• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Jak urządzić pokój, by był stylowy i funkcjonalny?

Każdy z nas chciałby mieć w domu przestrzeń, w której czułby się miło i przyjemnie. Miejsce, w którym mógłby oddawać się chwilom relaksu po ciężkim dniu w pracy, oraz spędzać czas z rodziną i przyjaciółmi. Jak urządzić pokój, który nam to zapewni? Inaczej urządzimy pokój dzienny, sypialnię, pokój młodzieżowy i dziecięcy. Skupmy się na poszczególnych pomieszczeniach i opracujmy najlepszy plan działania. Na samym początku warto zadać sobie pytanie, w jakim stylu chcemy urządzić nasz pokój. Możliwości jest bardzo wiele — styl skandynawski, rustykalny, nowoczesny, minimalistyczny czy vintage? Jak sprawić, by był praktyczny i stylowy? Na co należy zwrócić szczególną uwagę? Poniżej znajdują się podpowiedzi, jak urządzić pokój naszych marzeń, by był przytulny i funkcjonalny.
 

nowoczesne i funkcjonalne meble do...

nowoczesne i funkcjonalne meble do stylowego pokoju

nowoczesne i funkcjonalne meble do...

nowoczesne i funkcjonalne meble do stylowego pokoju

 

Jak urządzić pokój dzienny?

Pokój dzienny to miejsce, wokół którego skupia się nasze codzienne życie. Urządzając go, zadbajmy, by przebywanie w nim było przyjemne i komfortowe. Powinniśmy jak najlepiej wykorzystać i zagospodarować dostępną przestrzeń. Jeżeli nasz pokój nie jest zbyt duży, możemy zastosować pewne techniki, które pomogą nam go optycznie powiększyć. Przydatne okażą się lustra, jasne kolory, oraz odpowiednie oświetlenie. Nie wybierajmy dużych, przytłaczających mebli — lepszym rozwiązaniem jest zagospodarowanie ścian, umieszczając na nich stylowe półki i szafki wiszące. Jeżeli dysponujemy dużą przestrzenią, zadbajmy o komfortowy zestaw wypoczynkowy, a także odpowiednią ekspozycję naszego zestawu multimedialnego. Niezależnie od metrażu, powinniśmy urządzić pokój dzienny w jednym stylu, aby wszystkie elementy były spójne i harmonijnie ze sobą współgrały. Nie zapominajmy także o dodatkach i elementach dekoracyjnych, które dodadzą pomieszczeniu charakteru.
Jak urządzić pokój dzienny z sypialnią?
Pokój dzienny z sypialnią to pomieszczenie, które musi być w pełni przystosowane do naszych potrzeb. Jak go urządzić? Zadbajmy o to, by po nocy, szybko i łatwo zamienić naszą sypialnię w salon. Dobór odpowiednich mebli jest tutaj kluczowy. Wybierzmy wygodną kanapę lub sofę z funkcją spania oraz pojemnikiem do przechowywania pościeli. W celu zapewnienia sobie większego komfortu możemy wybrać rozkładany narożnik, który idealnie spełni to zadanie. Musimy wiedzieć, że przy urządzaniu pokoju dziennego z sypialnią, ważne jest także oświetlenie – wybierzmy gustowny klosz, lub lampę sufitową. Do wieczornych aktywności przyda się mała lampka nocna lub lampa stojącą, która umożliwi nam czytanie książek, oraz wieczorny relaks pod kocem, z kubkiem ulubionej herbaty. Zadbajmy też o stół, przy którym będzie toczyło się życie rodzinne i towarzyskie. Powinien być odpowiednio duży, by móc grać przy nim w gry planszowe, pić kawę i pracować.
 

wystrój pokoju ze stylową i...

wystrój pokoju ze stylową i funkcjonalną aranżacją mebli

wystrój pokoju ze stylową i...

wystrój pokoju ze stylową i funkcjonalną aranżacją mebli

nowoczesne i funkcjonalne meble do...

nowoczesne i funkcjonalne meble do pokoju

nowoczesne i funkcjonalne meble do...

nowoczesne i funkcjonalne meble do pokoju

Jak urządzić pokój młodzieżowy?

