• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Świece w szklanych lampionach – piękna i bezpieczna dekoracja

Świece mają swój nieodparty urok, wprowadzają do wnętrza ciepło i przytulność. Są idealnie na jesienne i zimowe wieczory. Pasują zarówno do klasycznych, jak i bardzo nowoczesnych wnętrz.

Jak bezpiecznie ich używać?

Z pomocą idą szklane lampiony. Sprawdźcie co warto o nich wiedzieć.

szklane lampiony z świecami jako...

szklane lampiony z świecami jako element dekoracyjny mebli

szklane lampiony z świecami jako...

szklane lampiony z świecami jako element dekoracyjny mebli

 

Pięknie i klimatycznie…

O tym, że świece tworzą niesamowity nastrój wiemy nie od dziś. Pomimo wszechobecnej elektryczności, wciąż bardzo lubimy otaczać się naturalnymi źródłami światła. Wspaniałym rozwiązaniem są kominki, w których buzuje ogień, jednak nie wszyscy mogą zastosować ten pomysł. Wszyscy natomiast mogą pozwolić sobie kilka świec, których ciepłe światło rozpromieni salon, jadalnię lub sypialnię.

Świece od wielu wieków doskonale prezentują się na stołach, gdzie wprowadzają podniosły lub romantyczny klimat. Czerwone lub złote świece pokreślą uroczysty bożonarodzeniowy nastrój, a białymi lub różowymi świecami można stworzyć romantyczny nastrój na kolację we dwoje.

W salonach świece ustawione na stoliku kawowym, skupiają wokół siebie całą rodzinę. W jesienne lub zimowe wieczory przyjemnie jest otulić się w miękki koc, z filiżanką gorącej herbaty i móc spojrzeć na naturalne światło świec. Nawet jeśli te świece są tylko tłem do włączonego telewizora, to i tak mają moc ocieplania wnętrza.

Delikatne światło świec w sypialni kreuje nastrojowość i zmysłowość. Połączenie miękkich tkanin, delikatnej kolorystyki wnętrza z subtelnym światłem świec sprawia, że w sypialni można całkowicie odmienić charakter wnętrza.

eleganckie świece w szklanych...

eleganckie świece w szklanych dekoracyjnych lampionach na drewnianym stoliku

eleganckie świece w szklanych...

eleganckie świece w szklanych dekoracyjnych lampionach na drewnianym stoliku

 

Klimatycznie i bezpiecznie…

Świece tworzą niepowtarzalny klimat, należy jednak pamiętać, że mamy do czynienia z żywym ogniem i konieczne jest przestrzeganie podstawowych reguł bezpieczeństwa.

Przede wszystkim nie powinniśmy zostawiać świec bez nadzoru. Nawet, jeśli w domu nie ma dzieci lub zwierząt, należy pamiętać o tym, że wystarczy silniejszy powiew wiatru lub przeciąg i może dojść do niebezpiecznej sytuacji.

Powinno się także zwrócić uwagę na to, aby świece i lampiony ustawiać z daleka od przedmiotów łatwopalnych. Warto także zadbać o to, aby świece ustawiane były na specjalnych podkładkach, które chronią stoliki przed zalaniem woskiem.

elegancki salon z dekoracją ze...

elegancki salon z dekoracją ze świec w szklanych lampionach

elegancki salon z dekoracją ze...

elegancki salon z dekoracją ze świec w szklanych lampionach

 

Bezpiecznie i z pomysłem…

Szukając pomysłu na bezpieczne wyeksponowanie świec, warto wziąć pod uwagę szklane lampiony. Wysokie szkło chroni przed przypadkowym zdmuchnięciem lub ewentualnym zaprószeniem ognia. Lampiony są stabilne, dosyć ciężkie, więc trudno je wywrócić, co także wpływa na bezpieczeństwo.

świecące lampiony na drewnianym...

świecące lampiony na drewnianym stole jako element dekoracyjny

Eleganckie meble udekorowane...

Eleganckie meble udekorowane świecami w szklanych lampionach

Pomysł na „Zrób to sam”

Przy użyciu odrobiny wyobraźni i kilku dostępnych w domu przedmiotów, można wyczarować swój własny, niepowtarzalny lampion.

Kilka pomysłów na „Zrób to sam”:

·         Sympatyczny lampion można zrobić ze zwykłego słoiczka po dżemie. Wystarczy zawiązać na słoiku wstążeczkę, ozdobny sznureczek lub koronkową tasiemkę, aby dodać zwykłemu przedmiotowi nowego, dekoracyjnego charakteru. Można wsypać do niego kolorowe szkiełka lub gruboziarnistą sól morską, która będzie „udawać” śnieg.

·         Dzieci mogą udekorować słoiki naklejkami z ulubionymi postaciami z bajek lub udekorować je farbkami witrażowymi.

·         Lampionem może stać się wazon do kwiatów lub kieliszek, który został z kompletu. Można dodać do nich jakieś elementy dekoracyjne lub zostawić w pierwotnej formie.

stół ozdobiony świecami w...

stół ozdobiony świecami w szklanych lampionach

stół z dekoracją w postaci...

stół z dekoracją w postaci świece w szklanych lampionach