Motywy zwierzęce we wnętrzach

Wielbiciele mniej lub bardziej dzikich zwierząt mogą swoje zainteresowania i pasje przenieść do wnętrz. Pasjonaci natury chętnie wprowadzają dekoracje ze zwierzętami, podkreślając w ten sposób swoje zamiłowania, a spora część osób chce otaczać się konkretnymi gatunkami zwierząt, aby czerpać ich siłę i energię. Motywy zwierzęce cieszą się niesłabnącą popularnością i doskonale prezentują się we współczesnych wnętrzach.

 

Witalność i siła tygrysów

 

Tygrysy symbolizują siłę, witalność i dobrobyt, dlatego często motyw tygrysa pojawia się w domach osób lubiących dynamiczny styl życia, odważnych, o nieposkromionej energii. Dzikie koty fantastycznie prezentują się na fototapetach, które dzięki wysokiej jakości wydrukowi zachwycają ostrością i natężeniem kolorów.

 

W pierwszym salonie uwagę przykuwa głowa tygrysa i jego przenikające oczy. Ciepła kolorystyka z jego umaszczenia ma swoją kontynuację w pozostałych elementach wystroju – czekoladowo brązowej sofie, jasnobrązowemu fotelowi oraz drewnianemu stolikowi. Wnętrze jest nowoczesne, ale dzięki ciepłym barwom, jest ono bardzo przytulne. W drugim salonie króluje biały tygrys – poważny, stateczny i pełen dumy, jaką mają dzikie koty. Podstawą aranżacji są nowoczesne meble – dwuosobowa biała sofa i niski stolik kawowy – a uzupełnieniem jasny regał na książki i jasna lampa stojąca. Wnętrze ma zdecydowanie nowoczesny charakter, emanuje siłą i żywiołowością.

Udostępnij na Facebooku
Udostępnij na Facebooku

Mądrość i szczęście przynoszone przez słonie

 

Kolejnymi dzikimi zwierzętami, które chętnie „gościmy” w naszych domach są słonie, które symbolizują mądrość, dumę, długie życie i roztropność. Od wielu lat figurki słoni – koniecznie z uniesioną trąbą – wręcza się w prezencie z życzeniami szczęścia i pomyślności. Słonie można zaprosić do wnętrza nie tylko w formie figurek i rzeźb, ale także na tapetach i obrazach.

 

W pierwszym salonie na pierwszy plan wysuwa się obraz dwóch słoni utrzymany w jednolitej, spokojnej kolorystyce. Salon ma bardzo minimalistyczny klimat, dzięki prostym, bardzo nowoczesnym fotelom i niskiemu stolikowi. Całe wnętrze utrzymane jest w chłodnej kolorystyce – białe meble, dywan i nowoczesna lampa podłogowa. Uroku dodaje para ptaków ustawiona na stoliku. Drugi salon ma bardziej klasyczny charakter, a jego główną ozdobą jest tryptyk przedstawiający parę słoni. Wnętrze jest bardzo przytulnie dzięki miękkim poduszkom i puszystemu dywanowi. Dopełnienie aranżacji stanowią wygodny stolik kawowy, fotel oraz stolik boczny. Salon utrzymany jest w ciepłej kolorystyce, zachęcającej do wypoczynku i relaksu.

Udostępnij na Facebooku
Udostępnij na Facebooku

Zwinność rysia w salonie

 

Fenomenalnym sposobem na wprowadzenie motywu dzikich zwierząt do wnętrza jest zastosowanie grafik komputerowych. W poniższym salonie intryguje obraz 3D z motywem rysia – symbolu naturalnej zwinności.  Wnętrze jest bardzo wygodnie urządzone – sofa z miękkimi poduszkami zapewnia komfort wypoczynku, docenią je wszyscy lubiący dużo czytać, lampa o regulowanej wysokości zapewni odpowiednie doświetlenie, a  na stoliku można ustawić filiżanki z kawą.

 

Moc jelenia w sypialni

 

Kolejnym ciekawym graficznym motywem zwierzęcym jest poniższa fototapeta z jeleniem. Jeleń to symbol mocy i rywalizacji, a także męskości. W przykładowej sypialni kolorowa tapeta tworzy ciekawe tło dla minimalistycznego łóżka. Dopełnieniem wystroju są dwa proste stoliki oraz wygodna ławka. Umeblowanie sypialni ograniczono do minimum, dzięki czemu wnętrze jest lekki i subtelne.

Udostępnij na Facebooku
Udostępnij na Facebooku
zobacz wszystkie porady