozwiązaniem są także zawiasy wpuszczane z hamulcem. Posiadają one zintegrowany hamulec BLUMOTION, który zapewnia ciche i delikatne zamykanie niezależnie od wagi frontu oraz prędkości zamykania. Aby dostosować siłę Blumotion do wagi frontu wystarczy przesunąć wyłącznik na puszce i zamknąć drzwi. Przy następnym zamykaniu efekt Blumotion będzie już dopasowany. Jest możliwa także dezaktywacja Blumotion. Zawiasy te posiadają regulację w trzech płaszczyznach. W tym zawiera się także bezstopniowa regulacja głębokości przez gwint ślimakowy, a także mimośrodkowa regulacja głębokości. Taki zawias można dostosować do drzwi o grubości 24 mm. Puszka tego zawiasu jest stalowa i mocowana na wkręty.

Warto wspomnieć także o zaślepkach ramienia zawiasu wpuszczanego. Można wybierać między zaślepkami z wytłoczeniem i gładkimi. Te pierwsze są dedykowane do zawiasów 110 stopni, 107 st i +45 st II i zawias do drzwi równoległych. Zaślepka ma kształt prostokąta jest wyoblona i mocowana centrycznie. Mocowanie zaślepki jest wciskane. Nadruk jest tłoczony. Zaślepki te cechują się eleganckim wyglądem. Wykonane są w kolorze czarnego onyksu. Dzięki temu subtelnie łączą się one z meblem stając się zarazem jego wyjątkową ozdobą. Takie zaślepki doskonale nadają się do klasycznych mebli, które dzięki nim nabierają charakteru. Świetnie nadają się także do nowoczesnych mebli. Zawiasy w takim kolorze doskonale komponują się z meblami podkreślając ich urok i klasę.
Dostępne są także zaślepki bez nadruku do zawiasu. Wykonane są one ze stali i mają niklowaną powierzchnię. Dzięki temu prezentują się one gustownie i bardzo stylowo. Mocowanie tych zaślepek jest wciskane. Zaślepki te mają kształt prostokąta z wygięciem R10.

Tak duży wybór zawiasów wpuszczanych i akcesoriów do drzwi wpuszczanych zadowoli nawet najbardziej wymagające osoby. Zawiasy wpuszczane zapewniają bezpieczne i komfortowe korzystanie z mebli.


Od inspiracji do zakupu

Zawias wpuszczany - poradnik

Poradnik: Wybieramy najlepsze akcesoria do drzwi wpuszczanych - zawiasy drzwi wpuszczane do Twojego wnętrza

Zawiasy drzwi wpuszczane - kluczowy element drzwi

Rola zawiasów drzwi wpuszczanych

Zawiasy drzwi wpuszczane stanowią nieodłączny element każdego drzwi wpuszczanego do wnętrza.
więcej