• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Kanapa z funkcją spania - jaką wybrać?

Meble wypoczynkowe to obowiązek w każdym salonie. Jednak nie każdy przy ich wyborze zwraca uwagę na to, aby wybrana sofa czy narożnik posiadały funkcję spania. A bez względu na to, czy potrzebna jest na co dzień domownikom, czy okazjonalnie dla gości - warto! Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy zakupie rozkładanego wypoczynku.

Kształt mebla i jego wymiary

Podstawowym kryterium przy wyborze sofy jest ilość miejsca, które możemy przeznaczyć na ustawienie tego mebla oraz to, jaki kształt najlepiej komponuje się w danej przestrzeni. Warto zadać sobie pytanie, czy lepszym rozwiązaniem będzie dwuosobowa sofa rozsuwana do przodu, czy raczej narożnik, który wysuwa się wzdłuż jego dłuższego boku. Aby nie popełnić błędu konieczne jest dokonanie dokładnych pomiarów. Można także zaznaczyć sobie np. liną lub skakanką dokąd będzie sięgać kanapa i czy takie ustawienie pozwala na komfortowe korzystanie zarówno z złożonego, jak i rozłożonego mebla.
 

Wygodna i funkcjonalna kanapa do...

Wygodna i funkcjonalna kanapa do spania

Wygodna i funkcjonalna kanapa do...

Wygodna i funkcjonalna kanapa do spania

 

Wygodny system rozkładania

Podejmując decyzję o zakupie konkretnego mebla, zwracamy uwagę na jakość użytych do produkcji materiałów oraz wykończenia. W przypadku mebli z funkcją spania niezwykle ważnym punktem jest wybór odpowiedniego systemu rozkładania sofy lub narożnika. Jeśli mebel będzie codziennie rozkładany, to warto zadbać o to, aby mechanizm działał lekko i płynnie, pozwoli to bez problemu przygotować miejsce do spania, bez szarpania się i niepotrzebnych nerwów. Również gościom, którzy będą spali na rozkładanej sofie sporadycznie, łatwiej będzie rozłożyć mebel z nowoczesnym systemem rozkładania.
 

Praktyczna kanapa z funkcją spania...

Praktyczna kanapa z funkcją spania idealna do małych wnętrz

Przewodnik po wyborze kanapy z...

Przewodnik po wyborze kanapy z funkcją spania

Pojemnik na pościel

Zarówno w przypadku codziennego, jak i okazjonalnego korzystania z sofy, potrzebne jest miejsce, gdzie można przechować pościel. Najlepszym rozwiązaniem jest wybór sofy lub narożnika w wbudowanym pojemnikiem do tego przeznaczonym. Rozwiązanie to pozwoli na wygodne wyjmowanie na noc i chowanie na dzień poduszek i kołdry. Jeśli sofa nie posiada wbudowanego pojemnika na pościel, konieczne jest znalezienie innego rozwiązania. Można kupić np. skrzynię lub kufer. Takie akcesorium będzie dodatkowo pełnić rolę ławki bądź pufy, na której można usiąść.
 

Porównanie różnych modeli kanap...

Porównanie różnych modeli kanap do spania

Porównanie komfortowych sof z...

Porównanie komfortowych sof z funkcją spania do wyboru

Efekt wizualny Po rozpatrzeniu wszystkich logistyczno-technicznych aspektów wyboru odpowiedniej sofy, można skupić się na efekcie wizualnym. Na rynku dostępny jest ogromny wybór wzorów narożników oraz sof, więc każdy klient znajdzie swój wymarzony mebel. W klasycznych wnętrzach pięknie prezentują się eleganckie skórzane sofy, w bardziej nowoczesnych – idealnie sprawdzą się proste w swej formie, designerskie narożniki. W pokoju nastolatka można zaszaleć z kolorem i wybrać np. intensywnie czerwoną lub niebieską kanapę, która będzie świetnym elementem aranżacyjnym i  nada charakteru całemu wnętrzu.

Planując aranżację salonu warto pamiętać, aby meble umieszczane przed wypoczynkiem, np. stolik kawowy, nie były zbyt ciężkie i wieczorem bez problemu mogły być przesunięte, by zrobić miejsce na rozłożenie sofy. Ostateczna decyzja zależy od kilku czynników, warto rozważyć przedstawione tutaj punkty, a na pewno uda się dopasować mebel idealny do potrzeb danego klienta. Czego serdecznie życzymy!
 

Zapraszamy także do lektury artykułu: Meble tapicerowane - jaki materiał na tapicerkę wybrać?

Przewodnik po wyborze kanapy z...

Przewodnik po wyborze kanapy z funkcją spania

Przewodnik po wyborze kanapy z...

Przewodnik po wyborze kanapy z funkcją spania