• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Fotel do gabinetu - wybierz komfortowy i stylowy

Właściwa pozycja przed komputerem jest niezwykle istotna w każdej sytuacji. Zapewnia nie tylko komfortowe pełnienie swoich obowiązków, lecz także znacznie przyspiesza pracę, zmniejszając przy okazji napięcie mięśni. Warto zadbać o odpowiedni fotel do gabinetu w domu, który ułatwi codzienne czynności i podkreśli nasze zaangażowanie do atrakcyjnej stylistyki pomieszczenia. Na co zwrócić uwagę przy wyborze fotela do gabinetu w domu?

Na pierwszym miejscu podczas zakupu fotela do gabinetu zawsze warto stawiać na komfort oraz praktyczność. Siłą rzeczy każdy nabywca będzie w nim przebywał kilka godzin w ciągu dnia i tym samym potrzebne jest odpowiednie podparcie dla lędźwi oraz regulowane elementy eksploatacyjne - takie jak zagłówki, wysokość siedziska czy podłokietniki - a także miękkie wypełnienie. Długotrwałe przebywanie w jednej pozycji zawsze niekorzystnie wpływa na zdrowie i samopoczucie, dlatego warto wybrać taką wersję, która przyłoży się do komfortowej pracy przy biurku. Należy tu także pamiętać o zwróceniu uwagi na trwałość gąbki. Wersje tanie i wykonane “po kosztach” mogą ubić się już po kilku tygodniach użytkowania!

Drugą, lecz niemniej istotną kwestią, jest strona wizualna mebla. Fotel do gabinetu w domu powinien charakteryzować się luksusowym wykończeniem oraz wysoką jakością wykonania i trwałością każdego elementu. Warto wybierać materiały śliskie, odporne na przebarwienia i zabrudzenia, najlepiej w kolorze czerni, bądź brązu. Tańsze wersje wykonane ze skóry ekologicznej są co prawda mniej eleganckie, ale nadrabiają atrakcyjną ceną. Skóra naturalna jest znakomita i pod każdym względem przewyższa inne materiały, w tym płótno i tkaniny obiciowe. Jest łatwa w utrzymaniu w czystości, a także można ją odżywiać podczas wieloletniego użytkowania. Odzyska wówczas swój ekskluzywny wygląd i będzie prezentowała się tak, jak w momencie zakupu.

Luksusowy skórzany fotel do...

Luksusowy skórzany fotel do gabinetu

elegancki komfortowy fotel biurowy

elegancki komfortowy fotel biurowy

Fotel do gabinetu - jaki design wybrać?

Jeśli należysz do grupy osób lubiących klasyczne i luksusowe elementy wyposażenia, to zwróć uwagę na fotele gabinetowe wykonane ze skóry naturalnej. Taki materiał wykończenia nie dość że wspaniale wygląda i podkreśla estetykę mieszkania, to także łatwo go dopasować do istniejącego już wyposażenia. Niektóre modele pachną skórą i nowością przez wiele miesięcy po zakupie, a także zapewniają psychiczny komfort siedzenia na najbardziej pożądanym i eleganckim materiale.

Jeśli z kolei jesteś osobą lubiącą nowoczesność i futurystyczność, to skieruj swój wzrok na awangardowe wersje. Fotele do gabinetu w domu przybierają różne formy i znajdziesz wśród nich zarówno egzemplarze stonowane, jak i skrajnie modernistyczne. Dynamiczna forma, chromowane elementy, ciekawe zakrzywienia i nieszablonowe materiały dają w pomieszczeniach efektowność rodem z filmów science-fiction i będą mogły zwracać na siebie uwagę gości oraz domowników.

Co z kolei, jeśli jesteś osobą ceniącą sobie minimalistyczny styl i nie chcesz się nadmiernie wyróżniać, a także nie lubisz przepychu i luksusu? Zdecyduj się wówczas na egzemplarze wykonane z typowego materiału obiciowego, pozbawione połyskujących, chromowanych elementów oraz skóry zarówno naturalnej, jak i syntetycznej. W modnym teraz podejściu “less is more” liczy się ascetyczna forma oraz subtelne linie. Najlepiej sprawdzą się w tym celu wszelkie odcienie szarości, beże oraz wzory takie jak kraty i geometryczne kształty.

Luksusowy skórzany fotel biurowy

Luksusowy skórzany fotel biurowy

elegancki i ergonomiczny fotel...

elegancki i ergonomiczny fotel biurowy

Ważne informacje dla nabywców!

Pamiętaj, by podczas wyboru odpowiedniego fotela do gabinetu zwrócić uwagę na wszelkie elementy, nawet te najdrobniejsze i wydawać by się mogło najmniej interesujące. Zobacz czy kółka umieszczone pod podstawą fotela mają mały opór toczenia i będą ułatwiać przesuwanie go po całym gabinecie. Zapytaj o poziom regulacji wysokości siedziska oraz zagłówka - to bardzo istotne dla Twojego komfortu. Nie zapominaj o kwestii utrzymania mebla w czystości.

Fotele do gabinetu w domu są wizytówką Twojego miejsca pracy! Pamiętaj zatem o tym, by były czyste i pozbawione plam oraz nieestetycznych przebarwień. Brudne modele wyglądają niehigienicznie i nieatrakcyjnie, a ich oryginalny design schodzi na dalszy plan i ustępują miejsca źle utrzymanej nawierzchni. Weź pod uwagę wszelkie wytyczne i wybierz taki model, który spełni Twoje oczekiwania w stu procentach.

fotel ergonomiczny do gabinetu w...

fotel ergonomiczny do gabinetu w nowoczesnym stylu

fotel ergonomiczny do gabinetu w...

fotel ergonomiczny do gabinetu w nowoczesnym stylu

nowoczesny komfortowy fotele do...

nowoczesny komfortowy fotele do gabinetu

elegancki i wygodny fotel biurowy

elegancki i wygodny fotel biurowy