• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Białe stoły - czy pasują do każdej kuchni?

Wszystko zaczyna się w kuchni...

Kuchnia, lub kuchnia połączona z jadalnią, to istotne pomieszczenie w naszym domu. To miejsce reprezentacyjne, często przyjmujemy w niej gości. A najistotniejszym elementem wyposażenia jadalni jest stół. To on przyciąga wzrok, nadaje właściwy ton całemu wnętrzu, a także jest miejscem, w którym cała rodzina codziennie spotyka się na wspólne posiłki, czy zebrania rodzinne.

Stół jadalniany jest miejscem spotkań z rodziną, przyjaciółmi. To ważne miejsce w każdym domu, przy nim odbywają się rodzinne biesiady i rozmowy w gronie najbliższych. Jeśli metraż jadalni nie jest wystarczająco duży, aby pomieścić stół prostokątny, idealnie sprawdzi się stół okrągły, który spełni podobne funkcje, a nie zagraci przestrzeni w jadalni.

elegancki biały stół w...

elegancki biały stół w nowoczesnej kuchni

biały stół w nowoczesnej kuchni

biały stół w nowoczesnej kuchni

Stół to centrum domowego zarządzania

Podążając za obowiązującymi trendami, stół najczęściej włączamy w przestrzeń salonu, kuchni, lub stawiamy na granicy obu tych dwóch pomieszczeń (gdy salon mamy połączony z aneksem kuchennym). Odchodzi się już powoli od praktyki, aby stół trzymać w oddzielnym pomieszczeniu. Obecnie liczy się przestrzeń i zamiast dwóch malutkich pokoi, lepiej zrobić jeden większy. Dlatego obecnie jadalnia najczęściej połączona jest z kuchnią. A jeśli kuchnia jest niewielka, a obok jest salon - również łączy się oba te pomieszczenia.

Dlatego aspekt wizualny stołu jest niezwykle ważny. Od pewnego czasu panuje niepodzielnie trend minimalizmu w wystroju wnętrz. Przestronne i jasne wnętrza w stylu skandynawskim nie tracą na popularności. Trend skandynawski wykreował też modę na białe stoły. Najmodniejsze designy stawiają na lekkość i przejrzystość, a także wrażenie czystości, a białe stoły takie wrażenie gwarantują.

białe meble kuchenne na...

białe meble kuchenne na przykładzie stołu

białe meble kuchenne na tle...

białe meble kuchenne na tle różnorodnych stylów wnętrz

Czy biały stół to na pewno dobry pomysł?

Istnieje obawa, że na białym stole widać będzie każde zabrudzenie, dlatego decydując się na niego, trzeba być przygotowanym na nieustanne sprawdzanie i czyszczenie go. Jeśli w domu mieszkają też dzieci, może się to okazać dosyć problematyczne, bo małe dzieci często brudzą. A po kredkach czy plastelinie nie będzie łatwo doprowadzić stół do świetności. Biały stół nie będzie też pasował do każdego wnętrza. Trzeba dopasować do niego meble, odpowiednią kolorystykę, czasem warto nawet skorzystać z porady dekoratora.

Białe stoły uwielbiane są za prostotę i niewymuszoną elegancję, docenia się także ich dużą uniwersalność. Odpowiednio zaaranżowana kuchnia z białym stołem da efekt minimalistycznego i chłodnego, albo ciepłego i przytulnego wnętrza - w zależności od celu użytkownika. Białe stoły doskonale sprawdzają się nie tylko w stylu skandynawskim kuchni, bowiem pasują także do innych motywów.

biały stół w kuchni nowoczesnym...

biały stół w kuchni nowoczesnym wzornictwie

biały stół w kuchni nowoczesnym...

biały stół w kuchni nowoczesnym wzornictwie

 

Dlaczego warto wybrać biały stół?

Uniwersalność białych stołów zachwyca. Są na tyle plastyczne, że można dostosować je do większości wnętrz (ale uważaj, bo nie pasują do wszystkiego!). Pasują do stylu skandynawskiego, będą też pasować do kuchni urządzonej w stylu prowansalskim. Biały stół dobrze wpasuje się również do minimalistycznego wnętrza, ale także w aranżację nowoczesną.

Biały stół nadaje wnętrzu lekkości i elegancji, a w połączeniu z jasnym kolorem podłogi lub ścian optycznie powiększa i rozjaśnia kuchnię. W niewielkich jadalniach lepiej sprawdzi się stół biały, okrągły. W większych pomieszczeniach - prostokątny lub kwadratowy. Stół powinien stać w odległości co najmniej 1 metra od ściany, aby można było swobodnie odstawić krzesło i wstać.

białe meble kuchenne

białe meble kuchenne

biały stół w nowoczesnej kuchni

biały stół w nowoczesnej kuchni

Rodzaj stołu i dodatki do białego stołu

Do wyboru jest wiele różnych modeli białych stołów. Mogą być całe drewniane, mogą być w stylu nowoczesnym - metalowe. Są także stoły łączące drewno z nowoczesnym wzornictwem. Ciekawym modelem jest również stół z drewnianymi nogami, o formie, która układa się w odwróconą literę V. Kolejnym ciekawym stołem jest stół z drewnianym blatem i metalowymi nogami, albo szklany lub biały blat o drewnianych nogach.

Oprócz białego stołu, ważne są też krzesła, czy siedziska, które do niego zostaną przystawione. W przypadku stołu prostokątnego, lepiej sprawdzą się długie ławki zamiast krzeseł. Trzeba też pamiętać o dywanie w jadalni, pod stołem. Powinien być tego samego kształtu, co blat stołu, ale o jakieś 100 - 120 cm większy niż blat. Odsuwając bowiem krzesło, powinno ono znajdować się cały czas na dywanie.

Wybierz biały stół odpowiedni do Twojej kuchni

Wiesz już jak dopasować odpowiedni biały stół do wnętrza swojej kuchni. Przejrzyj naszą ofertę, sprawdź, co dla Ciebie przygotowaliśmy. Stoły w naszym sklepie to meble z najlepszej jakości surowców. Wykonane są tak, aby służyły jak najdłużej i aby spełniały potrzeby każdego, nawet najbardziej wymagającego klienta.

Sklep Meble.pl wykorzystując wiedzę i doświadczenie swoich pracowników, przygotował ofertę najatrakcyjniejszych i najlepszych jakościowo mebli, abyś miał w czym wybierać i aby zakup na naszej stronie zawsze był dla Ciebie satysfakcjonujący. Zapoznaj się z naszymi produktami i w razie pytań, skontaktuj się z nami. Chętnie doradzimy i wyjaśnimy ewentualne wątpliwości. Udanych zakupów!

stylowy biały stół kuchenny

stylowy biały stół kuchenny

stylowy biały stół kuchenny

stylowy biały stół kuchenny