• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Meble jadalnia i kuchnia Fontini

×
 
Sypialnia z biurkiem i miejscem do pracy - aranżacje i pomysły

Sypialnia z biurkiem i miejscem do pracy - aranżacje i pomysły

Sypialnia jest wyjątkową przestrzenią w naszym domu. To właśnie tutaj spędzamy znaczną część naszego życia, śpiąc i relaksując się. Coraz częściej jednak organizujemy w niej też kącik biznesowy, a sypialnia z biurkiem i miejscem do pracy to must have osób, które są bardzo aktywne zawodowo lub zwyczajnie dysponują w domu małą powierzchnią i chcą ją optymalnie wykorzystać. Okazuje się, że praca w pomieszczeniu sypialnym wcale nie jest mniej efektywna. To, w jaki sposób urządzimy sypialnię, zależy w dużej mierze od indywidualnych potrzeb. Jak więc stworzyć funkcjonalną i estetyczną sypialnię z miejscem do pracy? Przedstawiamy nietuzinkowe aranżacje i pomysły.

Biurko w sypialni - czy to dobry pomysł?

Biurko w sypialni - czy to dobry pomysł?

Biurko w sypialni to kwestia, nad którą zastanawia się wiele osób. Według niektórych sypialnia to pomieszczenie domowe, w którym nie ma miejsca na pracę - jest przeznaczone tylko do odpoczynku i relaksu. To w sypialni kończymy dzień i budzimy się następnego ranka, a także regenerujemy swoje siły. Zatem jej aranżacja wymaga dużego zaangażowania, a na samo wyposażenie składa się kilka niezbędnych elementów. Wśród nich można wymienić między innymi łóżko z wygodnym materacem, stoliki nocne i klimatyczne oświetlenie. Jednak im więcej przestrzeni do dyspozycji, tym więcej miejsca na zastosowanie dodatkowych mebli, takich jak komody, szafy czy też biurko. Sprawdź, jak zaaranżować biurko w sypialni!

Witryna - delikatność i ponadczasowa elegancja w Twoim mieszkaniu

Witryna - delikatność i ponadczasowa elegancja w Twoim mieszkaniu

Z muzealnej gabloty w codzienny użytek Witryna szklana od wielu lat króluje w naszych salonach. To delikatny, wydawać by się nawet mogło, że kruchy mebel eksponujący piękne porcelanowe i kryształowe zastawy. Dotychczas była wykorzystywana jedynie w salonach jako wystawa rodzinnych eksponatów. Była bardziej niczym gablota w muzeum, niż mebel użytkowy. Dodawała wnętrzu delikatności i kruchej elegancji, podkreślając odpowiednim oświetleniem srebrne, kryształowe i porcelanowe eksponaty. Obecnie witryna przestaje być nietykalnym eksponatem, a wkraczając w przestrzeń kuchni i jadalni staje się meblem codziennego użytku. Można ją spotkać zarówno w eleganckich salonach, jak i przytulnych jadalniach, czy prowansalskich kuchniach. Odpowiednio wystylizowana, sprawdza się nawet w sypialni. Ekspozycje podkreśla dyskretnym lub wyraźnym oświetleniem (w zależności od stylu, który akcentuje). Trochę historii Witryny szklane wywodzą się z okresu klasycyzmu, z czasów panowania Ludwika XVI. Swoją popularność przeżywają w I połowie XX wieku, gdzie królowały w bogato zdobionych i eleganckich wnętrzach. Witryna znajdowała się w niemal każdym domu polskiej, przedwojennej inteligencji. Przechowywała rodzinne skarby. Traktowana była z niezwykłą ostrożnością i delikatnością. Trzymano w niej rodzinne serwisy, które używane były tylko na specjalne okazje, srebrne cukiernice, bomboniery i sztućce. Współczesne witryny szklane oddają ducha tamtych mebli, jednak ich forma znacznie odbiegła od pierwowzorów.

Perfekcyjne połączenie — biel i drewno

Perfekcyjne połączenie — biel i drewno

Biel i drewno to główne wyznaczniki stylu skandynawskiego, który z pewnością przypadnie do gustu osobom ceniącym proste, eleganckie, a zarazem funkcjonalne rozwiązania. Ogromną zaletą stylu skandynawskiego jest to, że doskonale sprawdza się zarówno we wnętrzach o niewielkim metrażu, jak i w dużych mieszkaniach. Jak wprowadzić styl skandynawski do wnętrz? Jak stworzyć aranżację ponadczasową, a zarazem praktyczną w codziennym użytkowaniu? W Polsce estetyka skandynawska cieszy się ogromną popularnością, ponieważ zaaranżowane w taki sposób wnętrza zachwycają oferowaną wygodą, prostymi formami oraz naturalnymi materiałami, a to wszystko w stonowanym, wręcz uniwersalnym wybarwieniu.