Sklep online działa bez zmian. Usługa pobrań (płatność u kuriera) została czasowo wstrzymana.
Odbiory osobiste, wysyłki kurierskie, pocztowe i paczkomatowe realizujemy bez opóźnień.
  • Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Różne rodzaje podstawek - jakie mają funkcje?

Na co dzień nikt nie zastanawia się nad tym, jak często korzystamy z różnego rodzaju podstawek i podkładek.

Dziś postaramy się przybliżyć kilka modeli, które w znaczący sposób ułatwiają i usprawniają wykonywanie codziennych obowiązków.

Podstawka pod świece

Wielbiciele klimatycznych wnętrz oraz romantycznego stylu, bardzo lubią naturalne światło świec. Migoczący blask z świeczników i lampionów wprowadza niesamowitą, ciepłą i przytulną atmosferę.  Rezygnując z świeczników lub szklanych lampionów, należy pamiętać, aby świece ustawić na specjalnych podstawkach, które zabezpieczą meble przed pobrudzeniem woskiem. Podstawki te mogą być zrobione z ceramiki, szkła, metalu lub bambusa.

Dzięki temu, że same w sobie są bardzo atrakcyjne, razem z świecami będą stanowić zachwycającą i bardzo uroczą dekorację.

Podstawka pod tablet lub laptopa

Podstawka pod tablet lub nieco większa pod laptopa, pozwala na wygodniejsze korzystanie z urządzeń. Zabezpiecza je przed zsuwaniem się, dzięki czemu można w komfortowy sposób np. obejrzeć film lub pracować pisząc teksty. Dodatkowo, nowoczesne podstawki mają ciekawe, designerskie kształty, więc stają się swojego rodzaju dekoracją.

Podstawka pod książkę

Podstawka, na której można ustawić książkę tak, aby strony nie zamykały się to świetny pomysł dla uczniów. Szczególnie młodsze dzieci, które muszą coś przepisać, docenią fakt, że książka jest stabilna i mogą swobodnie odrabiać lekcje.

To także znakomite rozwiązanie do kuchni – ustawienie książki kucharskiej na takiej podstawce pozwoli wygodnie z niej korzystać. Założenie książki w swoistej ramce uniemożliwi samodzielne przewracanie się stron i w ten sposób można zapobiec sytuacji, w której ubrudzonymi mąką lub ciastem dłońmi będziemy poprawiać strony szukając potrzebnego przepisu.

Podstawka pod gorące naczynia

Niezbędnym elementem wyposażenie każdej kuchni i jadalni jest podstawka pod gorące naczynia. Ich zadaniem jest ochrona stołu przed działaniem wysokich temperatur. Współczesne podstawki pod garnki wykonane są z różnych materiałów, m. in. tworzyw sztucznych, które mają piękne kolory i są formowane w różne fantazyjne kształty.

Dużym powodzeniem cieszą się także podstawki z naturalnych materiałów np. z drewna, z korka, z rattanu, a także nowoczesne z stali nierdzewnej, które rewelacyjnie wyglądają w designerskich kuchniach.