• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Pomarańczowa sofa - energetyczny akcent w salonie

Pomarańcz to jeden z kolorów z ciepłej palety barw. Jest bardzo energetyczny i warto tę energię wykorzystać – szczególnie jesienią! Intensywny, owocowy kolor wprowadzi do wnętrza pozytywny nastrój i natchnie optymizmem nawet w deszczowy dzień.

Kolor pomarańczowy perfekcyjnie wpisuje się w stylistykę nowoczesnych wnętrz. Połączenie oranżowej barwy z nowoczesną formą mebli to tandem doskonały.

Jak wprowadzić ten kolor do salonu?

My proponujemy dziś soczyście pomarańczową sofę, która stanie się centralnym punktem pokoju dziennego. Taki mebel sam w sobie będzie elementem dekoracyjnym, wiec warto zadbać o neutralne tło, aby całość nie była pstrokata, a przez to rozpraszająca i męcząca.

Z kolorem pomarańczowym bardzo dobrze współgrają brązy, beże i ciepłe szarości, które tworzą razem przytulny, ale zdecydowanie nie senny klimat. To bardzo dobre zestawienie kolorystyczne zarówno dla młodszych, jak i starszych domowników  - wprowadzi harmonię z odrobiną temperamentu.

Ciepła pomarańczowa barwa ładnie komponuje się także z zieleniami, dając wrażenie pozytywnej energii, potrzebnej nam każdego dnia. Bardzo elegancko i zarazem świeżo, prezentuje się również zestawienie koloru pomarańczowego z bielą.

 

Z czym łączyć pomarańczową sofę?

Aby podkreślić urodę tego mebla, warto pozwolić mu „grać pierwsze skrzypce” i pozostałe meble wybrać w nieco bardziej stonowanej kolorystyce.

Doskonałym uzupełnieniem będzie stolik kawowy w kolorze naturalnego drewna, komoda lub szafka RTV w podobnej, subtelnej kolorystyce.

Aby podkreślić energetyczny charakter wnętrza warto dobrać kilka dodatków pasujących kolorystycznie do sofy np. lampy, pufy, poduszki itp.

Klimat ciepła i przytulności zaakcentują świece zapachowe w kolorze pomarańczowym.

Pomarańcz to żywiołowość i witalność, a tego potrzebujemy przez cały rok. Aranżacje, w których na pierwszy plan wychodzi kolor pomarańczowy, niosą ze sobą dynamizm, entuzjazm i wielkie pokłady pozytywnej energii.