Dekoracje i meble z aluminium czyli błyszczące akcenty we wnętrzu

Aluminium od wielu lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem wielu miłośników nowoczesnego designu. Jakie są zalety tego materiału? Dlaczego lubią z nim pracować projektanci?

Sprawdźcie w naszym artykule.

Zalety aluminium

 

Największą zaletą aluminium jest jego plastyczność – można uzyskać dowolny kształt i formę, z czego chętnie korzystają projektanci mebli i dodatków. Kolejnym atutem jest możliwość uzyskania błyszczącej lub satynowej powierzchni. Błyszczące meble i dekoracje pięknie odbijają światło i przyciągają wzrok. Satynowane aluminium (czyli poddawane szczotkowaniu) ma subtelniejszy i bardziej wysublimowany charakter.

Aluminium jest metalem, który jest ciepły, przyjemny i delikatny w dotyku, dlatego chętnie otaczamy się przedmiotami z tego materiału.

Aluminium  jest łatwe w utrzymaniu czystości, a także odporne na korozję, co pozwala cieszyć się przez długie lata z ulubionych mebli lub dekoracji.

Udostępnij na Facebooku
Udostępnij na Facebooku

Meble z aluminium

 

Projektanci mebli chętnie sięgają po aluminium i wykorzystują wszystkie zalety jakie daje ten materiał.

Niezwykle szykownie prezentują się stoliki kawowe, które przypominają tłoczone pionku szachowe. Pełne uroku są eteryczne ażurowe stoliki, które zachwycają swoją delikatnością, a jednocześnie stabilnością i funkcjonalnością. Wielbicielom tradycyjnych form, ale jednocześnie nowoczesnych materiałów, spodobają się klasyczne w kształcie mebli wykonane z aluminium.

Aby uwydatnić blask i szyk aluminiowych mebli warto zaaranżować je w nowoczesnych wnętrzach. Jednolite tło i harmonijne barwy całego wnętrza, pozwolą docenić piękno tych niezwykłych mebli.

Udostępnij na Facebooku
Udostępnij na Facebooku

Błyszczące dodatki

 

Ogromną popularnością cieszą się dekoracje w kształcie rogów, które doskonale prezentują się w klasycznych wnętrzach, gdzie stanowią kontrapunkt dla poważnych dębowych biurek i skórzanych foteli.

W eleganckich salonach i jadalniach wyrafinowanym i luksusowym akcentem będą świeczniki z aluminium. Same w sobie są niezwykle efektowne, a jeśli wieczorem zapłoną w nich świece, rezultat będzie spektakularny.

W nowoczesnych salonach lub biurach rewelacyjnie prezentują się dekoracje ścienne z aluminium: poroża, głowy koni lub byka, które podkreślają wyjątkowy styl i charakter domowników.

Udostępnij na Facebooku
Udostępnij na Facebooku
zobacz wszystkie porady