• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Lampa stojąca- praktyczny i elegancki dodatek do wnętrza.

Oświetlenie jakie dobieramy do domów, mieszkań i innych pomieszczeń, ma z reguły dwa wymiary: praktyczny i estetyczny. Idealne byłoby połączenie tych dwóch elementów ale czy jest to możliwe? Kryształowy żyrandol jest wyjątkową ozdobą salonu ale czy da się w jego delikatnym świetle czytać książki, bez perspektywy przymusowego zakupu coraz mocniejszych okularów? Lampkę nocną możemy postawić na biurku dziecka, by miało dobre światło przy nauce ale czy w takim wypadku musi ona być także fantazyjnie wykonana i, co często łączy się z tym faktem - nieziemsko droga? Na pierwszy rzut oka, jeżeli chodzi o kwestie związane z oświetleniem, trudno pogodzić kwestie praktyczne z niecodziennym designem. Albo wóz albo przewóz. I kropka. Okazuje się, że niekoniecznie. Przykładów na taki złoty środek jest więcej niż nam się wydaje. Dotyczą one całej gamy produktów o nazwie lampy stojące.

stylowa lampa stojąca w eleganckim...

stylowa lampa stojąca w eleganckim wnętrzu

stylowa lampa stojąca w eleganckim...

stylowa lampa stojąca w eleganckim wnętrzu

 

Wierna towarzyszka wieczornego relaksu.

Lampę stojącą najczęściej umieszcza się obok fotela lub łóżka - strategicznych miejsc, niezbędnych dla wszystkich, dla których tekst na papierze jest lepszy niż za szklanym monitorem. Wielbicielom wieczorów spędzanych z książką spodoba się unikatowa zaleta, jaką posiada lampa stojąca. Podłogowa lampa ma często dwa klosze: jeden, główny, przymocowany na stałe i drugi, regulowany. Można dopasować jego wysokość tak, by światło padało na strony ulubionej lektury. Lampy stojące - nowoczesne - posiadają jeszcze jedną ciekawą funkcję. Na pewno ma duże znaczenie dla osób, które czytają o wiele więcej niż statystyczny mieszkaniec Błękitnej Planety. Ta funkcja to możliwość przyciemniania światła. Dotyczy ona zarówno większego klosza jak i mniejszej lampki do czytania. Obie żarówki można przyciemniać niezależnie od siebie. Ciepły półmrok światło nadaje pomieszczeniu bardziej romantyczny nastrój a możliwość dopasowania natężenia światła przy czytaniu sprawia, że oczy mniej się męczą. Oświetlenie w formie lampy podłogowej sprawdza się nie tylko w pokoju dziennym, ale także w sypialni czy na korytarzu. Dodatkowo - lampy pokojowe stojące można łatwo przenieść i postawić w innym miejscu, co czyni je jeszcze bardziej praktycznymi.

elegancka lampa stojąca w...

elegancka lampa stojąca w nowocześnie urządzonym wnętrzu

elegancka lampa stojąca w...

elegancka lampa stojąca w nowocześnie urządzonym wnętrzu

elegancka lampa stojąca we...

elegancka lampa stojąca we wnętrzu pokoju

elegancka lampa stojąca we...

elegancka lampa stojąca we wnętrzu pokoju

Metal, papier, druciki i kryształki - pomysły na oryginalne oświetlenie.

Lampy podłogowe podkreślają klimat wnętrza. W salonie mogą stać się prawdziwą ozdobą i wzbudzać zachwyt nie tylko dzięki zastosowaniu drogich materiałów jak kryształ, ale także przez oryginalny kształt. Osoby, które zatrzymały się na etapie szklanych kloszy powinny szybko nadrobić zaległości. Współcześnie można spotkać już nie tylko klasyczne obudowy dla żarówek, dla których szczyt popularności mamy już za sobą, ale również te zrobione z pergaminu, metalu, czasem bursztynowej mozaiki czy ażurowo połączonych drucików. Jak widać w kwestii projektowania lamp (także tych wiszących) panuje zasada - wszystkie materiały dozwolone. W zależności od gustu można znaleźć wyszukane lampy podłogowe stylu art deco, designerskie i odważne oświetlenie rodem ze Skandynawii czy też minimalistyczne rozwiązania.

designerska lampa stojąca w...

designerska lampa stojąca w nowoczesnym wnętrzu

designerska lampa stojąca w...

designerska lampa stojąca w nowoczesnym wnętrzu

 

Stojąca lampa w naszym domu. Po bólu głowy ani śladu!

Bez wątpienia lampa podłogowa to element obowiązkowy dla wszystkich, którzy chcą nadać wnętrzu wyjątkowy charakter. Szeroki wybór, zarówno w kwestii wykonania, kształtu jak i cen, daje blisko 100% gwarancję, że każdy znajdzie coś dla siebie. Warto wstępnie prześledzić ofertę lamp poprzez strony internetowe. Pomoże to zaoszczędzić czas potrzebny na wycieczki do marketów budowlanych czy salonów z oświetleniem. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę hasło lampa stojąca. Ledowa, z jednym kloszem, z dwoma, metalowe, kryształowa czy szklana - ogrom możliwości może nas zaskoczyć i wywołać niemały ból głowy. Najtrudniejszy etap, wybór, należy już tylko do nas. Pragniemy zapewnić, że lampa podłogowa warta jest tego trudu i wysiłku. A po podjęciu dobrej decyzji i przywiezieniu lampy do domu czeka już tylko nagroda w postaci wyjątkowego i praktycznego uzupełnienia domowego wnętrza.

designerska lampa stojąca we...

designerska lampa stojąca we wnętrzu salonu

designerska lampa stojąca we...

designerska lampa stojąca we wnętrzu salonu

elegancka lampa stojąca w...

elegancka lampa stojąca w nowoczesnym wnętrzu

elegancka lampa stojąca w...

elegancka lampa stojąca w nowoczesnym wnętrzu