• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Narożnik czy sofa do salonu?

Salon to strefa  wypoczynku i relaksu, miejsce rozmów domowników i spotkań z przyjaciółmi. Najważniejszym punktem tego wnętrza jest oczywiście wygodny mebel do siedzenia. Pytanie na dziś – narożnik czy sofa? Będzie to zależeć przede wszystkim od wielkości i kształtu pokoju, ale nie tylko. Nie bez znaczenia są również oczekiwania korzystających z sofy bądź narożnika osób.  

Wielkość i kształt pokoju kontra oczekiwania domowników
Planując wybór mebli do każdego  wnętrza, najczęściej dostosowuje się je do wielkości i kształtu pomieszczenia, które chcemy umeblować. Podobnie jest w przypadku aranżacji salonu, gdzie wizję gospodarzy trzeba wkomponować w metraż wnętrza. Dodatkowo warto wziąć pod uwagę to, czy inne meble będą „towarzyszyły” sofie lub narożnikowi  – np.  stolik kawowy, regał na książki, fotel  – i ile miejsca będą one zajmowały.
 

Narożnik czy sofa  do salonu?

Narożnik czy sofa  do salonu?

 

Co wybrać aranżując niewielki salon? W małym pokoju często może zmieścić się tylko jeden mebel wypoczynkowy. Warto wtedy rozważyć wybór odpowiedniego narożnika. Odpowiedniego, czyli takiego, który  idealnie wkomponuje się we wnętrze pod kątem wymiarów. Pozwoli to na optymalne wykorzystanie przestrzeni, bez „strat” powierzchni. Narożniki dostępne są w wielu rozmiarach i stylach i można wybrać idealny dla siebie zarówno pod względem wielkości, jak i wygody użytkowania oraz efektu wizualnego. Dodatkowo część modeli posiada funkcję rozkładania do spania oraz miejsce do przechowywania pościeli. To duży atut, gdy chcemy mieć w salonie możliwość przygotowania noclegu.

W niedużej przestrzeni doskonale odnajdują się również  mniejsze sofy, które dzięki niewielkim rozmiarom można łatwo wkomponować w dane wnętrze. Aranżację można uzupełnić fotelem lub wygodnym krzesłem, dzięki czemu zyskuje się dodatkowe miejsca do siedzenia. Ostateczny wybór najbardziej pasującego mebla, to suma indywidualnych upodobań domowników oraz możliwości, jakie daje powierzchnia salonu.

Narożnik czy sofa  do salonu?

Narożnik czy sofa  do salonu?

 

Propozycje do dużych wnętrz

W dużym salonie pięknie prezentują się dwie kanapy ustawione obok lub naprzeciwko siebie.  Takie zaaranżowanie salonu pozwala wielu osobom cieszyć się wspólnie spędzanym czasem np. przy filiżance kawy. Układ ten  ma jeszcze jedną dodatkową zaletę, sofy można w łatwy sposób przesunąć i zmienić ustawienie mebli w zależności od potrzeb. W dużych przestrzeniach dostojnie i bardzo elegancko wyglądają również narożniki. W zależności od upodobań, można wybrać model w kształcie litery „L” lub „U”. Uzupełnieniem aranżacji powinien być stolik kawowy, przy którym można spędzać czas z przyjaciółmi.

Narożnik czy sofa  do salonu?

Narożnik czy sofa  do salonu?