

Od jakiegoś czasu styl industrialny cieszy się dużym zainteresowaniem wśród wszystkich miłośników dobrego smaku oraz wyszukanego stylu. Jednym z ostatnich hitów aranżacyjnych jest industrialna kuchnia, która przyciąga zwolenników swoim surowym charakterem oraz łatwością urządzenia przestrzeni. Czy chciałbyś dowiedzieć się na jej temat czegoś więcej, albo może zastanawiasz się czy dobrze zaprezentuje się w Twoim domu? Przeczytaj artykuł, być może pomoże Ci on w rozwianiu kilku wątpliwości.
Współczesna industrialna kuchnia daje się lubić nie tylko ze względu na oryginalny charakter, ale również ciekawe i funkcjonalne rozwiązania. Meble w stylu industrialnym wykonane są w przyjaznych materiałów, przez co z lekkością możesz łączyć się ze sobą i ustawiać tak, aby kuchnia spełniała wszystkie twoje oczekiwania. Jeżeli jesteś typem, który potrafi siedzieć w niej godzinami, zapewne zależy Ci na połączeniu dobrego wyglądu, funkcjonalności oraz odporności na wszelkie zniszczenia.


Jak wygląda industrialna kuchnia?
Jak wygląda industrialna kuchnia? Zazwyczaj imponująco i zaskakująco dobrze. To styl, który przyciąga wiele uwagi i zainteresowania. Kuchnie w takim stylu można od razu pokochać, albo znienawidzić. Tutaj liczy się pierwsze wrażenie. Styl industrialny czerpie z wielu rozwiązań przemysłowych, dlatego nie zawsze przypadnie do gustu osobom, które przebywają w takich wnętrzach na co dzień – w pracy.
Styl industrialny charakteryzuje się przede wszystkim surowością. Nie obce mu jest umieszczanie w nim rur, cegieł oraz elementów, które na pierwszy rzut oka mogą wyglądać na niewykończone i zaniedbane. Industrialna kuchnia to również duża przestrzeń, która powinna być odpowiednio doświetlona. Wykorzystanie elementów takich jak goły beton, cegły czy metal bez właściwego użycia światła może być przytłaczające. Dzięki umieszczeniu dużej ilości lamp i reflektorów kuchnia jest więc pomieszczeniem jasnym i zachęcającym do przebywania w niej.


Industrialna kuchnia i sposoby na aranżacje
Industrialna kuchnia pozostawia bardzo szerokie pole do popisu w zakresie aranżacyjnym. Dotychczasowe projekty stonowanych kuchni, stworzonych tak jak należy mogą wydawać się przy niej po prostu nudne. Industrialna aranżacja jest szansą na przygotowanie miejsca z pazurem, które będzie odznaczało się indywidualnym charakterem oraz ciekawymi rozwiązaniami. Chociaż meble na pierwszy rzut oka nie wyróżniają się niczym na tle tradycyjnych, to cały szkopuł tkwi w szczegółach.
Istota aranżacji industrialnej kuchni ukryta została w doborze dodatków oraz wykończeniu wnętrza. Wnętrze powinno pozostać w stanie mniej więcej surowym i nie zmusza do poświęcania dużej ilości czasu na dobór koloru ścian czy wyboru odpowiedniej podłogi. Zamiast tego więcej uwagi należy poświęcić odpowiednim dodatkom. Po pierwsze muszą to być proste elementy o zdecydowanym kolorze. Najbardziej sprawdza się tutaj czerń i biel, ale wykorzystanie czerwieni również może przynieść zaskakująco ciekawy efekt.


Czy industrialna kuchnia jest droga
Czy industrialna kuchnia wiąże się z duża ilością wydanych pieniędzy? Niekoniecznie, ponieważ możemy sporo zaoszczędzić na wykończeniu wnętrz. Co więcej, kuchnia industrialna wymaga użycia prostych stonowanych mebli, które zazwyczaj nie są zbyt drogie. Najwięcej zapewne wydamy na odpowiednie dodatki i znalezienie ich będzie wymagało poświęcenia największej ilości czasu.
Aranżacje w stylu industrialnym nie są skomplikowane i nie należy się obawiać nadmiernego wysiłku finansowego. Surowość nie wymusza kupna dużej ilości mebli oraz ozdób. Najważniejszą rolę odegrają stylowe, użyteczne dodatki, które przy odpowiednim wyszukaniu nie będą kosztowały fortuny, a podkreślą indywidualny charakter miejsca.


Industrialna kuchnia w małych i dużych przestrzeniach
Industrialna kuchnia zdecydowanie została przeznaczona dla dużych przestrzeni - w takich prezentuje się najlepiej. Styl inspirowany przemysłem potrzebuje miejsca i tylko przy odpowiedniej ilości przestrzeni będzie mógł być funkcjonalny i prezentować się w należyty sposób.


Zobacz również

Małe kuchnie – jak je urządzić?

Kącik do czytania - jak urządzić?

Meble z funkcją spania dla nastolatków

Kuchnia w stylu angielskim - jak ją urządzić

Lampa kwoka/sroka - do jakich wnętrz pasuje?

Świąteczny wystrój salonu - 4 piękne aranżacje

Feng shui - sypialnia, która wpłynie na Twoje życie!

Meble z liści bananowca czyli ekologiczny design we wnętrzach
Najchętniej czytane porady z kategorii kuchnia i jadalnia

Akryl meblowy – jakie ma cechy i zalety?

Jak odtłuścić meble kuchenne domowymi sposobami?

Kolor turkusowy we wnętrzach – jak go łączyć, aby stworzyć piękną aranżację?

Jak dbać o meble na wysoki połysk?

Jakie hokery do barku w kuchni?

Projekt garderoby - o czym należy pamiętać?

Jakie meble wybrać – tapicerowane tkaniną, skórą czy ekoskórą?
