• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Szafka zlewozmywakowa - nowoczesne rozwiązania w kuchni

Szafka zlewozmywakowa to nie tylko miejsce do mycia naczyń czy produktów spożywczych, ale także, dzięki nowoczesnym rozwiązaniom, bardzo wygodne miejsce pracy.

Projektując kuchnię, warto pochylić się nieco dłużej nad tematem szafki pod zlewozmywakiem, ponieważ dobrze zaplanowana usprawni pracę w kuchni i uprzyjemni tworzenie pysznych dań.

Szafka z szufladą

Jednym z najbardziej lubianych przez klientów rozwiązań jest szafka z jednym frontem mocowanym do szuflady  z funkcją hamulca. Odpowiednio zaplanowana przestrzeń i możliwość pełnego wysuwania szuflady pozwala w niej bardzo dużo pomieścić – kosz, zmiotkę, środki czystości, chemię do zmywarki – i zachować ład i porządek.

Stojąc przy blacie i wysuwając nieco taką szufladę z koszem, można obierać warzywa i owoce, a obierki od razu lądują w kuble. Obrane warzywa od razu można umyć pod bieżącą wodą w zlewie, oszczędzając cenny czas.

Aby uzyskać jeszcze większa wygodę, warto wybrać szafkę z elektrycznym otwieraniem szuflady – wtedy wystarczy lekko nacisnąć szafkę kolanem, aby się otworzyła. Pomysł sprawdza się doskonale, a szczególnie np. wtedy, gdy chce się otworzyć szafkę z koszem, a ma się brudne ręce.

Szafka narożna  

Jeśli w projekcie kuchni zlewozmywak jest zaplanowany w szafce narożnej, warto zapoznać się z specjalnymi systemami  dedykowanymi do takich koncepcji. Systemy te można obracać tak, żeby odpowiednie komory znajdowały się w części otwartej.

Jeżeli nasz zlewozmywak wypada w szafce narożnej, gdzie nie można zrobić szuflady, warto zastosować  szufladę wewnątrz szafki  mocowaną do dna.  Takie rozwiązanie daje możliwość wysunięcia kosza przed blat i wygodnego wyrzucania odpadków podczas pracy, jednocześnie nie ograniczając dostępu do narożnika.

nowoczesna szafka zlewozmywakowa w...

nowoczesna szafka zlewozmywakowa w kuchni

nowoczesna szafka zlewozmywakowa w...

nowoczesna szafka zlewozmywakowa w kuchni