Sklep online działa bez zmian. Usługa pobrań (płatność u kuriera) została czasowo wstrzymana.
Odbiory osobiste, wysyłki kurierskie, pocztowe i paczkomatowe realizujemy bez opóźnień.
  • Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Aranżacje ogrodowe - czas na ogród marzeń

Ogród to wspaniały dar i warto o niego odpowiednio dbać. Jest to pewnego rodzaju salon na świeżym powietrzu, w którym możemy spędzać wiele godzin na rozrywce, wypoczynku lub biesiadowaniu z przyjaciółmi i rodziną. Jednak do stworzenia idealnej oazy wymagany jest plan. Każdy z nas ma inną wizję perfekcyjnego ogrodu marzeń, lecz istnieją pewne podstawowe zasady przy jego aranżacji. Warto się nimi kierować. Poznaj aranżacje ogrodowe proponowane przez specjalistów!

Czym charakteryzuje się idealny ogród?

Zawsze powinniśmy zacząć od rozplanowania przestrzeni i dostosowania odpowiedniego podłoża. Ponadto, wizualizacja ogrodu powinna doskonale harmonizować z budynkiem naszego domu i idealnie go uzupełniać. Aby stworzyć idealną oazę marzeń na świeżym powietrzu wszystko powinno pozostać w przyjemnej, wzajemnej relacji. Aranżację ogrodową warto uporządkować najpierw na papierze. Przelejmy tam wszystkie pomysły i oczekiwania, aby stworzyć zarys, który pomoże nadać działce niepowtarzalnego oblicza. Zaplanujmy wszystkie ścieżki i przygotujmy miejsca na sadzonki. Pamiętajmy, że rośliny cały czas rosną, więc docelowo zostawmy im odpowiednią ilość miejsca. Przy wyborze kwiatów, krzewów i drzewek zwróćmy uwagę na różne czynniki - ukształtowanie terenu, jakość gleby, a także wymaganą ilość światła. Wszystko to przyniesie sukces, na który będziemy ciężko pracować.

 

Taras - najważniejsze miejsce w ogrodzie

Po zaplanowaniu ścieżek i roślinności przyjdzie czas na taras. Będzie centralną częścią ogrodu. Stanie się miejscem spotkań rodzinnych, wspólnego biesiadowania przy grillu, a także idealną przestrzenią do relaksu. Wybierzmy zatem odpowiednie meble ogrodowe, zwracając uwagę na ich trwałość i odporność na warunki atmosferyczne. Zadbajmy również o nastrojowe oświetlenie i elementy dekoracyjne, które stworzą wspaniałą atmosferę - idealnie sprawdzającą się w letnim sezonie, kiedy każdy z nas chętniej spędza czas na świeżym powietrzu.

Pamiętaj o funkcjonalności!

Aranżacje ogrodowe powinny mieć na uwadze również funkcjonalność. Warto zadbać o prywatność, jeśli nasz ogród jest w bliskim sąsiedztwie z inną działką. W tym celu powinniśmy wybrać odpowiednie ogrodzenie, by osłonić się przed wścibskimi sąsiadami lub spojrzeniami przechodniów. Kolejnym etapem, który pozwoli zwiększyć praktyczność ogrodu jest jego podział na strefy. Wykorzystajmy idealne całą dostępną przestrzeń i stwórzmy miejsce przeznaczone do relaksu, do spożywania posiłków i do wszelkiego rodzaju aktywności. Strefę wypoczynkową możemy wyposażyć w zwykłe ławeczki, wygodne sofy, leżaki, a nawet hamaki. W części jadalnianej powinien znaleźć się stół z krzesłami i ewentualne miejsce na grilla, który kojarzy się z idealnym spędzaniem czasu na świeżym powietrzu w towarzystwie bliskich. Zamiast grilla możesz stworzyć rozbudowane palenisko w postaci kominka, które stanie się outdoorową kuchnią. Natomiast strefa rekreacyjna powinna mieć najwięcej wolnej przestrzeni i być wydzielona z dala od ulicy. Powinno znaleźć się w niej wszystko, co kojarzy nam się z doskonałą rozrywką na świeżym powietrzu. Wszystko w tym przypadku zależy od naszych indywidualnych potrzeb i zainteresowań.

 

Aranżacje ogrodowe w różnym stylu

Jeśli marzysz o nowoczesnym ogrodzie to pamiętaj o przejrzystości. Starannie przycięty trawnik powinien być idealnie odgrodzony od ścieżek i alejek. Zadbaj również o estetyczny wygląd każdego elementu. Przycinaj regularnie krzewy i żywopłot, by roślinność idealnie wpisywała się w geometrię nowoczesnej przestrzeni. Być może jesteś miłośnikiem ogrodów japońskich? Możesz już dziś stworzyć orientalny klimat w pobliżu swojego domu. Dużo kamieni, wodospady, oczka wodne - wszystko, co wywoła poczucie harmonii i spokoju, sprawdzi się w tym przypadku idealnie. By dopełnić japoński charakter wykorzystaj także drzewka bonsai i wszelkiego rodzaju dekoracje z bambusa. Jeśli jednak interesujesz się filozofią zen i marzysz o idealnym miejscu do wyciszenia i kontemplacji to nic straconego! Za pomocą grabi narysuj na alejkach z piasku faliste linie, które wprowadzą medytacyjny nastrój. Dodatkowo do aranżacji ogrodowej wykorzystaj duże kamienie w postaci skał i stwórz przepiękną kompozycję.