• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Krzesło patchworkowe niejedno ma imię

Patchwork to unikatowa technika krawiecka uwielbiana przez miliony. Jeśli i Ty należysz do jej fanów, na pewno nie poprzestaniesz na uszytej przez mamę patchworkowej narzucie na łóżko. Może skusisz się na patchworkowe krzesło? W tym artykule postaramy się przekonać Cię, że miejsce dla tego mebla jest nie tylko w jadalni, ale także kuchni oraz salonie.

 

W kuchni

 

W kuchni bez krzeseł nie można sobie pozwolić na biesiadowanie i długie rozmowy przy blacie stołu. A nie w każdym domu, a już szczególnie w mieszkaniu jest jadalnia. Kiedy jej nie ma, najczęściej to właśnie kuchnia przejmuje funkcje tego pomieszczenia. Krzesła kuchenne nie powinny być duże i masywne. Idealne do niej są lekkie modele o uniwersalnym kształcie. A takie właśnie są patchworkowe krzesła widoczne na zdjęciu. Doskonale skomponują się ze stołem z ciemnego drewna, jak to widać na zdjęciu.

kolorowe krzesło patchworkowe w...

kolorowe krzesło patchworkowe w domowym wnętrzu

kolorowe krzesło patchworkowe w...

kolorowe krzesło patchworkowe w domowym wnętrzu

 

W jadalni

 
W przestronniejszym wnętrzu, a takie wybiera się z reguły na jadalnię, można umieścić krzesło bardziej rozbudowane. My postanowiliśmy na bardzo modne krzesło z podłokietnikami, oczywiście w wersji patchwork. Dzięki nim przesiadywanie przy stole będzie jeszcze wygodniejsze, w dowolnej chwili bowiem będziesz mógł wesprzeć na nich swoje ręce. Możesz zdecydować się na patchwork kolorowy lub w czerni, szarościach i bieli.
wielobarwne krzesło patchworkowe w...

wielobarwne krzesło patchworkowe w klasycznym stylu

wielobarwne krzesło patchworkowe w...

wielobarwne krzesło patchworkowe w klasycznym stylu

 

W salonie

 
Nie wiesz, jak zrelaksować się po ciężkim dniu pełnym wrażeń? A co powiesz na to, by rozsiąść się w wygodnym patchworkowym krześle bujanym? Taki bujak to idealne rozwiązanie do tych salonów, w których nie zmieszczą się duże fotele bujane. Teraz wystarczy tylko wziąć ciekawą książkę, kubek ciepłego kakao, nakryć się kocem i w takim towarzystwie spędzić popołudnie i wieczór. Patchworkowe krzesło na płozach ożywi poza tym aranżację salonu i sprawi, że będzie w nim bardziej kolorowo i przytulnie.
kolorowe krzesło patchworkowe w...

kolorowe krzesło patchworkowe w różnorodnych wzorach

kolorowe krzesło patchworkowe w...

kolorowe krzesło patchworkowe w różnorodnych wzorach

 

W salonie z aneksem kuchennym

 

Coraz więcej osób decyduje się na aranżowanie salonu otwartego na kuchnię lub jadalnię. Na granicy jednej i drugiej strefy bardzo często stawia się wyspę kuchenną, która ma pełnić rolę zarówno stołu, jak i blatu roboczego. Do wyspy kuchennej świetnie pasują nie zwykłe krzesła, a wyższe od nich hokery. Jeśli nie podobają Ci się meble nieposiadające oparcia, możesz wybrać wysokie krzesła takie jak na zdjęciu poniżej. Kolorowy patchwork świetnie ożywi czarno-białą aranżację wnętrza.

kolorowy wzór krzesła...

kolorowy wzór krzesła patchworkowego

kolorowy wzór krzesła...

kolorowy wzór krzesła patchworkowego

 

W biurze

 

Patchworkowe krzesło możesz zaprosić też do swojego biura lub kącika biurowego w domu. Wystarczy wybrać tylko model obrotowy posiadający kółka. Taki mebel spodobać może się też dziecku, któremu będzie towarzyszyć przy odrabianiu zadania domowego za blatem biurka. Możesz wybrać bardziej stonowany patchwork w szarościach, bieli i czerni lub buzujący feerią barw patchwork kolorowy.

 
Jak widać krzesło patchworkowe niejedno ma imię. Równie dobrze sprawdzi się w kuchni i jadalni, jak i salonie, a nawet biurze. Do którego z tych pomieszczeń wybierzesz swoje patchworkowe siedzisko?
kolorowe krzesło patchworkowe na...

kolorowe krzesło patchworkowe na tle białej ściany

kolorowe patchworkowe krzesło w...

kolorowe patchworkowe krzesło w stylu boho