• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Fotel Chierowskiego – mebel łączący klasykę z nowoczesnością

Fotel Chierowskiego to wyjątkowy mebel, dzięki któremu wieloletnia klasyka spotyka się z nowoczesnością. To ciekawy przykład powracania mody z czasów PRLu do współczesnego wzornictwa. Współczesne poradniki aranżacyjne często przedstawiają fotel Chierowskiego jako element podkreślający wyjątkowy charakter przestrzeni i wyraz tęsknoty za dawnymi latami. W czym może tkwić jego fenomen i dlaczego ten model nie został zapomniany, mimo upływu wielu lat?

Fotel Chierowskiego to mebel, który może znaleźć się zarówno w staromodnym babcinym wnętrzu jak i nowoczesnym apartamencie w samym centrum Warszawy. Śmiało można stwierdzić, że tego rodzaju design łączy pokolenia i inspiruje je od lat. Nowoczesne poradniki meblarskie, często sięgają do tego rozwiązania i stawiają jako przykład uświetnienia nowoczesnego, ascetycznego wnętrza.

fotel Chierowskiego jako symbol...

fotel Chierowskiego jako symbol połączenia klasyki i nowoczesności w designie mebli

fotel Chierowskiego jako symbol...

fotel Chierowskiego jako symbol połączenia klasyki i nowoczesności w designie mebli

 

Fotel Chierowskiego jako ikona designu na przestrzeni lat

Projektant fotela, Józef Chierowski z pewnością nie przypuszczałby, że jego projekt będzie robił furorę w drugim stuleciu XXI wieku. Powstanie kultowego mebla w czasach PRL skutecznie umieściło projektanta w cieniu sukcesów fabryk produkujących mebel, który od samego początku szturmem zdobył serca Polaków. Projektant Józef Chierowski został dopiero odkryty w XXI wieku, kiedy moda na jego fotel ponownie powróciła do polskich domów i stała się fundamentem modernistycznych aranżacji.

Pierwsze fotele Chierowskiego pojawiły się w latach sześćdziesiątych. Produkowane były na masową skalę. Szczególnie zauważamy to, kiedy odwiedzamy domy naszych dziadków bądź penetrujemy ich strych. Z czystym sumieniem można stwierdzić, że fotel Chierowskiego znajduje się w co najmniej połowie domów i wręcz prosi się dziś o odświeżenie. Fotele sprzedawane dziś w sklepie w ogóle nie różnią się kształtem od tych z czasów PRL. Zmieniła się za to kolorystyka ich tapicerowanych części i możliwości wyboru materiałów. Ikoniczny kształt został jednak nienaruszony i bezustannie inspiruje designerów nie tylko z Polski.

Unikalny design fotela...

Unikalny design fotela Chierowskiego symbolizujący połączenie klasyki z nowoczesnością

klasyczno-nowoczesny design fotela...

klasyczno-nowoczesny design fotela Chierowskiego

Fotel Chierowskiego dowodem na powracanie mody

Fotel Chierowskiego to idealny przykład obrazujący, że moda jest cykliczna i lubi powracać. Choć pomysł zbudowania tego praktycznego mebla zrodził się w latach sześćdziesiątych, dziś nabiera nowego znaczenia. To obiekt pożądania pasjonatów nowoczesnego designu oraz wyszukanych dodatków. Fotel Chierowskiego jest sposobem na przełamanie nudy oraz oryginalną aranżacje.

Takie meble świetnie sprawdzą się we współczesnych wnętrzach. Cykliczność trendów pozwala na odkopanie klasyków minionych epok i nadanie im drugiego życia. Kiedyś fotel Chierowskiego był przeciętnym meblem, który każdy mógł mieć w swoim domu. Dzisiaj jest oznaką wyszukanego gustu oraz nietuzinkowego podejścia do wystroju wnętrz. Posiadanie tego typu mebli może wykreować wizerunek konesera wyjątkowych aranżacji oraz osoby o dość wyszukanym guście.

nowoczesny siedziskowy mebel...

nowoczesny siedziskowy mebel stylowy fotel Chierowskiego

nowoczesny siedziskowy mebel...

nowoczesny siedziskowy mebel stylowy fotel Chierowskiego

 

Gdzie fotel Chierowskiego zaprezentuje się najlepiej

Fotel Chierowskiego jest na tyle uniwersalnym meblem, że dobrze zaprezentuje się zarówno w domu jak i w biurze. Umieszczając go w domu z powodzeniem może stać się ozdobą salonu bądź użytecznym meblem w sypialni. Fotel Chierowskiego łatwo adaptuje się do przestrzeni i czyni ją niezwykle designerską. Wielu właścicieli firm decyduje się na tego typu rozwiązania w chill roomach bądź salach konferencyjnych.

Fotel Chierowskiego dobrze współgra z nowoczesnymi wnętrzami na miarę XXI wieku. Posiadacze dużych przestrzeni w modernistycznym stylu często decydują się na łączenie kilku takich foteli w różnych kolorach. Dzięki nim przestrzeń staje się ciekawsza i jest w stanie opowiedzieć jakąś historię.

Czy łatwo o fotel Chierowskiego w dzisiejszym sklepie?

Fotele Chierowskiego są łatwo dostępne w dzisiejszych sklepach internetowych. Przede wszystkim warto ich szukać w designerskich kolekcjach premium, ponieważ stanowią wyjątkową propozycję. Co więcej, nie należy obawiać się ich ceny. Za kilka groszy jesteś w stanie podarować odrobinę ekstrawagancji do Twojego salonu. Jeżeli szukasz rozwiązania nietuzinkowego, podkreślającego Twój indywidualny styl, fotel Chierowskiego powrócił właśnie dla Ciebie!

elegancki fotel Chierowskiego...

elegancki fotel Chierowskiego łączący klasykę z nowoczesnością

elegancki fotel Chierowskiego...

elegancki fotel Chierowskiego łączący klasykę z nowoczesnością