Sklep online działa bez zmian. Usługa pobrań (płatność u kuriera) została czasowo wstrzymana.
Odbiory osobiste, wysyłki kurierskie, pocztowe i paczkomatowe realizujemy bez opóźnień.
  • Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Pojemniki do zadań specjalnych (część 1 ) – W KUCHNI

Kuchnia to miejsce magiczne, gdzie z prostych składników można wyczarować niesamowite przysmaki. W tym kuchennym czarowaniu mogą pomóc różnego rodzaju gadżety – dziś na tapecie ‘pojemniki’.

Pojemnik niejedno ma imię – przekonajcie się sami!

Pojemniki na pieczywo

Pojemnik na pieczywo wydaje się być czymś oczywistym i banalnym. Okazuje się jednak, że warto przyjrzeć się temu tematowi dokładniej.

Dla miłośników zdrowego trybu życia i lekkich śniadań, dostępne są specjalne pojemniki przeznaczone do przechowywania pieczywa chrupkiego.

Pojemniki mają wymiar odpowiadający rozmiarowi tego rodzaju pieczywa, dzięki czemu poszczególne wafle nie kruszą się i nie łamią.

Wysokiej jakości tworzywo zapewnia świeżość przechowywanego produktu, jest także bezproblemowe w utrzymaniu czystości. Różnobarwne pojemniki są także miłym akcentem kolorystycznym w kuchni.

Na rynku dostępne są pojemniki na pieczywo do zabudowy w szufladzie. Specjalnie zaprojektowana konstrukcja sprawia, że pojemnik otwiera się automatycznie w momencie wyciągnięcia szuflady.

Ceramiczny pojemnik jest idealny do przechowywania chleba, pozwala zachować właściwy poziom wilgoci pieczywa, jednocześnie umożliwiając cyrkulację powietrza, aby nie „zaparować” chleba.

Pojemnik na ser z tarką

Kolejny ciekawy pomysł to poręczny pojemnik Piece of Cheese w kształcie kawałka sera z dziurami. Sześcienny pojemnik jest wyposażony w ukośną tarkę o drobnych oczkach, która umożliwia starcie dowolnego rodzaju sera bezpośrednio do pojemnika. Udogodnieniem są gumowe podkładki, które zapobiegają ślizganiu się pojemnika po blacie.
Pokrywka zabezpiecza ser przed wysuszaniem i pozwala bezpiecznie go przechowywać. Estetyczny wygląd pojemnika sprawia, że można go postawić go na stole i zaskoczyć gości tak podanym serem.

Nowoczesny pojemnik z miarką

Pojemnik z wysokogatunkowego tworzywa w żywych kolorach na pewno będzie miłym akcentem w kuchni, a jeśli ten pojemnik pozwoli zachować na długo aromat świeżej kawy – to niczego więcej nie trzeba. Pojemnik  Hot Stuff w zestawie ma śliczną łyżeczkę w kształcie ludzika, która pozwoli odmierzyć odpowiednią ilość kawy.

Oczywiście w pojemniku można przechowywać również inne sypkie produkty spożywcze, na pewno zachowają one świeżość na długi czas.

Taki zestaw w żywym kolorze poprawia humor i może być świetnym pomysłem na prezent.

Pojemniki do przechowywania warzyw

Odpowiednie przechowywanie produktów spożywczych pozwala zachować ich świeżość i wartości odżywcze oraz delektować się smakiem potraw z nich przygotowanych.

Dotyczy to także warzyw, które są szczególnie narażone na zepsucie się. Pierwszorzędnym rozwiązaniem jest przechowywanie warzyw w ceramicznych pojemnikach z specjalnymi otworami, które pozwalają na swobodną cyrkulację powietrza, co chroni warzywa przed pleśnią. Jednocześnie taki pojemnik osłania zawartość przed promieniami słońca, co z kolei chroni przed puszczaniem kłączy przez np. ziemniaki.

W takich pojemnikach można przechowywać cebulę, czosnek, ziemniaki i inne warzywa.         

Pojemniki na słodkości

Chyba każdy z nas ma w sobie coś z łasucha i lubi delektować się pysznymi ciastkami i ciasteczkami. Warto zadbać o to, aby słodkości były świeże i nie wysuszały się. Wybornym rozwiązaniem są szklane pojemniki na ciastka, bardzo eleganckie z pokrywkami, które pięknie prezentują się na stole.

Atrakcyjnie wyglądają także puszki metalowe, które doskonale sprawdzają się w przechowywaniu różnego rodzaju słodyczy.

Zarówno szklane, jak i metalowe pojemniki są łatwe w utrzymaniu czystości.