• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Sofy i kanapy - jakie rozwiązanie do salonu wybrać?

Sofy i kanapy - w czym tkwi różnica?

Strefa wypoczynku to bardzo ważna część każdego salonu. Niezależnie od jego rozmiarów, powinniśmy znaleźć w nim miejsce na wygodne meble wypoczynkowe, które pozwolą nam się zrelaksować. To przecież w salonie również często przyjmujemy naszych gości, którym chcielibyśmy zapewnić pełen komfort. Dlatego też, kiedy wybieramy meble mające stać się częścią naszego salonu, warto przyjrzeć się nieco bliżej dostępnym opcjom. Bez wątpienia sofy i kanapy wiodą w tym przypadku prym. Co jednak ostatecznie wybrać?

Mnóstwo osób zastanawia się nad tym czy sofa a kanapa to przypadkiem nie to samo. Okazuje się jednak, że nie są to synonimy odnoszące się to tego samego mebla. Bo choć są one do siebie bardzo podobne, sofy i kanapy różnią się od siebie, zarówno pod względem wizualnym, jak i praktycznym.
Kanapa jest meblem, który tak naprawdę spełnia dwie funkcje. Przede wszystkim, jest bardzo ważnym meblem wypoczynkowym, na którym możemy wygodnie usiąść. Oprócz tego jednak, kanapy dają nam możliwość ich rozłożenia, dzięki czemu przekształcają się w łóżka, na których możemy komfortowo spać.
Z kolei sofy, nie posiadają funkcji spania, ale za to wyróżniają się zdecydowanie większym komfortem. Z reguły są one niższe od kanap, a przy tym również bardzo miękkie oraz przytulne. Często mówi się nawet, że sofy są rozbudowanymi fotelami. Możemy się w nich zatem wygodnie rozsiąść i wypoczywać w pełnym komforcie.

 

Kanapy i sofy - do jakich wnętrz pasują?

Sofa a kanapa - co bardziej będzie pasować do mojego salonu? To pytanie wydaje się sobie zadawać niemalże każdy kto jest na etapie urządzania swojego mieszkania. Każde z tych rozwiązań ma swoje plusy i minusy, dlatego warto skrupulatnie rozważyć każdą z tych opcji.
Sofy i kanapy, proponowane nam obecnie przez firmy produkujące meble, są naprawdę różnorodne. W związku z tym, wystarczy tylko dobrze poszukać, aby znaleźć model pasujący do naszego wnętrza. Niezależnie od tego, czy decydujemy się urządzić nasz salon w stylu nowoczesnym i minimalistycznym, czy też jesteśmy miłośnikami tradycyjnych rozwiązań, możemy dobrać do takiego wnętrza odpowiednią sofę lub kanapę.

 

Sofy i kanapy rozkładane - praktyczne zastosowanie

Niezaprzeczalną zaletą rozkładanej kanapy jest to, iż posiada ona funkcję spania. Oznacza to, że w dowolnym momencie możemy ją rozłożyć i zamienić w wygodne łóżko, zazwyczaj co najmniej dwuosobowe. Oprócz tego, posiadają one także pojemniki na pościel, co również jest dużym ułatwieniem. Dzięki tym cechom, kanapy są doskonałym rozwiązaniem zwłaszcza w niewielkich mieszkaniach, w których salon w nocy zamienia się w sypialnię. Ale również w większych mieszkaniach może okazać się bardzo użytecznym meblem, z którego będą mogli korzystać nocujący u nas goście.
Sofy natomiast powinny być wybierane w sytuacji, gdy zależy nam wyłącznie na stworzeniu komfortowej i przytulnej strefy wypoczynkowej w salonie. Bez względu na to, czy ma on bardzo małe wymiary, czy też dysponujemy większą powierzchnią, sofa będzie się doskonale prezentować w takiej przestrzeni. W sprzedaży znajdują się zarówno niezwykle urocze, niewielkie sofy dwuosobowe, jak i bardziej rozłożyste meble tego typu. Wszystkie one cechują się jednak tym, że są bardzo miękkie, przez co odpoczynek na nich jest ogromną przyjemnością.
 

Sofa a kanapa - czym się kierować podczas wyboru?

Niezależnie od tego, czy ostatecznie zdecydujemy się na zakup sofy czy kanapy, musimy pamiętać o tym, aby zawsze zwracać uwagę na jakość ich wykonania oraz zastosowane materiały. Bardzo często, naszym priorytetem jest wygląd takiego mebla, który przecież musi pasować do danego wnętrza i do naszych osobistych upodobań. Jeśli jednak zależy nam na tym, aby posłużył nam przez wiele lat, dobrze jest sprawdzić również jego jakość. Stawiajmy na trwałe materiały, takie jak drewno oraz tkaniny cechujące się dużą odpornością na ścieranie czy zanieczyszczenia. Dzięki temu, będziemy mogli dłużej cieszyć się doskonałym wyglądem takiej sofy i kanapy w naszym salonie.