• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Stoły konferencyjne – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Sale konferencyjne  to miejsce różnego rodzaju spotkań. Mogą się w nich odbywać zebrania pracowników, narady, szkolenia i konferencje.

Przyjmowani są w nich również goście – potencjalni klienci lub kontrahenci.

Przy projektowaniu wystroju sali konferencyjnej należy skupić się wyborze odpowiedniego stołu.

Na co zwrócić uwagę?

Wielkość stołów

Przy stole konferencyjnym pracownicy powinni móc swobodnie korzystać z laptopów i  mieć możliwość przeglądania dokumentów w formacie A4

Przyjmuje się, że na jedno miejsce dla siedzącego przy stoliku potrzebne jest ok 70 cm szerokości stołu.

Jeśli pracownicy będą siedzieć przy stole tylko z jednej strony, jego głębokość powinna wynosić co najmniej 60-70cm. Jeśli uczestnicy spotkania będą siedzieć po obu stronach stołu, jego minimalna głębokość to 90 cm.

Konfiguracja ustawienia

Jeśli w sali mają odbywać się różnego rodzaju spotkania i potrzebne będą różne ustawienia stołu, warto zadbać, aby stoły mogły być ustawianie w różnych konfiguracjach.

  • Układ „rada nadzorcza” – umożliwia zasiadania po obu stronach stołu, dzięki czemu możliwe jest prowadzenie rozmów twarzą w twarz. Jest to konfiguracja do prowadzenia spotkań niewielkiej liczby uczestników.
  • Ustawienie w podkowę lub literę U – uczestnicy siedzą przy zewnętrznych „krawędziach” U i mogą swobodnie widzieć prowadzącego szkolenie, którego stół, najczęściej jest ustawiony u szczytu U. W tym układzie uczestnicy będą mogli zobaczyć wyświetlane slajdy szkoleniowe.
  • Ustawienie szkoleniowe – stoły i krzesła ustawione są jak w klasie, uczestnicy zwróceni są w kierunku stołu głównego, przy którym specjalista może prowadzić wykład, wyświetlać slajdy na ekranie.

Doskonałym propozycją do sal konferencyjnych są rozkładane stoły, których wielkość można łatwo regulować i dostosować do najbardziej optymalnego ustawienia.

Dobry stół to postawa wyposażenia każdej sali konferencyjnej. Proste formy sprawiają, że stoły doskonale wkomponują się zarówno do wnętrz nowoczesnych, jak i bardziej klasycznych.

Po przeanalizowaniu podstawowych punktów, należy jeszcze dobrać odpowiedni kolor blatu, aby komponował się do stylistyki całego wnętrza.