• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Jak przytulnie urządzić dom?

Nie ma to jak po dniu pełnym wrażeń wrócić do swojego ukochanego domu. Nie zastąpią go żadne hotele i restauracje. To tutaj najprzyjemniej się odpoczywa, śpi, je posiłki... Dlatego też warto urządzić go tak, by jeszcze bardziej chciało się do niego wracać. Jak to osiągnąć? Kilka cennych wskazówek znajdziesz w dalszej części artykułu.

Małe przyjemności

Spraw, by codzienne dbanie o siebie było naprawdę relaksujące. Kup świece zapachowe, kadzidełka, wybierz nowe, puszyste i miłe w dotyku ręczniki. Otulając się w jeden z nich po kąpieli, wdychając piękny zapach świecy, poczujesz się jak w prawdziwym SPA. Nie wyobrażasz sobie dnia bez porannej kawy? Kup nowy kubek lub filiżankę i od teraz celebruj codzienne picie małej czarnej.

Odpowiednie oświetlenie

Nikt nie lubi przebywać w pomieszczeniu, w którym jest kiepskie oświetlenie. Natomiast dobrze dobrane potrafi sprawić, że we wnętrzu zapanuje przyjemna atmosfera. Warto zdecydować się na oświetlenie ze ściemniaczem. Dzięki temu będziesz mógł wybierać między pełną jasnością a nastrojową, delikatną poświatą. Oczywiście w dobrze urządzonym pokoju, w zależności od jego przeznaczenia, poza głównym źródłem światła powinny znajdować się inne. W sypialni będzie to lampka nocna, w salonie przykuwająca wzrok lampa podłogowa, można też wybrać lampkę stołową. W gabinecie lub pokoju dziecka jest natomiast miejsce dla lampki na biurko.

Kwiaty

Jednym z najprostszych sposobów na odmienienie wybranego wnętrza, jest umieszczenie w nim doniczek z roślinami. Duże czy małe – to nie ma znaczenia. Większe, w dużych donicach możesz ustawić na podłodze, mniejsze – na parapecie lub kwietniku (będzie to doskonały pretekst do jego kupienia). W sezonie możesz też na stole czy biurku stawiać wazon z kwiatami ciętymi lub innymi roślinami. Wiosną mogą to być gałązki bazi, tulipany, gałęzie bzu, latem i jesienią róże... Masz tutaj nieograniczone możliwości.

Kominek

Odgłos palącego się w kominku drewna, tańczące płomienie, trzask iskier... Długie jesienne i zimowe wieczory to wspaniały czas na palenie w kominkach. Wystarczy tylko wziąć ulubioną książkę i oddać się relaksowi. Przy kominku przyjemniejsze też staną się wieczorne Polaków rozmowy. W Twoim salonie nie może stanąć prawdziwy kominek? W takim razie wybierz niezwykle praktyczny i dekoracyjny biokominek (więcej na ten temat przeczytasz tutaj).

Przytulne materiały

Otocz się w domu przytulnymi materiałami i to niezależnie od tego, czy jest zima, czy właśnie środek lata. Mile widziane są przyjemne w dotyku poszewki na pościel, puszyste poduszki dekoracyjne, mięciutka narzuta... A jesienią i zimą usiądź w bujanym fotelu i otul się ciepłym kocem. Wspaniale! Przytulnych, przyjemnych w dotyku materiałów nigdy za wiele.