• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Dom z bali - wnętrze pełne uroku

Drewniany dom z bali brzmi niemal jak marzenie, ale jeśli jesteś kimś, dla kogo stało się to rzeczywistością, stoi przed Tobą zadanie odpowiedniej aranżacji takiego wnętrza. Dom z bali jest zawsze wnętrzem pełnym uroku oraz kojarzy nam się z luksusowymi rozwiązaniami wysokiej jakości. To właśnie dlatego należy dołożyć wszelkich starań, aby meble odznaczały się nietuzinkowością, oświetlenie dobrze podkreślało charakter wnętrza, a dodatki stały się jedynym w swoim rodzaju dopełnieniem całości.

Od czego zacząć poszukiwanie inspiracji? Nie ukrywamy, że tego rodzaju budownictwo jest zawsze wyzwaniem w zakresie aranżacyjnym. Domy już od samego początku obdarzone są wyjątkowym klimatem, a wyposażenie powinno idealnie się do niego dopasować. Sprawdź, jakie meble idealnie pasują w drewnianym domu z bali, czym powinno się go oświetlić oraz jakiego rodzaju dodatki nie zakłócą właściwej atmosfery tam panującej. 

 

Jakie wybrać meble?

Zacznijmy od mebli. Dom z bali to przede wszystkim drewniane ściany, więc trudno jest sobie wyobrazić meble wykonane z innego materiału. Jednak ich ilość oraz zdobnictwo należy ograniczyć do minimum, ponieważ może to negatywnie wpłynąć na charakter i wygląd naszej przestrzeni. Sprawdź, jakie meble mogą się doskonale sprawdzić w połączeniu z drewnianymi ścianami!

Jest to przede wszystkim duża drewniana szafa. W domu z bali nie może jej zabraknąć! Zwykle umieszcza się ją w sypialni, ale również doskonale sprawdzi się w salonie lub przedpokoju. Mimo naturalnego materiału wykonania, nie musimy rezygnować z praktycznego nowoczesnego designu. Świetnie będą prezentowały się niebanalne nóżki, np. wykonane z metalu. Co więcej, tego rodzaju szafa może zostać uzupełniona o nietuzinkową komodę. Warto wybrać mebel spójny kolorystycznie, z drobnymi elementami dodatkowymi w kolorze czarnym. Będzie to rozwiązanie absolutnie niepowtarzalne, pełne klasy, wdzięku oraz elegancji.

 

Postaw na kolorową kanapę w centrum

Dom z bali nie może jednak stać się nudną przestrzenią bez polotu. Najprostszym i najlepszym sposobem na jej ożywienie jest kolorowa kanapa, która stanie w głównej części pomieszczenia. Domy z bali to zazwyczaj ogromna przestrzeń, bardzo często w formie open space, dlatego możemy pozwolić sobie na obszerny mebel w jaskrawym kolorze. Przyciągnie on wiele uwagi, będziemy też mogli go uznać za centrum domu. Dodatkowo może również stanowić inspirację dla dalszego meblowania oraz ozdabiania.

Nasza podstawowa propozycja, która jest pełna elegancji oraz luksusu, to narożnik. Jest niezwykle wygodnym, dość sporym meblem. Warto wybrać model wykonany z materiałów doskonałej jakości, który występuje w wielu wariantach kolorystycznych – tylko od Ciebie zależy, jaki wybierzesz! Co więcej, decydując się na tego rodzaju sofę, można samemu zadecydować o jej kształcie. Taki narożnik jest nie tylko piękny, ale również funkcjonalny. W wielu modelach znajduje się obszerny pojemnik, który doskonale sprawdzi się jako schowek na pościel i pozwoli zaoszczędzić miejsce w szafie.

 

Dom z bali – tu liczy się oświetlenie

Dom z bali i jego drewniane wnętrze potrzebuje ciekawego oświetlenia, które da odpowiednią ilość światła i stworzy przytulny, komfortowy charakter wnętrza. Zawsze dobrze sprawdzą się w tym przypadku nowoczesne lampy, które biją jasnym, białym światłem. Warto zdecydować się na oświetlenie sufitowe w postaci prostych, podłużnych żyrandoli tuż przy suficie. Delikatne światło spełni swoje funkcje, ale nie zaburzy ekskluzywnego, a zarazem niezwykle przytulnego klimatu, jaki powinien panować w domku z drewnianych bali.

 

Dom z bali pełen zieleni

Dom z bali to przestrzeń, w której nie może zabraknąć zieleni. Potrzebuje ona jednak ciekawego, kontrastowego elementu, by przełamać nieco aranżacyjną nudę, np. oryginalnych donic czy wazonów. W tego rodzaju wnętrzach – przytulnych i pełnych ciepła – idealnie sprawdzą się wszelkie kosze oraz donice wykonane z wikliny. Dzięki temu drewniany dom z bali pozostanie w pełni naturalny oraz przyjazny naturalnemu środowisku.