• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Jak się zrelaksować w domu? Odprężająca kąpiel

Współczesny tryb życia sprawia, że wciąż jesteśmy narażeni na mniej lub bardziej stresujące sytuacje. Stres może działać motywująco, może także być przyczyną złego samopoczucia, a nawet problemów zdrowotnych. Warto skorzystać z bardzo prostej metody relaksu, którą można zastosować w domowym zaciszu – odprężającej kąpieli.

Po pierwsze warto zadbać o klimat wyciszenia i spokoju. Delikatne światło pozwoli odpocząć oczom od codzienności pulsującej obrazami i kolorami, relaksująca muzyka pozwoli myślom uciec od codziennych trosk, a  pięknie pachnące kosmetyki zadbają o kondycję ciała i duszy. Wybór zapachów wśród kosmetyków do kąpieli może przyprawić o zawrót głowy – każdy wybierze dla siebie coś idealnie odpowiadającego jego wymaganiom.

stylowe meble łazienkowe idealne...

stylowe meble łazienkowe idealne na relaksującą kąpiel w domu

stylowe meble łazienkowe idealne...

stylowe meble łazienkowe idealne na relaksującą kąpiel w domu

 

Miękko i przytulnie

Puszyste ręczniki pozwolą otulić ciało po relaksującej kąpieli. Ręczniki w eleganckich kolorach, pięknie wykończone będą również atrakcyjnym elementem dekoracyjnym w łazience. Błogi stanu relaksu pozwoli przedłużyć  miękki szlafrok.

Wygoda i bezpieczeństwo

Warto zadbać o wygodę i bezpieczeństwo podczas kąpieli. Dla wielbicieli długich kąpieli w wannie polecane są maty antypoślizgowe, które pozwalają na stabilne i komfortowe ułożenie ciała. Uzupełnieniem maty może być zagłówek z antypoślizgową powierzchnią przylegającą do wanny. Aby móc bezproblemowo sięgać po kosmetyki warto zastanowić się nad zamontowaniem organizerów łazienkowych, które są wygodne w używaniu i jednocześnie estetycznie wyglądają. Doskonale sprawdzają się również w kabinach prysznicowych zastępując półeczki na kosmetyki.

Klimatyczne świece

Światło świec sprawia, że łazienka stanie się bardziej przytulna i nastrojowa… Warto zastanowić się jaki kształt  i kolor świec pasuje do danej łazienki. Idealnym rozwiązaniem do łazienek są szklane lampiony – zapewniają pięknie mieniące się światło oraz bezpieczeństwo w trakcie użytkowania.

Klimat relaksu można uzyskać dzięki własnoręcznie przygotowanej dekoracji: Pływające świeczki - jak zrobić efektowną dekorację?

eleganckie miejsce na relaks z...

eleganckie miejsce na relaks z świecą zapachową na stole kawowym

eleganckie miejsce na relaks z...

eleganckie miejsce na relaks z świecą zapachową na stole kawowym