• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Drewno w meblach oraz w elementach dekoracyjnych

Drewno jest nie tylko przyjemne w dotyku, ciepłe w użytkowaniu, ale także niezwykle atrakcyjne wizualnie i pełne naturalnego uroku.

Współcześni projektanci na wiele różnych sposobów wykorzystują motyw drewna np. w grafice. Mają także niesamowite pomysły na konstruowanie mebli z kawałków drewna.

Sprawdźcie, jakie unikatowe perełki można zastosować przy aranżacji wnętrz.

 

 

Nowoczesne fototapety z niezwykłym klimatem

 

Naturalne kolory drewna nadają wnętrzu przytulnego klimatu. Tapety z takim motywem  pozwalają w szybki sposób odmienić salon, osiągając przy tym spektakularny efekt. Grafiki z wzorami pni drzew, w której widać piękne usłojenie, pozwalają stworzyć wrażenie głębi i optycznie powiększyć pokój.

Dużym powodzeniem cieszą się także tapety, dzięki którym można osiągnąć efekt drewnianej ściany – motyw desek lub bali.

Ciepła kolorystyka drewna stanowi doskonałe tło do dalszej aranżacji wnętrz. Świetnie sprawdzają się tu meble np. stoły ze szkła i metalu oraz proste, nowoczesne w formie sofy i narożniki. Naturalny urok drewna idealnie współgra z designerskimi meblami.

Udostępnij na Facebooku

Udostępnij na Facebooku

100% naturalnego koloru i formy

 

Drzewa zachwycają nas, gdy rosną w swoim naturalnym środowisku. Jesteśmy pod wrażeniem ich ogromu, niezwykłych kształtów jakie uzyskują przez wiele lat zmagania się z wiatrem, słońcem, mrozem. Wszelkie pęknięcie, zmiany koloru, nieregularne kształty składają się na piękno tego surowca. Wykorzystanie tych wszystkich zalet w najprostszej postaci, pozwala otrzymać spektakularny efekt. Stoliki wykonane z krążków pni drzew  mają niesamowite formy, niepowtarzalną kolorystykę i absolutnie unikatowy charakter. Meble te, mają nie tylko funkcje użytkowe, ale przede wszystkim zachwycają cudowną kolorystyką poszczególnych słoi oraz kapitalnymi kształtami.
Takie meble to małe dzieła sztuki, a w dużej mierze twórcą tych dzieł jest sama natura.

Udostępnij na Facebooku

Udostępnij na Facebooku

Najprostsza myśl – idealne rozwiązanie

 

Nie bez powodu mówi się, że najlepsze są najprostsze rozwiązania – ma to swoje odzwierciedlenie także w designie. Najbardziej zwyczajne klocki drewniane, po odpowiedniej obróbce i zabezpieczeniu, mogą stać się urokliwymi stolikami kawowymi.

Siedziska z drewnianych klocków jeszcze kilkanaście lat temu były obowiązkowym elementem „wyposażenia” na spotkaniach przy ognisku. Teraz, oczyszczone, wygładzone i zabezpieczone przed wilgocią klocki, dosłownie „wchodzą na salony”. I doskonale się tam czują, będąc ich ozdobą oraz umilając domownikom np. codzienne popijanie kawy.

Udostępnij na Facebooku

Udostępnij na Facebooku

Delikatne formy

 

Wyobraźnia projektantów nie zna granic, potrafią oni połączyć zwykłe materiały w niezwykłe kompozycje. Jasne patyki tworzą przepiękne, delikatne w formie lampy, które przypominają nowoczesne rzeźby. Takie oświetlenie przykuwa wzrok, nadaje wnętrzu charakter i jest niezwykle dekoracyjne.

Udostępnij na Facebooku

Udostępnij na Facebooku

Drewniane dodatki

 

Drewno jest doskonałym materiałem do tworzenia bardzo atrakcyjnych dodatków. Rzeźbienie pozwala uzyskać piękne kształty np. mis, a jednocześnie uchwycić naturalną strukturę drewna, która jest wyjątkowo atrakcyjna wizualnie. Misy, kosze na owoce, a nawet kuchenne deski do krojenia są bardzo przyjemnym dodatkiem, a jednocześnie elementem dekoracyjnym.

Udostępnij na Facebooku

Udostępnij na Facebooku