• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Czarne meble – czy są trudne w utrzymaniu?

Czarne meble wyglądają niezwykle elegancko i efektownie. Nic zatem dziwnego, że tak wiele osób się na nie decyduje. Sporo spośród nich jednak zastanawia się przed zakupem, jak czyścić czarne meble i czy są one ciężkie w utrzymaniu. Spróbujemy rozwiać wszelkie wątpliwości.

Kurz – największy wróg

Aby czarne meble prezentowały się gustownie i elegancko, trzeba je dość często przecierać ściereczką lub, w przypadku mebli tapicerowanych, odkurzać odkurzaczem. Wszystko dlatego, że osiadający na nich kurz jest bardzo widoczny. Wystarczy jeden element wystroju wnętrza, który go „produkuje” (np. wykładzina dywanowa), by mieć z czarnymi meblami naprawdę dużo pracy.

Szorowanie? Stop!

Nie da się ukryć, że czarne meble są trudne w utrzymaniu także dlatego, że nie można ich szorować. Jeśli zignorujesz tę sprawę, od razu będą widoczne przetarcia i zarysowania. Jak już było wspomniane wcześniej, należy je za to bardzo często starannie odkurzać.

Wiele zależy od pomieszczenia

W każdym domu znajdują się pomieszczenia mniej lub bardziej narażone na kurz, a także mniej lub bardziej nasłonecznione. To ostatnie też jest bardzo istotne. W słonecznych wnętrzach kurz widać jak na dłoni, w tych bardziej zacienionych nie jest on już tak widoczny. Jeśli tam staną czarne meble, nie będziesz musiał ich tak często odkurzać, jakby to miało miejsce w nasłonecznionym pomieszczeniu.

Warto się poświęcić

Nawet jeśli pielęgnacja czarnych mebli jest nieco bardziej pracochłonna, warto się na nie zdecydować, choćby i kosztem swojego czasu przeznaczonego na częstsze odkurzanie. Wartość estetyczna takich mebli przewyższa czas poświęcony na ich czyszczenie. Zresztą to, że nie widać kurzu wcale nie oznacza, że go nie ma. Mobilizując się do częstszego odkurzania dbasz też zatem o swoje zdrowie. Jeśli jednak nie lubisz sprzątać, lepiej wybrać meble w innym kolorze.

Zobacz także: Jak dbać o skórzaną kanapę?

elegancka czarna komoda RTV w...

elegancka czarna komoda RTV w nowoczesnym salonie

elegancka czarna komoda RTV w...

elegancka czarna komoda RTV w nowoczesnym salonie