Nastolatek to wymagająca istota, która ma swój własny styl, charakter, zainteresowania, a często także jasno sprecyzowany gust. Sprawmy, by pokój go wyrażał, i umożliwiał mu rozwijanie swoich pasji. Zastanawiając się, jak urządzić pokój młodzieżowy, powinniśmy skonsultować się z dzieckiem, które będzie w nim mieszkać. Zaangażujmy je do pomocy przy planowaniu nowej przestrzeni. Szczególnie ważne jest zadbanie o strefę rozrywki oraz strefę nauki. Zwróćmy uwagę, by wybrać odpowiednie biurko, wygodne krzesło, a także oświetlenie, pomocne przy czytaniu i odrabianiu lekcji. W pokoju nastolatka powinno znajdować się także wygodne łóżko, by wyspany i wypoczęty, mógł mierzyć się z codziennymi wyzwaniami. Urządzając pokój młodzieżowy, sprawmy, by był jego prywatną przestrzenią, w której będzie się czuł spokojnie i swobodnie.
 

nowoczesne i eleganckie meble do...

nowoczesne i eleganckie meble do stylowego i funkcjonalnego pokoju

nowoczesne i eleganckie meble do...

nowoczesne i eleganckie meble do stylowego i funkcjonalnego pokoju

Nowoczesne meble do stylowego i...

Nowoczesne meble do stylowego i funkcjonalnego pokoju

współczesny i funkcjonalny...

współczesny i funkcjonalny projekt pokoju ze stylowymi meblami

 

Jak urządzić pokój dla dziecka?

Urządzanie pokoju dla dziecka to nie lada wyzwanie. Dostosujmy go do jego wieku i sprawmy, by rósł wraz z nim. Zastanówmy się, jak urządzić pokój dla chłopca, a jak dla dziewczynki. Niezależnie od wszystkiego, powinno to być miejsce bezpieczne i spokojne, zapewniające wygodę dziecku i jego rodzicom. Nie wstawiajmy zbyt wielu mebli, aby mogło się bawić na podłodze i rozwijać ruchowo. Idealnie sprawdzi się duża i pojemna szafa, wyposażona w praktyczne rozwiązania, umożliwiająca przechowywanie dziecięcych ubranek, zabawek i akcesoriów. Przydatne mogą okazać się różnego rodzaju pojemniki do przechowywania oraz przemyślane skrytki i schowki. Zadbajmy, by przedmioty miały swoje miejsce – pomaga to od najmłodszych lat uczyć dziecko utrzymywania porządku w swoim otoczeniu. Naturalnie, wraz z wiekiem dziecka, zmienia się jego postrzeganie, intensywnie się rozwija i uczy otaczającego go świata. Dobrze urządzony pokój może wspierać kreatywność, samodzielność, uczyć dobrych nawyków, ułatwiać wykonywanie codziennych zadań i obowiązków, oraz sprzyjać dobrej zabawie. Przemyślmy, jak urządzić pokój dla dziecka, by zapewnić mu odpowiednie do tego rozwoju warunki. Zadbajmy także o jego bezpieczeństwo, wybierając odpowiednie zabezpieczenia szaf i szuflad. Miejsce do spania jest równie ważne, co przestrzeń do zabawy. Rozmiar dziecięcego łóżeczka powinien być dopasowany do wieku naszej pociechy. Nie zapomnijmy też o odpowiednim materacu! Urządzając pokój dla dziecka, pamiętajmy o dekoracjach i dodatkach, takich jak naklejki na ścianę, obrazki oraz ramki na zdjęcia, które sprawią, że stanie się on przytulnym i uroczym kącikiem małego odkrywcy.

współczesne meble do pokoju...

współczesne meble do pokoju zapewniające styl i funkcjonalność

współczesne meble do pokoju...

współczesne meble do pokoju zapewniające styl i funkcjonalność

nowoczesne meble do stylowego i...

nowoczesne meble do stylowego i funkcjonalnego pokoju

nowoczesne meble do stylowego i...

nowoczesne meble do stylowego i funkcjonalnego pokoju