Romantyczny pokój dla dziewczynki - jak go urządzić?

Zastanawiasz się nad tym, jak urządzić pokój dla swojej małej królewny? Postaw na romantyzm rodem z angielskich wnętrz. Kilka wskazówek, jak zaaranżować taki pokój znajdziesz w dalszej części artykułu.

 

Białe lub pastelowe ściany

 

Najczęściej aranżację wnętrza zaczynamy od pomalowania lub wytapetowania ścian. Do romantycznego pokoju dla dziewczynki polecamy wszelkie pastele, delikatne beże, róże, fiolety, błękity... Bardzo dobrze sprawdzi się też klasyczna biel. Na jej tle pięknie będą prezentować się dołączone później romantyczne dodatki oraz delikatne, dziewczęce meble. Możesz też wybrać uroczą tapetę w kwiaty, ptaki czy motyle. Jeśli pokój jest dość niski, można dodać mu centymetrów kładąc na ścianie tapetę w kolorowe pionowe pasy. 

Białe lub pastelowe ściany

 

Najczęściej aranżację wnętrza zaczynamy od pomalowania ścian. Do romantycznego pokoju dla dziewczynki polecamy wszelkie pastele, delikatne beże, róże, fiolety. Jak widać na pierwszym zdjęciu, bardzo dobrze sprawdzi się też klasyczna biel. Na jej tle pięknie będą prezentować się dołączone później dodatki.

Meble stylizowane... ale bez przesady

 

Dobrym pomysłem jest zakup mebli, których wygląd lekko nawiązuje do tych w stylu angielskim. Najbardziej polecanym kolorem umeblowania jest biel. Teraz pewnie zastanawiasz się, czy nie za dużo będzie tej bieli. Bez obaw, to doskonała baza dla dodatków w kolorach różowym i fioletowym. Jeśli jednak ściany są białe, wzór kwiatowy możesz przemycić na jednym z mebli. W przypadku, gdy zamiast tradycyjnego łóżka chcesz kupić dziewczynce sofę, możesz wybrać taką w kwiatowe motywy.

Udostępnij na Facebooku

Meble stylizowane... ale bez przesady

 

Dobrym pomysłem jest zakup mebli, których wygląd lekko nawiązuje do tych w stylu angielskim. Najbardziej polecanym kolorem umeblowania jest biel. Teraz pewnie zastanawiasz się, czy nie za dużo będzie tej bieli. Bez obaw, to doskonała baza dla dodatków w kolorach różowym i fioletowym oraz tych z kwiatowymi motywami. Jeśli jednak ściany są białe, wzór kwiatowy możesz przemycić na jednym z mebli, np na łóżku. Styl angielski to oczywiście nie wszystko. W romantycznym pokoju dziewczynki miejsce znajdą inspiracje z różnych epok i stylów. Warto powiedzieć "tak" stylom retro, vintage czy shabby chic. Bielone i lekko przecierane meble będą doskonale komponować się z kwiecistym łóżkiem lub sofą.

Udostępnij na Facebooku

Dodatki, dodatki...

 

Kwiatowe motywy powinny dominować nie tylko na ścianach czy obiciach mebli, ale także na dodatkach i akcesoriach. Wspólnie wybierzcie pościel w delikatne kwiatowe motywy, niekoniecznie w różyczki, choć te będą najpopularniejsze. A może zdecydujecie się na zasłony z takim motywem? Oczywiście nie można przesadzić. Jeśli ściana i kanapa jest w kwiatowe desenie, zasłony powinny mieć jednolity, pastelowy kolor. Do tego narzuta i lampka w kolorze fioletu i kilka akcesoriów w różu. Mogą to być np. koszyczki na zabawki, poduszki i inne drobne przedmioty. Wybór będzie należał do Twojej małej księżniczki, dla której pokój stanie się prawdziwym królestwem.

Udostępnij na Facebooku
Udostępnij na Facebooku
zobacz wszystkie porady