• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Jakie łóżka dla rodzeństwa - dwa czy jedno piętrowe?

Każdy rodzic dwójki dzieci, które dzielą ze sobą pokój, prędzej czy później stanie przed dylematem: kupić im łóżko piętrowe czy też dwa osobne? Jak można się spodziewać, każde z tych rozwiązań ma zarówno wady, jak i zalety. Jaką więc najlepiej podjąć decyzję? Będzie to zależeć od różnych czynników. Duże znaczenie ma np. rozmiar pokoju dziecięcego oraz wiek Twoich małych pociech.

Piętrowe

Łóżko piętrowe świetnie sprawdzi się w mniejszym pokoju. Trzeba bowiem pamiętać o tym, że pokój dziecięcy spełnia kilka różnych funkcji. Aranżując go, bardzo często zapominamy, że nie jest to przecież tylko sypialnia. W końcu to tutaj nasze latorośle spędzają także czas na zabawie i nauce. Jeśli więc pokój jest raczej mały, nie możemy całej przestrzeni zająć łóżkami. Takie łóżko to również doskonały pomysł na mebel dla dwójki małych dzieci. Przedszkolaki czy też mali uczniowie z reguły wprost uwielbiają takie meble. Ogromną frajdą jest dla nich wspinanie się po drabince czy schodkach. Wśród rodzeństwa może nawet dochodzić do kłótni, które z nich ma spać na dole, a które na górze.

 

Dwa osobne

Dwa pojedyncze łóżka możemy wybrać wówczas, gdy pokój dwójki naszych pociech jest nieco większy. Jeśli bez problemu zmieszczą się w nim dwa takie meble i pozostanie jeszcze sporo powierzchni na podłodze, nie ma sensu kupować łóżka piętrowego. Pojedyncze łóżka bardziej spodobają się też nastolatkom. Starsze dzieci coraz bardziej zwracają uwagę na to, by mieć swój własny kącik, którego nie dzielą z bratem lub siostrą. Oczywiście najbardziej chcieliby mieć pokój tylko dla siebie. Kiedy jest to jednak niemożliwe, za swój azyl uznają osobne łóżko. To tam nastolatek odpoczywa, słucha muzyki czy czyta książkę.

A może dwa w jednym?

Nie każdy wie, że dostępne są także piętrowe łóżka, które można potem rozdzielić na dwa osobne meble. I tak dzieci w młodszym wieku będą spały na łóżku piętrowym, a kiedy trochę podrosną, po rozdzieleniu, każde z nich będzie mieć swoje własne, osobne, parterowe posłanie. Zaleta tego rozwiązania to fakt, że jest to zakup na wiele lat. Dzieci mogą korzystać z takiego łóżka (a potem łóżek) od wieku przedszkolnego do nastoletniego.