×
Dzień Miesiąc darmowej dostawy na meble
Ważne do 30.06.2021, obowiązuje na wybrane produkty i wybrane formy płatności.
  • Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Jak urządzić pokój z łóżkiem piętrowym?

Piętrowe łóżko to idealny mebel, gdy w pokoju mieszkają dzieci. Największą zaletą takiego łóżka jest to, że nie zajmuje ono dużo miejsca, przez co wnętrze jest przestronniejsze, a pełnowymiarowe materace zapewniają dzieciom komfortowy sen.

Bezpieczeństwo

Wybierając do pokoju dziecięcego łóżko piętrowe należy zwrócić szczególna uwagę na stabilność mebla,  jakość wykonania poszczególnych elementów oraz staranność wykończenia. Bezpieczeństwo dzieci zapewnią odpowiednio dobrane barierki, które chronią przed upadkiem podczas snu lub zabawy. Należy także zwrócić uwagę na to, aby drabinka była starannie zamocowana i pozwalała na bezpieczne wchodzenie i schodzenie z górnego łóżka.

Największą popularnością cieszą się łóżka sosnowe – w kolorze naturalnym, bielone lub barwione na orzech.

 

Łóżko piętrowe z biurkiem lub szafą

Łóżko piętrowe, które jest umieszczone jest nad biurkiem lub szafą to świetna propozycja zarówno do pokoju jednego dziecka, jak i dla rodzeństwa. Połączenie miejsca do spania z miejscem do nauki jest bardzo praktycznym rozwiązaniem, które nie zajmuje zbyt dużo miejsca w pokoju. Takie zestawy można ustawić w pokoju rodzeństwa, które chodzi do szkoły – każde z dzieci będzie miało wygodne miejsce do spania oraz przestrzeń do odrabiania zadań.

Dostępne są także łóżka, pod którymi jest wolna przestrzeń do zabawy – do fantastyczny pomysł dla mniejszych dzieci.

Aranżacje

Przygotowując aranżację pokoju dziecięcego warto pamiętać o odpowiednim zaplanowaniu miejsca do odpoczynku oraz miejsca do nauki i zabawy. Łóżko piętrowe pozwala na lepsze zagospodarowanie powierzchni, a dobranie pasujących do niego mebli pozwoli uzyskać bardzo przytulne i jednocześnie funkcjonalne wnętrze. W kolekcjach mebli dziecięcych obok łóżek można znaleźć: szafy na ubrania, biurka, regały na książki i zabawki, komody.  

Należy pamiętać, że klimat pokoju tworzą kolorystyka ścian, ilość naturalnego światła oraz odpowiednio dobrane lampki.

Warto zadbać także o miejsce na przechowywanie różnych drobiazgów zbieranych przez dzieci, więcej na ten temat przeczytacie w artykule 5 pomysłów na przechowywanie różnych dziecięcych skarbów.

 

Dodatkowe elementy

Aby jeszcze lepiej zagospodarować przestrzeń pokoju dziecka, warto rozważyć zakup łóżka piętrowego z szufladą. W takiej szufladzie można z łatwością przechowywać pościel, koce lub zabawki, zyskując dodatkową przestrzeń, w której zmieści się sporo różnych rzeczy.

Do niektórych modeli łóżek można zamontować baldachim, który stanowi dodatkową atrakcję dla dziecka śpiącego na górnym łóżku.

Dużym zainteresowaniem cieszą się także łóżka, które są wyposażone w zjeżdżalnie. Z jednej strony znajduje się drabinka do wspinania na górę, a z drugiej zjeżdżalnia, po której dzieci mogą bezpiecznie zjeżdżać w dół. Wybór takiego mebla zagwarantuje dzieciom nie tylko spokojny sen nocą, ale także wiele godzin zabaw w ciągu dnia. Wyobraźnia dzieci podpowie im wiele scenariuszy zabaw – od zabawy w dom, przez zdobywanie statków pirackich, aż po zamek, w których mieszkają dzielni rycerze.