x
Już są!  ❤ STYLOWE ZAKUPY ❤
Nie przegap okazji | Promocja dotyczy wybranego asortymentu. Nie obowiązuje kont hurtowych.
  • Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Ława drewniana do salonu

Odpowiednia aranżacja mieszkania lub domu to świetny sposób na poprawę komfortu oraz atrakcyjności wizualnej pomieszczeń. W salonie najważniejsza jest ława. To wokół niej toczy się codzienne życie i to ona służy jako podręczny stolik na kawę czy inne przedmioty. Warto ją jednak dobrze dopasować do wielkości oraz stylu mieszkania. Uniwersalna ława drewniana jest znakomitym przykładem mebla, który pasuje dosłownie wszędzie!

Ława drewniana do salonu

Ława drewniana do salonu

Ława drewniana do salonu

Ława drewniana do salonu

Ciekawa aranżacja z ławą drewnianą

W każdym salonie niezbędna jest ława. Zazwyczaj występuje w formie niskiego prostokąta lub kwadratu i tym samym znakomicie sprawdza się jako praktyczne wyposażenie salonu. Większość ław charakteryzuje się stosunkowo prostą budową oraz bardzo wytrzymałym blatem, na który bez większych problemów można odłożyć nawet talerze z gorącymi posiłkami czy kubki z ciepłymi napojami. Wiele modeli zapewnia także ciekawe rozwiązania praktyczne. Na umieszczonej pod spodem półce możemy położyć dekoracje czy piloty do sprzętu RTV.

Producenci starają się wprowadzać coraz lepsze rozwiązania, dlatego znajdziemy na rynku także pewne ciekawe wariacje tego mebla. Ława owalna drewniana zapewnia taką samą funkcjonalność co ława drewniana kwadratowa, lecz jest przy tym zdecydowanie rzadziej spotykana. Można ją stosować zarówno w nowoczesnych, jak i w bardzo klasycznych pomieszczeniach.

Poza kształtem ważne jest także wykończenie. Praktycznie wszystkie ławy wykonane są jednorodnego drewna lub sklejki o wybranym wzorze i tym samym charakteryzują się dużą prostotą. Jednak dla osób ceniących sobie nieszablonowość powstała także ława drewniana z szybą. Zwykle znajdziemy ją umieszczoną jedynie w centrum ławy. Nie ma żadnych funkcji praktycznych, a jedynie estetyczne. Znacznie wyróżnia się na tle typowych modeli i daje nowoczesny efekt, pełen luksusu i przejrzystości. Taka forma ławy dobrze się sprawdzi w niewielkich pomieszczeniach, gdyż nie jest masywna i wydaje się wizualnie lżejsza.

Ława drewniana do salonu

Ława drewniana do salonu

Ława drewniana do salonu

Ława drewniana do salonu

Gdzie postawić ławę?

Ława powinna być praktyczna - to zdecydowanie najistotniejsze. Powinna zatem stać w centralnym miejscu i służyć zarówno gościom, jak i domownikom jako podręczne miejsce na odłożenie wielu rzeczy. Liczy się bliskie ulokowanie i ergonomia podczas użytkowania. Jednak warto zachować umiar. Postawienie ławy zbyt blisko kolan domowników może skutkować problemami z dostępem do narożnika czy sofy. To znacznie zmniejszy komfort domowników oraz gości.

Ława drewniana do salonu

Ława drewniana do salonu

 

Ława i jej praktyczne właściwości

Ława powstała w celach praktycznych - miała w zamierzeniu służyć jako funkcjonalne miejsce do odkładania napojów, drinków, potraw czy przedmiotów. Jednak wraz z pojawianiem się coraz większej liczby wariacji, producenci dokładają także funkcje dodatkowe. Ława drewniana z szufladą pod spodem gwarantuje także miejsce do przechowywania niektórych rzeczy nie wartych pokazywania. Dzięki zastosowaniu szuflady będą mogły być ukryte przed wzrokiem.

Ława drewniana do salonu

Ława drewniana do salonu

 

Jak dopasować ławę drewnianą do wystroju?

Warto patrzeć na salon jako na całościowe pomieszczenie i zgodnie je zaaranżować. W nowoczesnych pomieszczeniach dobrze sprawdzi się ława drewniana z szybą lub ława drewniana z szufladą. Te wersje zapewniają modernistyczny efekt i znakomicie uzupełnią nawet najbardziej futurystyczne salony.

Z kolei jeśli lubisz klasykę oraz archaiczny styl to świetnie sprawdzi się ława drewniana kolonialna. Jest masywna, a przy tym także bardzo praktyczna i zwraca na siebie uwagę gości. Dzięki zastosowaniu grubych nóżek oraz masywnego blatu taka ława będzie trwała i odporna nawet na najbardziej intensywne użytkowanie.

Warto także zwrócić uwagę na kolorystykę. Kontrastowe elementy są z natury bardzo nowoczesne i tym samym powinny uzupełnić jedynie nowoczesne pokoje dzienne. Kolor biały oraz czarny w matowym lub połyskującym wykończeniu da bardzo ciekawy efekt i podkręci atmosferę. Bardziej klasyczne i konserwatywne pomieszczenia warto wyposażyć ławą drewnianą, najlepiej w ciemnej barwie mahoniu czy głębokiego brązu. Wersje wykończone na połysk są przy tym także luksusowe i estetyczne. Bardzo modny teraz styl skandynawski wymaga stosowania jeszcze innych wersji. Ława drewniana powinna wówczas charakteryzować się jasnym odcieniem drewna, niskim kontrastem oraz delikatnym usłojeniem. Ława drewniana jest znakomitym sposobem na poprawę estetyki mieszkań oraz domów. Wybierz taką, która spełni się w Twoim salonie!

Ława drewniana do salonu

Ława drewniana do salonu

Ława drewniana do salonu

Ława drewniana do salonu