x
MEBLE NA WYMIAR -20%
Twój kod rabatowy to: wiosna20
  • Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Karafka na co dzień i od święta

Słowniki określają karafki jako naczynia szklane lub kryształowe w kształcie pękatej butelki z wąską szyjką, zamykane korkiem. Mogą one być bogato zdobione lub w bardzo prostej, nowoczesnej formie. Czy wciąż jest dla nich miejsce na stole? Oczywiście!

W karafce można przechowywać i elegancko serwować alkohol. Czerwone wino zyskuje na walorach smakowych jeśli przeleje się je do karafki – płyn napowietrza się i uwalnia swój aromat. W karafkach można podawać wódkę, brandy i whisky – często wybiera się wtedy modele o kwadratowym kształcie. Jeśli ktoś zajmuje się hobbistycznie produkcją nalewek lub win, to podając swoim gościom do degustacji taki domowy trunek, warto przelać go powoli do karafki. Najmniejsze karafki przeznaczone są do podawania likieru i czasami mają ucho.

Karafki na wodę

Jeśli chcemy podać elegancko wodę do picia, można to zrobić właśnie w prostej karafce. Dostępne są również karafki z wkładem chłodzącym, które utrzymują przez dłuższy czas napój w odpowiedniej temperaturze.

Pomysł na prezent 

Karafka może być również miłym prezentem np. dla kogoś, kto produkuje nalewkę z domowych aronii. Będzie to również ciekawa propozycja dla miłośnika estetycznych akcesoriów do serwowania dań i napojów – wiele modeli karafek to małe, szklane dzieła sztuki, a niektóre  z nich mają bardzo zaskakujące kształty, przez co same w sobie są intrygującą dekoracją stołu. Komplet – karafka i kieliszki – spodoba się na pewno i niejednokrotnie zagości na stole.