• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Motywy kwiatowe - pomysły na wykorzystanie ich we wnętrzu

Kwiaty to niezwykle wdzięczny motyw. Dlatego też tak chętnie się nimi otaczamy. Nic dziwnego zatem, że przyglądając się wystrojom mieszkań bardzo często natrafiamy na kwiatowe motywy. W tym artykule postaramy się przedstawić sposoby na wprowadzenie ich do wnętrza. Począwszy od dominującej nad wystrojem pokoju tapetą, poprzez obrazy i meble, a skończywszy na delikatnym akcencie w postaci kwiatowego dodatku.

Fototapeta w kwiaty

 

Jeśli chcesz, by motyw kwiatowy zdominował wybrane przez Ciebie wnętrze, możesz skusić się na fototapetę. Dzięki niej pomieszczenie nabierze wyjątkowego, oryginalnego charakteru. Pamiętaj tylko o tym, że kolorowa fototapeta z wyrazistym nadrukiem może optycznie zmniejszyć pokój. Dlatego też są one raczej polecane do większych wnętrz. Taka fototapeta stanowi bardzo mocny akcent w pomieszczeniu, pozostałe elementy jego wystroju powinny być raczej stonowane. Mile widziane są jednokolorowe meble i dodatki.

 
Tapeta z pierwszego wnętrza zdecydowanie góruje nad wnętrzem i wprowadza do niego sporo wyrazistego koloru. W niewielkim pokoju taka tapeta może go nieco przytłoczyć, za to jest mile widziana w przestronnym salonie. Zwróć uwagę na dobrane pod kolor kwiatów na tapecie poduszki znajdujące się na niewielkiej, nowoczesnej sofie. Taki mebel udekorowany poduszkami i tapeta z wyrazistym wzorem to duet idealny.
 

A może nie przepadasz za mocnymi akcentami we wnętrzu? Jeśli szukasz w nim wyciszenia, zaproś do siebie… medytującego Buddę w towarzystwie delikatnych magnolii. Widok tych królewskich kwiatów z pewnością ukoi Twoje nerwy. Spójrz jak pięknie ta tapeta komponuje się z dywanem oraz sofą w mocnych kolorach. Oczywiście możesz wybrać meble o bardziej stonowanych barwach. Takie rozwiązanie polecane jest nie tylko do salonu, ale także i sypialni, gdzie przecież szukamy wyciszenia.

Motywy kwiatowe - pomysły na wykorzystanie ich we wnętrzu

Motywy kwiatowe - pomysły na wykorzystanie ich we wnętrzu

Obraz z kwiatami

 

Jeśli fototapeta z kwiatami to dla Ciebie za dużo, zamiast niej wybierz do aranżowanego wnętrza obraz z motywem kwiatowym. Od kilku już sezonów szczególnie popularne są obrazy składające się z trzech, czterech, a nawet pięciu elementów. I takie też tutaj zaprezentujemy.

 

Piękny tryptyk z letnią łąką usianą makami to prawdziwa ozdoba sypialni, w którym się znajduje. Koralowy odcień maków wspaniale współgra z kolorem narzuty na łóżko i ozdobnych poduszek. Aby wyrazistych kolorów nie było zbyt dużo, bo w końcu to miejsce wyciszenia - sypialnia - pozostałe elementy są w neutralnym białym kolorze.

 

Możesz też wybrać pentaptyk, a więc obraz składający się nie z trzech, a pięciu elementów. Na widocznym na zdjęciu pentaptyku przedstawiono charakteryzującą się subtelnym pięknem orchideę. Lekko szare ściany i biała kanapa wspaniale komponują się z bielą kwiatu, a ciemniejsze o kilka tonów od ściany tło, na którym jest on umieszczony sprawia, że obraz pięknie wyróżnia się we wnętrzu.

Motywy kwiatowe - pomysły na wykorzystanie ich we wnętrzu

Motywy kwiatowe - pomysły na wykorzystanie ich we wnętrzu

Meble w kwiaty

 

Kolejnym sposobem na wprowadzenie kwiatów do wnętrza, jest kupno mebli w takie motywy. Najczęściej będą to sofy oraz fotele, czyli komplety wypoczynkowe w czerwone, różowe bądź niebieskie róże.  Taki zestaw to prawdziwy “must have” do salonu w stylu angielskim. Ale wypoczynki w kwiaty sprawdzą się nie tylko tam. Wybierając taki mebel musisz mieć tylko na uwadze to, by nie przesadzić. Jeśli postawisz w salonie sofę w kwiaty, zrezygnuj z kwiecistej tapety. W jej miejsce wybierz biały lub beżowy kolor ścian.

 
Na pierwszym zdjęciu widzisz uroczą kanapę fartuchowiec w stylu country. Dobrano do niej piękną drewnianą witrynę i niewielki stoliczek boczny z szufladką. Meble te pomalowano na biały kolor, taką barwę przybrała również ściana tego salonu. Biel ściany i mebli stanowi tło dla kwiecistej kanapy i bukietu kwiatów w wazonie na stoliku. Elementem jakby nie z tej epoki (a kwieciste kanapy i białe meble to nawiązanie do stylu wiktoriańskiego) jest znajdująca się po lewej stronie od sofy lampka z czterema kolorowymi kloszami. Jej umieszczenie to oczywiście celowy zabieg. Chodzi o to, by nie rekonstruować w skali 1:1 wnętrz sprzed dziesięcioleci czy nawet stuleci, ale zaadaptować te style do dzisiejszych czasów.
 
Motyw kwiatowy na meblach sprawdzi się też w bardziej nowoczesnych pomieszczeniach. Kwiecista sofa wcale nie musi bowiem swym wyglądem nawiązywać do epoki wiktoriańskiej i stylu angielskiego. Przykładem takiego mebla jest widoczna na drugim zdjęciu rozkładana kanapa OKEY. Taki mebel to świetny wybór, jeśli do nowoczesnego wnętrza chcesz przemycić odrobinę angielskiego ducha.
Motywy kwiatowe - pomysły na wykorzystanie ich we wnętrzu

Motywy kwiatowe - pomysły na wykorzystanie ich we wnętrzu

Kwieciste dodatki

 

Jeśli chcesz, by kwiatowy motyw pełnił jedynie rolę subtelnego akcentu we wnętrzu, wybierz kilka dodatków w kwiaty. Do jadalni możesz wybrać za to zastawę stołową w kwiaty, a do sypialni lampę z kwiecistym abażurem. W salonie może to być za to zestaw pudełek na drobiazgi lub piękna, kwiecista poduszka. Jeśli ściany we wnętrzu mają stonowany kolor, możesz pokusić się o zasłony z takim motywem. Możliwości są tutaj nieograniczone. Możesz przebierać w kwiatowych motywach na dodatkach do woli...

Motywy kwiatowe - pomysły na wykorzystanie ich we wnętrzu

Motywy kwiatowe - pomysły na wykorzystanie ich we wnętrzu