• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Zielone dodatki do salonu - odkryj ich urok

Zieleń ożywi każde pomieszczenie

Aranżacja salonu to nie lada wyzwanie. Możliwości jest wiele, a wszystko zależy od naszego indywidualnego gustu i stylu, jaki preferujemy. Niektóre osoby mają słabość do nowoczesnych i minimalistycznych wnętrz, a inni lubią, gdy w pomieszczeniu główną rolę odkrywa jeden, konkretny kolor. Jeśli jesteś miłośnikiem wiosennych barw to już dziś dowiedz się jakie zielone dodatki do salonu wybrać!

Zielony kolor jest niezwykle wdzięczny i idealnie sprawdzi się w przypadku metamorfozy salonu, którą planujemy rozpocząć na wiosnę. To czas idealny na zmiany, porządki i wprowadzenie nowych dodatków. Zielone dekoracje pięknie urozmaicą każdy pokój dzienny i nadadzą mu lekkości i świeżości. Oprócz zastosowania tej barwy na ścianach istnieje również wiele innych możliwości, które możemy wykorzystać.

Jakie zielone dodatki do salonu wybrać?

Jednym z głównych elementów wyposażenia jeśli chodzi o dekorację są tekstylia. Zasłony, poduszki, koce i dywany to szczegóły, które doskonale ocieplają wizerunek każdego pomieszczenia, dlatego warto zacząć właśnie od nich. Jednak należy pamiętać, że zieleń ma również swoje różne oblicza. Możemy wybrać tonacje pastelowe lub kierować się w odważniejszym kierunku i postawić na intensywnie seledynowe barwy.

Jednak zielone dodatki nie mogą przytłaczać i trzeba znać umiar w ich użyciu. Jest to kolor rzucający się w oczy, dlatego łatwo o przesadę. Jeśli zdecydujesz się zatem na dywan z zielonymi elementami, bardzo uważnie podchodź do reszty dodatków. Ta sama sytuacja dotyczy chwili, w której wybierzesz całkowicie gładkie, zielone zasłony. Staną się one głównym elementem, na który każdy zwróci uwagę. Jednak w zestawieniu z klasycznymi, białymi firankami będą wyglądać bajecznie tworząc przyjemny dla oka kontrast.

Jeśli chodzi o dywan lub poduszki - istnieje dowolność, jednak jednymi z najmodniejszych motywów są palmy, paprocie i inny rodzaj roślinności, które mają głównie liście, bez kolorowych kwiatów. Nadruk na poduszkach może być również geometryczny lub abstrakcyjny, w którym także gdzieniegdzie pojawi się zielona barwa.

Idź na całość!

Zdecydowanie jednym z odważniejszych rozwiązań będzie wybranie całego kompletu wypoczynkowego w zielonym kolorze. Możemy również wybrać sam fotel lub pufy w tym odcieniu. Wtedy jednak należy pamiętać, że barwa ta będzie jedną z głównych jeśli chodzi o wyposażenie i lepiej unikać jej w większej ilości. Zielona kanapa lub fotel w zupełności wystarczą, by ożywić wnętrze i nadać mu świeżości. Pamiętaj również z jakimi kolorami zieleń współgra najlepiej. Są to biel, szarość i czerń.

Ciekawe elementy ozdobne w kolorze zielonym

Jednymi z ciekawszych elementów ozdobnych w zielonym kolorze jakie można zastosować w salonie są z pewnością abażury. Lampy z takim dodatkiem będą wyglądać bardzo elegancko, stylowo i oryginalnie. Dodatkowo warto wyposażyć swój pokój dzienny w świeczniki lub świece zapachowe w zielonym kolorze. Najczęściej aromatem jest jabłko, trawa cytrynowa lub limonka. Takie rozwiązanie pozwoli poczuć świeżość w pomieszczeniu - i to dosłownie. Kolejnym urozmaiceniem mogą być różnego rodzaju plakaty i obrazy przedstawiające las, dziko rosnącą roślinność lub motywy ukazujące faunę w tym odcieniu. Kameleony, jaszczurki, papugi i wiele, wiele innych - wybór należy do Ciebie. Ponadto na półkach wiszących lub regałach możesz poustawiać zdjęcia w zielonych ramkach lub figurki w tym właśnie kolorze.

Nie zapomnij o świeżych kwiatach

Wprowadzając wiosenny klimat do pomieszczenia nie możesz zapomnieć o żywych kwiatach. Alternatywą są sztuczna roślinność, która w wielu przypadkach doskonale imituje prawdziwą. Sukulenty, kaktusy, paprocie lub zielone bambusy będą doskonałym uzupełnieniem każdego wnętrza. Jednak niezależnie od wybranych dodatków w kolorze zieleni warto pamiętać, że barwa ta w odpowiednim odcieniu może kojarzyć się z naturą i spokojem lub przynieść sporą dawkę energii. Wykorzystaj już dziś powyższe możliwości i zabaw się kolorem!