• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Żółte meble - nowoczesny krzyk mody?

Żółty, wręcz kanarkowy kolor to hit mody - szczególnie w pomieszczeniach kuchennych. Jest nietuzinkowy, zwraca na siebie uwagę i zdecydowanie wyróżnia się na tle innych. Jest zjawiskowy, bardzo intensywny i tym samym dość trudny w aranżacji. Tak przynajmniej jest w teorii - praktyka pokazuje, że żółte meble są bardzo łatwe w zestawieniu. Dzięki ich bardzo intensywnej barwie potrafią dosłownie zadziwić nie tylko gości, lecz także samych domowników. Wydaje się zatem, że żółte meble to idealny sposób na odmianę wizerunku swoich pomieszczeń. Czy tak w istocie jest?

nowoczesne żółte meble w...

nowoczesne żółte meble w trendach mody wnętrzarskiej

nowoczesne żółte meble w...

nowoczesne żółte meble w trendach mody wnętrzarskiej

 

Żółte meble - jak zacząć?

Warto zacząć od tego, że żółty, jako bardzo intensywny kolor to dodatek do aranżacji i tym samym można go łączyć jedynie ze stonowanymi kolorami takimi jak biały, szary, czarny czy z subtelnym odcieniem koloru brązowego. Połączenie kanarkowego koloru z jakimkolwiek innym może spowodować bardzo duży misz-masz, dlatego trzeba być bardzo ostrożnym w łączeniu tego koloru z innymi intensywnymi barwami. Dla spójnej i eleganckiej aranżacji, takich połączeń powinno się unikać. Kolor żółty należy traktować jako dodatek do już istniejącego wyposażenia. To najważniejsze i od tego należy zacząć podczas wstępnych etapów przemyśleń. Żółty kolor w pomieszczeniu powinien służyć jako element kontrastowy – dzięki temu pomieszczenie nabiera charakteru i zyskuje na przytulności. Należy także pamiętać, że żółte meble powinny mieć identyczny odcień. Dosłownie taki sam, dlatego muszą pochodzić tylko i wyłącznie z jednego zestawu. Różnice w odcieniach są bardzo widoczne, zwracają na siebie uwagę i wyglądają bardzo nieatrakcyjne, dlatego trzeba się ich wystrzegać. Stosuj meble od jednego producenta, z jednej serii i z jednego rodzaju. To odcień bardzo podatny na jakiekolwiek zmiany i trzeba mieć to na uwadze podczas dokonywania zakupów. Różne odcienie będą bardzo widoczne.

nowoczesny salon z żółtymi...

nowoczesny salon z żółtymi meblami

nowoczesny salon z żółtymi...

nowoczesny salon z żółtymi meblami

 

Jakie żółte meble warto kupić?

Na samym wstępie warto zdecydować czy żółty kolor chcemy traktować jako niewielki i subtelny dodatek, czy może jako motyw przewodni. Jeśli mieszkaniu zaaranżowanym w stonowanych barwach i chcemy wprowadzić jedynie nutkę żółtego koloru, to zastosujmy niewielki element w tym odcieniu. Świetnym pomysłem jest  żółty fotel, który postawiony obok szarej sofy będzie pięknym urozmaiceniem pomieszczenia i z pewnością będzie przykuwać uwagę gości. Równie dobrze sprawdzi się żółta komoda lub żółte krzesła stojące przy stole. Ciekawym pomysłem może być także zestaw niewielkich mebli wypoczynkowych, np. w postaci kilku puf wykończonych na żółto. Będą wyglądać znakomicie w otoczeniu jasnym lub bardzo ciemnym, nawet czarnym. Tak naprawdę, możesz zdecydować się na jakikolwiek żółty dodatek w domu, jeśli całe pomieszczenie jest utrzymane w spokojnych barwach. Chyba że jesteś zwolennikiem kolorowych pomieszczeń w stylu retro czy etno – w tym przypadku żółty kolor w pomieszczeniu nawet w większej ilości, świetnie się sprawdzi. Jeśli z kolei jesteś gotowy na wprowadzenie żółtej barwy jako intensywnego motywu przewodniego, to możesz zdecydować się na bardzo duży zestaw. Świetnym pomysłem będą żółte fronty kuchenne. Jest to odważne rozwiązanie, ale coraz bardziej popularne. Dobrym rozwiązaniem będzie zastosowanie tylko dolnych lub tylko górnych szafek w tym kolorze, a pozostałą część kuchni w kolorach bieli czy szarości. Równie ciekawym pomysłem, ale już do salonu, będą z kolei żółte meble wypoczynkowe, składające się np. z dużego i rozłożystego narożnika, fotela oraz kilku puf. To fantastyczny sposób na wprowadzenie żółtej barwy także do pokoju dziennego.

Nowoczesne żółte meble w salonie

Nowoczesne żółte meble w salonie

Nowoczesne żółte meble w salonie

Nowoczesne żółte meble w salonie

Nowoczesny salon z żółtymi...

Nowoczesny salon z żółtymi meblami

Nowoczesny salon z żółtymi...

Nowoczesny salon z żółtymi meblami

A może dodatki?

Dobrym pomysłem na zmianę wyglądu swoich wnętrz jest zastosowanie żółtych dodatków. Nie wymaga to dużego nakładu finansowego, a z pewnością wnętrze ożyje na nowo. Świetnym rozwiązaniem będą żółte poduszki lub koc, położone na białej, szarej czy grafitowej sofie. Do tego można pokusić się o żółty dywan, który dobrze dobrany, będzie ciekawym elementem przykuwającym uwagę. Z mniejszych dodatków można postawić również na lampy z żółtym kloszem czy ozdobne wazony.

nowoczesne żółte meble w...

nowoczesne żółte meble w trendach wnętrzarskich

nowoczesne żółte meble w...

nowoczesne żółte meble w trendach wnętrzarskich