• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Aranżacja kawalerki z aneksem kuchennym

Kawalerka z aneksem kuchennym to zawsze niemałe wyzwanie aranżacyjne. Niewielka przestrzeń staje się wtedy dla nas miejscem do spania, wypoczynku, jedzenia, gotowania oraz spędzania całych dni. Co zrobić, aby przy tym była funkcjonalna i dobrze się prezentowała? Należy znać kilka zasad, którymi należy się kierować podczas przygotowywania tej przestrzeni.

Kawalerka z aneksem kuchennym nie tylko może być praktyczna, ale również ładna i modna. Wystarczy na wstępie jasno sprecyzować styl i trzymać się go podczas doboru poszczególnych elementów. Należy również pamiętać, że praktyczny wystrój to inteligentnie zaprojektowana przestrzeń, która odpowiada wszelkim aktualnym trendom, standardom oraz potrzebom.

Aranżacja kawalerki z aneksem kuchennym

Aranżacja kawalerki z aneksem kuchennym

 

Aranżacja kawalerki z aneksem kuchennym - najważniejsze zasady

Kawalerka to zazwyczaj jeden pokój, który musi zmieścić całe nasze życie na dosłownie kilkudziesięciu, a czasami nawet kilkunastu metrach kwadratowych. Rzadko kiedy istnieje szansa na oddzielenie kuchni od sypialni oraz części wypoczynkowej. Dobra organizacja w tym przypadku polega na wydzieleniu poszczególnych stref oraz doborze praktycznych mebli, które mogą spełniać więcej niż tylko jedną rolę, dodatkowo ich ilość należy ograniczyć do zdrowego minimum, aby uniknąć nieestetycznego efektu zagracenia. 

Wybór mebli do kawalerki z aneksem kuchennym stanowi kluczowy element aranżacji. Po pierwsze należy wybrać jedynie te, które są nam naprawdę potrzebne, a po drugie należy postawić na lekkie formy oraz proste kształty. Styl mebli wypoczynkowych oraz sypialnianych, powinien korespondować ze stylem mebli kuchennych. Warto zdecydować się na specjalnie zaprojektowane meble w zabudowie, ponieważ przyczyni się to do skutecznego ograniczenia bałaganu i pozwala na maksymalną eksploatację dostępnej niewielkiej przestrzeni. Dodatkowo należy stawiać na meble w jasnych kolorach, a jeśli decydujesz się na umieszczenie szafy, warto wyposażyć jej drzwi w duże lustro, które przyczyni się do optycznego powiększenia przestrzeni. 

Aranżacja kawalerki z aneksem kuchennym

Aranżacja kawalerki z aneksem kuchennym

 

Aranżacja małej kawalerki z aneksem kuchennym - wydziel strefy i zapanuj nad chaosem

Wydzielenie stref w małej kawalerce  z aneksem kuchennym to jedyny klucz do zapanowania nad codziennym chaosem. Oddzielając część kuchenną od wypoczynkowej można zdecydować się na wyspę kuchenną, która może posłużyć również jako miejsce do jedzenia i zastąpić stół. Wiele osób decyduje się na na nieco wyższą wyspę, do której dostawiane są praktyczne hokery. Dzięki temu kawalerka prezentuje się nowocześnie i zyskujemy dodatkową przestrzeń, którą zabrałby stół. Strefa relaksacyjna może zostać połączona ze strefą nocną. Wystarczy, że zamiast łóżka i kanapy obie te funkcje spełni duży, rozkładany narożnik. Dodatkowo warto znaleźć miejsce na pojemną szafę, zaprojektowaną wedle indywidualnych potrzeb. Dzięki temu każdy z przedmiotów znajdzie jasno sprecyzowane miejsce. 

Aranżacja kawalerki z aneksem kuchennym

Aranżacja kawalerki z aneksem kuchennym

 

Kawalerka z aneksem kuchennym - aranżacje w modnych stylach

Aranżując niewielką przestrzeń w sposób praktyczny nie należy od razu zapominać o jej modnym stylu. Kawalerka z aneksem kuchennym w stylu skandynawskim to bardzo dobry wybór. Dzięki niemu pomieszczenie jest jasne, przytulne oraz funkcjonalne. Białe kolory połączone z minimalistycznym charakterem idealnie definiują charakter każdej niewielkiej kawalerki.

Całkiem modne stało się również urządzanie kawalerek w stylu industrialnym. Proste, często metalowe formy to szansa na odświeżenie przestrzeni oraz nadanie jej niepowtarzalnego charakteru. Tutaj istnieje jednak pewna pułapka. Należy być ostrożnym w grze kolorami, gdyż styl loftowy opiera się na ciemnych, mocnych barwach i można na niego pozwolić sobie, kiedy nasza kawalerka została wyposażona w duże okno.

Aranżacja kawalerki z aneksem kuchennym

Aranżacja kawalerki z aneksem kuchennym

 

Wystrój kawalerki z aneksem kuchennym dla wymagających

Osoby, które od swojej kawalerki wymagają znacznie więcej powinny zdecydować się na meble w zabudowie. Dzięki nim mieszkanie stanie się przestronne, każdy przedmiot znajdzie jasno sprecyzowane miejsce i skutecznie zredukuje się codzienny bałagan. Dodatkowo warto wiedzieć, że zakup jednych mebli do kuchni, salonu i sypialni może okazać się tańszy niż samodzielne kompletowanie poszczególnych elementów.