• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Stylowe dekoracje na komodę do salonu

Komoda to jeden z najpopularniejszych oraz najpraktyczniejszych mebli zarówno do sypialni, jak i do salonu. Jednocześnie stanowi idealne miejsce do eksponowania ciekawych dekoracji, które świetnie się sprawdzą niezależnie od panującego stylu w danym pomieszczeniu. Możliwości na ozdoby jest wiele, jednak pamiętajmy, by kierować się dobrym gustem i smakiem! Efekt nie może być zbyt przerysowany, dając efekt nieestetycznego zagracenia blatu.

Stylowe dekoracje na komodę do salonu

Stylowe dekoracje na komodę do salonu

 

Wyraź swój styl!

Dekoracje na komodę do salonu mogą doskonale wyrazić Twój styl i zaangażowanie do pięknych aranżacji przestrzeni domowych. Za ich pomocą możesz dodać wyrazistości pomieszczeniu, a także zmienić charakter klasycznej, prostej komody w oryginalny i szykowny mebel. Warto jednak wybierać takie dodatki, które doskonale skomponują się z motywem przewodnim panującym w salonie czy sypialni.

Jeśli zatem Twój pokój dzienny utrzymany jest w minimalistycznym stylu to warto wybrać dekorację na komodę, która dodatkowo go podkreśli lub zupełnie przełamie panującą surowość. W celu nadania przytulności pomieszczeniu możesz wykorzystać wszelkiego rodzaju świeczniki i świeczki, które nie tylko pięknie wyglądają, ale również świetnie sprawdzą się przy relaksujących wieczorach gdy za oknem zapada zmrok, a my mamy wolną chwilę na odprężenie. Tworzą efekt eleganckiego pomieszczenia i są bardzo praktyczne, szczególnie małe tealighty. Możesz z nich korzystać dosłownie każdego dnia. By wyrazić nowoczesność i minimalizm na blacie ustaw plakaty, które niegdyś służyły do dekorowania ścian. Dziś wszelkiego rodzaju graficzne wzory oprawione w ramki idealnie nadają się do położenia bezpośrednio na komodzie. Stanowi to nowoczesny i oryginalny sposób eksponowania sztuki. Doskonałym pomysłem jest również postawienie na blacie zdjęć rodzinnych, będących wspaniałą pamiątką, przywołującą na myśl wspaniałe wspomnienia.

Jeśli w Twoim salonie lub sypialni panuje klasyczny i tradycyjny styl to zdecydowanie wykorzystaj kwiaty doniczkowe lub cięte, które zawsze się sprawdzą jako dekoracja na komodę. Nadadzą wnętrzu lekkości i delikatności. Same doniczki dostępne w sklepach mają niezliczone ilości wzorów i ozdób, dlatego z łatwością dobierzesz model pasujący do wnętrza Twojego pomieszczenia. Podobnie będzie w przypadku designerskich wazonów, które zawsze pięknie wyglądają i przyciągają wzrok. Ozdobą komody w stylu tradycyjnym będą również wszelkiego rodzaju spersonalizowanie przedmioty, które ukażą osobowość domowników. Pamiętaj jednak, że tego typu rzeczy wymagają regularnego czyszczenia z kurzu, by zawsze prezentowały się doskonale i estetycznie.

 
Stylowe dekoracje na komodę do salonu

Stylowe dekoracje na komodę do salonu

Stylowe dekoracje na komodę do salonu

Stylowe dekoracje na komodę do salonu

 

Komoda - nie tylko ładny, ale także praktyczny mebel

Komoda jest bardzo popularnym meblem, nie tylko ze względu na swój design, ale również dużą praktyczność. Kilka pojemnych szuflad umożliwiają przechowywanie wielu rzeczy w należytym ładzie i porządku. Na rynku dostępnych jest wiele modeli, o różnych wysokościach i szerokościach. Wszystko po to, by dobrać idealną komodę spełniającą indywidualne oczekiwania i wszelkie potrzeby. Blat mebla najczęściej służy jako miejsce do zaaranżowania ciekawych dekoracji. Jednak musimy znać umiar, by nie przesadzić z ilością bibelotów, gdyż to z pewnością przyniesie efekt odwrotny niż zamierzony.

Warto wybrać jedną, większą rzecz, która będzie motywem przewodnim dla całości, czy to pod względem wzoru czy kolorów. Nada to ton pozostałej aranżacji. Pamiętaj również o zachowaniu równowagi. Jeśli w Twojej sypialni lub salonie znajduje się masywna komoda, to koniecznie postaw na niej większy przedmiot, gdyż kilka pojedynczych ramek ze zdjęciami lub świeczek może wyglądać zbyt nudno i sprawiać wrażenie niedokończonej aranżacji. Jeśli natomiast Twoje pomieszczenie wyposażone jest w delikatną, niewielką komodę, ogranicz się do maksymalnie kilku, drobnych przedmiotów dekoracyjnych. Tak zachowasz umiar.

Dekoracje na komodę do salonu możesz ustawiać symetrycznie względem siebie lub dowolnie. Możliwości jest wiele, a odpowiedni układ zależy od Twojej wyobraźni i kreatywności. Warto również pokusić się o małą lampę stołową, która ustawiona na komodzie będzie nie tylko piękną dekoracją, ale również zwiększy funkcjonalność mebla.

Stylowe dekoracje na komodę do salonu

Stylowe dekoracje na komodę do salonu

Stylowe dekoracje na komodę do salonu

Stylowe dekoracje na komodę do salonu