• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Dywan do salonu - jaki wybrać?

Dywan do salonu to chyba najbardziej funkcjonalny dodatek, który znajduje się w przestrzeni naszego domu. Oprócz tego, że może stać się efektowną podstawą aranżacji, to jeszcze chroni naszą podłogę przed uszkodzeniem. Może z pozoru jego wybór wydaje się nieskomplikowany, jednak powinniśmy pamiętać o kilku ważnych cechach, które wpływają na jego przydatność oraz podkreślenie wyjątkowego charakteru każdego z pokojów dziennych.

Szary dywan do salonu, a może lepiej jednak będzie się prezentował zielony dywan w salonie? Warto dobrze przemyśleć jego kolorystykę, ponieważ mimo iż dywan leży u naszych stóp, to potrafi przykuwać wiele uwagi. Co więcej, nie bez znaczenia jest również jego kształt i rozmiar. Nieodpowiednio dobrane będą po pierwsze niefunkcjonalne, a po drugie będą obniżały estetyczną wartość naszej przestrzeni. Jeżeli jesteś na etapie szukania odpowiedniego dywanu do Twojego salonu, artykuł nieco pomoże Ci w podjęciu ostatecznej decyzji.

 

Czym powinniśmy się kierować wybierając dywany do salonu?

Pierwszą zasadą opisującą wybór dywanów do salonu jest właściwe dopasowanie go do układu naszego pomieszczenia. Inny dywan będzie pasował do salonu w stylu studio, a jeszcze inny do przestronnego salonu w domu. Co więcej, należy mieć na uwadze, że dywany do salonu nie są podstawowym elementem wyposażenia naszego pokoju. Powinny być dobierane do mebli, gdyż jedynie w taki sposób są w stanie stworzyć kompatybilny zestaw, który będzie zachwycał swoją estetyką.

Kolejna zasada związana jest z kolorystyką. Dywan do salonu lepiej prezentuje się jasny, czy lepiej wygląda ciemny? Wszystko jest zależne od barw definiujących nasze meble. Jasna kanapa lepiej wygląda w towarzystwie ciemnego, stonowanego dywanu, zaś ciemna ciekawie łączy się z jasnymi oraz kolorowymi dywanami.

Po trzecie i chyba najważniejsze, należy dokładnie przemyśleć kształt naszego dywanu. Dywany okrągłe do salonu ostatnimi czasy nieco wypadły z łask, ale nie należy sugerować się wyborami tłumu. Okrągłe dywany są szansą na stworzenie przytulnego wnętrza, które wręcz będzie zachęcało do odpoczynku i spędzania w nim każdej wolnej chwili. Dywany prostokątne zaś odznaczają się dużą funkcjonalnością i z łatwością dostosowują się do układu. Najpierw zaplanuj swoją przestrzeń, a dopiero później dobierz do niej odpowiedni kształt dywanu.

Dywan w salonie – na co zwrócić uwagę?

Dywan w salonie nie może zakrywać więcej niż 50 procent podłogi wolnej od mebli i elementów niezbędnych w jego wnętrzu. Zbyt duże dywany w salonie są najczęstszym błędem podczas organizowania własnych aranżacji. Jeżeli przesadzimy z jego powierzchnią zamiast zdobić, zacznie szpecić, a my szybko będziemy chcieli się go pozbyć z naszego domu.

 

Nowoczesne dywany do salonu – jak wybrać?

Czym charakteryzują się nowoczesne dywany do salonu? Przede wszystkim wysokiej klasy materiałem, z którego został wykonany. Dywan do salonu wykonany z włókien naturalnych jest zawsze na czasie oraz jest oznaką elegancji i wysokiej klasy wnętrza. Najszlachetniejsze z nich to bez wątpienia jedwabne dywany do salonu.. Nieprzerwanie od lat potrafią idealnie dopełnić każdego rodzaju nowoczesne wnętrze, stając się designerskim dodatkiem na miarę XXI wieku.

Nie oznacza to jednak, że nowoczesny dywan do salonu nie może być wykonany z materiałów syntetycznych. Dzisiejsze możliwości producentów pozwalają na dostarczenie nam ładnych oraz dobrze adaptujących się dywanów wykonanych z akrylu lub polipropylenu. Modne dywany do salonu zazwyczaj charakteryzują się gęstym runem, po których chodzenie jest czystą przyjemnością dla naszych stóp.

 

Dywan do salonu – funkcjonalna dekoracja w dobrej cenie

Dywan do salonu, mimo iż łączy sobie dwa najważniejsze wyznaczniki dobrej aranżacji nie jest wiąże się z koniecznością wydania dużej sumy pieniędzy. Sklepy internetowe oferują nam doskonałej jakości produkty, których ceny zaczynają się już od kilkudziesięciu złotych. Warto kupić dobry dywan do salonu – stanie się on funkcjonalnym dodatkiem, który będzie nas cieszył przez wiele lat użytkowania.