• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Okapy do zabudowy – ciche, wydajne i łatwe w montażu

Planując urządzenie kuchni kierujemy się przede wszystkim praktycznymi przesłankami. Przygotowywanie posiłków staje się znacznie łatwiejsze, gdy wcześniej zadbamy o odpowiednią aranżację stref roboczych oraz umiejscowienie i pojemność przestrzeni do przechowywania. Jak zatem urządzić kuchnię z głową?

Nic nie stoi na przeszkodzie, by przemyślana funkcjonalność szła w parze z estetyką. Kuchnie możemy urządzić zarówno ładnie, jak i ergonomicznie.

Pomogą nam w tym systemy do zabudowy meblowej, które zapewnią przydatną przestrzeń użytkową oraz, dzięki ujednoliceniu frontów szafek i sprzętu AGD, wrażenie ładu wizualnego. Zabudować można również okapy kuchenne, które funkcjonują jako te „do zabudowy” czy „podszafkowe”. Jakie są ich główne zalety?
 

 

Zalety okapu do zabudowy

Zabudowywanie kuchennego AGD to dziś popularny trend i praktyka w aranżowaniu kuchni. Producenci rozwijają tę kategorię urządzeń ze względu na praktyczne atuty.
1. Okapy do zabudowy są łatwe w utrzymaniu czystości - umieszczone w szafce mniej się brudzą.
2. Dzięki temu, że widoczna jest tylko ich dolna część, nie muszą wykazywać się idealną spójnością stylistyczną z meblami czy innymi sprzętami. Przystają wizualnie do każdej kuchni – zarówno nowoczesnej, jak i retro. Wystarczy tylko wybrać najbardziej zbliżony kolor , synchronizując go z płytą grzewczą, kuchenką gazową lub obudową szafki.
4. Mają mniejsze rozmiary niż inne typy okapów, zabierają przez to mniej miejsca, a obok nich, w szafce, można swobodnie wygospodarować przestrzeń na przyprawy czy książki kucharskie.
5. Pomimo mniejszych gabarytów okapy do zabudowy mogą mieć bardzo mocne silniki i odznaczać się wysoką wydajnością. Pochłaniają opary z gotowania równie dobrze jak okapy o większych rozmiarach – sprawdzą się również w dużych kuchniach, także przy układzie „open space”.
6. Występują jako podłączone do kanału wentylacyjnego wyciągi oraz jako pochłaniacze wyposażone w filtr węglowy lub filtr plazmowy.
 

Komplet potrzebny od zaraz

Solidne okapy do zabudowy proponuje renomowany polski producent, specjalizujący się w produkcji pochłaniaczy i wyciągów wysokiej klasy – GLOBALO. Wraz z GLOBALO wprowadziliśmy nowość na rynku – szafki kuchenne na wymiar w komplecie z zabudowanym okapem. Dzięki możliwości zamówienia takiego kompletu, unikniemy problemu z wycięciem specjalnego otworu. W standardowym wyposażeniu z okapem i szafką klient otrzymuje gotowy zestaw montażowy z rurami okrągłymi, łącznikiem oraz kolankiem.

Cały zestaw można zaprojektować i zamówić online na stronie meble.pl - określamy tu wymiary, kolory, akcesoria i inne komponenty, a konfigurator w czasie rzeczywistym generuje wizualizację mebli. W ofercie dostępnych jest ponad 100 kolorów płyt meblowych, kilkanaście płyt akrylowych, płyt z wysokim połyskiem, w głębokim macie oraz płyty Crystal. Fronty, korpusy, przednie krawędzie, półki czy uchwyty można dobierać i łączyć zgodnie z własnymi wizjami projektowymi, dopasowując je do pożądanego stylu kuchni.

Do wyboru jest także kilka modeli okapów w różnych wersjach kolorystycznych - wszystkie przystosowane do gabarytów zaprojektowanej szafki kuchennej. Co ważne, okapy GLOBALO do zabudowy są ciche i zaprojektowane ze szlachetnych materiałów z naciskiem na nowoczesny design i skuteczność wchłaniania.
 
 

Trzy modele na stworzenie duetu

Przy konfigurowaniu zestawu z szafkami kuchennymi dostępne są 3 modele okapów:
Okap GLOBALO Loteo to elegancki design i dobra moc absorpcji. Wykonany został z wysokiej jakości szkła hartowanego i dostępny jest w 3 kolorach: białym, szarym i czarnym. Cechuje go cicha praca: 48 dB na I biegu oraz bardzo dobra wydajność pochłaniania.

Okap GLOBALO Lofetti jest dopracowany wzorniczo i technologicznie. Użyte materiały to stal szlachetna oraz stal lakierowana. Ma 3 warianty kolorystyczne (stal INOX oraz biel i czerń). Charakteryzuje go cicha praca - od 48 dB oraz wysoka wydajność - aż 575 m3/h.

Okap GLOBALO Insolita ma szlachetny, nowoczesny wzór i przeznaczony jest do mniejszych kuchni. Odznacza się cichą pracą na poziomie 46 dB, ma 3 wersje kolorystyczne (czerń, biel, stal) i wyposażony jest w 3 biegi.

Okap kuchenny do zabudowy eliminuje parę wodną, tłuszcz i niepożądane zapachy z gotowania. Kuchnia jest przez to czystsza, a meble i ściany są chronione przed zabrudzeniami i zniszczeniem. Kuchenne okapy stanowią też źródło oświetlenia. Szeroki wybór typów i modeli sprawia, że łatwo jest je dobrać zarówno do kuchni nowoczesnej, jak i klasycznej stylistycznie.