• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Parasol ogrodowy - niezbędny i atrakcyjny

Każdy ogród ma swój cel. Jeden spełnia marzenia właściciela o naturalnym środowisku, pełnym dzikich krzewów, trawy oraz drzewek, by inny był świeżo dociętą oazą, pełną trawy i betonowych dekoracji. Obie formy są właściwe i pełnią koniec końców jedną, podobną funkcję. Służą do miłego spędzania wolnego czasu. Zazwyczaj przebywa się w nim podczas upalnych dni lata kiedy pogoda dopisuje, a z nieba sączy się żar. To jednak także jeden z większych problemów. Zazwyczaj mocne światło słoneczne jest bardzo irytujące i potrafi zepsuć dobrą atmosferę. Jak tego uniknąć? Wystarczy zastosować parasol ogrodowy!

Parasol ogrodowy - niezbędny i atrakcyjny

Parasol ogrodowy - niezbędny i atrakcyjny

 

Duży parasol ogrodowy jako sposób na przyjemny wypoczynek

Intensywne światło słoneczne jest znakomitym kompanem podczas wypoczynku, ale głównie na plaży i w ciepłych krajach. Gdy zasiadamy do stołu wraz ze znajomymi w przydomowym ogrodzie to upalne słońce potrafi zupełnie zniweczyć wszelkie plany. Nie dość, że bardzo mocno grzeje w skórę oraz ubrania, to także razi wszystkich gości. Może nawet wywołać problemy zdrowotne, takie jak zaczerwienienie i schodząca skóra z barków czy karku, a czasami wręcz udary słoneczne, bardzo niebezpieczne w szczególności dla dzieci i seniorów. Każda osoba doskonale wie, że żar lejący się z nieba jest przyjemny, ale tylko w odpowiednich warunkach.

Warto zastosować duży parasol ogrodowy, który przyczyni się do zdecydowanej poprawy komfortu przebywania na świeżym powietrzu. Przybiera różne formy, od kwadratowych aż po okrągłe. Jest zbudowany przeważnie z dużego płata materiału zamocowanego do metalowego stelaża, który umożliwia złożenie parasola, szczególnie podczas dużych wichur czy na noc lub zimę. Przeważnie parasol ogrodowy stoi na jednej nóżce zakończonej bardzo ciężką podstawą, która chroni go przed przewróceniem się. Niektóre modele - te największe i najmasywniejsze - montuje się bezpośrednio do podłoża.

Parasol ogrodowy - niezbędny i atrakcyjny

Parasol ogrodowy - niezbędny i atrakcyjny

 

Parasol ogrodowy i jego funkcje praktyczne

Duży parasol ogrodowy pełni jedną, bardzo istotną funkcję. Zdecydowanie poprawia komfort przebywania na świeżym powietrzu. Osoby znajdujące się pod głównym elementem parasola ogrodowego są w pełni chronione przed słońcem. Można bez problemu spożywać pyszne posiłki, cieszyć się z obecności innych gości, a także rozmawiać bez uczucia zmęczenia dużym upałem. To szczególnie istotne zarówno dla dzieci, które są narażone na bardzo niekorzystny wpływ słońca na organizm, a także osoby starsze, nieodporne na duże upały i bezpośrednie, rażące promienie słoneczne. Warto także pamiętać o tym, że intensywne słońce jest niezdrowe dla oczu. Organizm stara się wpuścić jak najmniej promieni prosto do oczu, gdyż chroni części oka przed zniszczeniem i prześwietleniem. To bardzo niekorzystne podczas dłuższych imprez na świeżym powietrzu.

Parasol ogrodowy - niezbędny i atrakcyjny

Parasol ogrodowy - niezbędny i atrakcyjny

 

Kształt parasola ogrodowego

Parasol ogrodowy kwadratowy jest ciekawym i zdecydowanie rzadziej spotykanym wyborem, głównie za sprawą mniejszej ilości dostępnych modeli na rynku. Wyróżnia się swoją bardzo nowoczesną formą i zdecydowanie zwraca na siebie uwagę. Ostre kąty i bardzo nietuzinkowy kształt jest bowiem doskonale znany wszystkim miłośnikom futurystycznego stylu. Z kolei parasol ogrodowy okrągły jest modelem przeważnie największym. Służy jako przykrycie dużego stołu biesiadnego (również w kształcie prostokąta) w większym ogrodzie. Często jest spotykany w lokalach gastronomicznych z ogródkiem na świeżym powietrzu. Z tego modelu skorzystają osoby chcące uzyskać bardzo dużą ilość cienia i tym samym zapewnić komfortowy relaks wszystkim gościom obecnym na spotkaniu.

Parasol ogrodowy - niezbędny i atrakcyjny

Parasol ogrodowy - niezbędny i atrakcyjny