

Hygge - co to takiego? Otóż nurt ten został zainspirowany duńską filozofią, w której liczy się przytulność i wygoda. Z tego względu styl hygge staje się coraz popularniejszy. Wkracza do salonów, pokoi dziennych, sypialni, a także innych domowych pomieszczeń, w których chętnie relaksujemy się i odpoczywamy. Dla duńczyków niezwykle istotną rolą w życiu jest stworzenie bezpiecznej, domowej oazy i jednocześnie idealnej przestrzeni do wypoczynku. Jeśli zatem planujesz zaaranżować swoje pomieszczenia w gustownym i ciekawym stylu to koniecznie postaw na hygge!


Od czego zacząć swoją przygodę ze stylem hygge?
Jeśli nie planujesz diametralnych zmian w swoich pomieszczeniach wypoczynkowych to możesz skupić się na detalach. W stylu hygge liczy się przytulność, którą możesz uzyskać zmieniając tylko kilka elementów. Od czego zacząć? Wystarczy, że luźno rzucisz koc na sofę, a także wyposażysz ją w nowe, pluszowe poduszki. Możesz również zmienić dywan na model mocno puchaty i jednocześnie bardzo przyjemny i miły dla stóp. Takie dodatki doskonale ocieplą wnętrze i nadadzą mu przytulnego charakteru.
Kolejnym drobnym elementem dekoracyjnym, który odmieni Twoje wnętrze i pozwoli rozwinąć skrzydła stylowi hygge będzie firanka. Możesz wybrać urocze zazdrostki lub szprosy, czyli listwy dzielące okno na kilka części, które nadają lekkości i subtelności.




Niezbędne dodatki stylu hygge
Zdecydowanie podstawowym elementem wyposażenia wnętrz urządzonych w stylu hygge jest kominek. Jednak nie musi być to wersja zabudowana, wymagająca niekiedy całkowitego remontu, w dodatku w wielu przypadkach niemożliwa do zastosowania. Można skorzystać z zupełnie innych rozwiązań, które również stworzą domowy kominek w mgnieniu oka. Wystarczy w tym celu wykorzystać dużą ilość różnorodnych świec i świeczek. Dadzą niemniej imponujący efekt, jeśli pokusimy się o ich rozstawienie po całym pomieszczeniu. Wybieraj wersje zapachowe, które umilą dodatkowo każdą, wolną chwilę i wypełnią dom cudownym, zmysłowym aromatem.
Do świec można wykorzystać wszelkiego rodzaju latarenki, które będą idealną formą świecznika. Niezbędne jest również klimatyczne oświetlenie, tworzące przyjemny nastrój. Panujące światło powinno być zmiękczone, lekko przytłumione i koniecznie o ciepłej barwie. Lepiej wykorzystać kilka punktów świetlnych niż jedne główny - podobnie jak w przypadku świeczek.
Ciekawym dodatkiem w stylu hygge są książki. Ich czytanie jest niezwykle wyciszające i wprowadza w klimat tajemniczości, który idealnie pasuje do tego nurtu. Duża ilość wszelkich czytadeł może zagościć w salonie na półkach ściennych, co dodatkowo przyczyni się do stworzenia przytulnej atmosfery. Pod półkami możemy ustawić wygodny fotel, tworząc tym samym idealny kącik do relaksu i czytania.




Duński świat pyszności
Styl hygge może również śmiało wkroczyć do kuchni. Duńczycy uwielbiają przyrządzać pyszne potrawy i smakołyki, którymi później delektują się godzinami. Kuchnia powinna być również przytulna, jak salon czy sypialnia. Warto umieścić w niej wygodne krzesła wraz ze stołem tworząc praktyczną jadalnię. Jednocześnie wolne przestrzenie i półki można wyposażyć w ceramiczne dekoracje, takie jak różnego rodzaju kubki na gorącą kawę i herbatę, które poprawią nastrój w każdej sytuacji. Wiklinowe kosze na owoce, tace wypełnione naturalnymi składnikami - to właśnie doskonałe uzupełnienie kuchni w stylu hygge.


Styl hygge - żyj pełnią szczęścia!
Hygge to filozofia, która przekazuje receptę na szczęście. W domu, gdzie gości ten styl powinien panować spokój i harmonia, a także rodzinna atmosfera. Bazuj na dodatkach, czerp radość z drobiazgów. Brak pogoni, cieszenie się drobnymi przyjemnościami i otaczanie się dobrymi ludźmi - wszystko to z pewnością będzie miało zbawienny wpływ na nasze życie i zdrowie! Pamiętaj, że warto się czasem zatrzymać, choć na chwilę. Zaszyć pod ciepłym kocem, wyłączyć telefon, pobyć z bliskimi lub wyjść na długi spacer - zrób wszystko to, co pozwoli Ci skorzystać z przyjemnej chwili tu i teraz.
Zobacz również

Pływające świeczki - jak zrobić efektowną dekorację?

Podnóżki tapicerowane, wygodne i stylowe

Współczesna industrialna kuchnia

Szafka nocna retro – odkryj jej urok

Regał na kółkach – gdzie sprawdzi się najlepiej?

Komody na zamówienie – dlaczego musisz je mieć w swoim domu?

Jakie meble do małej sypialni?

Lustro na wymiar czy gotowe - które najlepiej sprawdzi się u Ciebie?
Najchętniej czytane porady z kategorii kuchnia i jadalnia

Akryl meblowy – jakie ma cechy i zalety?

Jak odtłuścić meble kuchenne domowymi sposobami?

Jak naprawić kanapę ze zniszczonym obiciem?

Jak pielęgnować meble ze skóry ekologicznej?

Kolor turkusowy we wnętrzach – jak go łączyć, aby stworzyć piękną aranżację?

Jak dbać o meble na wysoki połysk?

Jakie łóżko wybrać do sypialni?
