×
Darmowa dostawa na meble na wymiar
Ważne do 31.07.21, obowiązuje na meble na wymiar i wybrane formy płatności.
Nie obowiązuje dla blatów, szuflad i frontów, nie obowiązuje kont hurtowych.
  • Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Uzupełnienie wyspy kuchennej — hokery

Kuchnia to przestrzeń, w której przygotowujemy posiłki, przechowujemy wszystkie urządzenia, a zarazem spędzimy czas wraz z rodziną, dlatego bywa ona nazywana „sercem” każdego domu. Na popularności coraz bardziej zyskuje aranżacja kuchni otwartej na salon, co pozwala na stworzenie przestronnej, a zarazem wygodnej przestrzeni dziennej, szczególnie w przypadku, gdy mamy do czynienia z niewielkim metrażem użytkowym mieszkania lub domu. Jednakże warto pamiętać, aby subtelnie oddzielić obydwa wnętrza — nie powinny one zaburzać nawzajem swoich charakterów, dlatego ciekawym rozwiązaniem jest oddzielenie tych pomieszczeń wyspą kuchenną, półwyspą kuchenną lub blatem.

Idealnym siedziskiem do wyspy kuchennej będą hokery, inaczej stołki barowe lub podwyższane krzesła, które nie tylko gwarantują wygodę nawet dłuższego siedzenia, ale również wpłyną odpowiednio na aranżację wnętrza. Kuchnia to przestrzeń, która powinna być wyposażona w ergonomiczne meble — eleganckie, a zarazem trwałe i funkcjonalne w codziennym użytkowaniu.

 

Jaką wybrać wysokość?

Hoker to mebel o dość nietypowym kształcie, który będzie odgrywał istotną rolę w przestrzeni salonu połączonego z aneksem kuchennym. Wspomniana bryła powinna być wybrana przede wszystkim pod względem oferowanej wysokości — wyspy kuchenne są dość wysokie, dlatego warto zadbać nie tylko o wygodę siedzenia, ale również o możliwość utrzymania prawidłowej postawy kręgosłupa przez użytkownika. Minimalna wysokość hokera powinna wynosić ok. 70-80 cm.

Wybierając hoker, należy wziąć pod uwagę, jak często będziemy korzystać z siedziska oraz do jakich celów zamierzamy je wykorzystywać, tj. wypicia kawy, czy spożywania posiłków. Na rynku dostępne są hokery umieszczone na podstawie o lżejszych konstrukcjach, tj. na trzech lub czterech nogach — znacznie cięższe będą hokery na jednej nodze.

Design — nowoczesny, industrialny czy klasyczny?

Hoker to dość nowoczesny mebel, który może znacznie podnieść aspekt estetyczny wnętrza — w asortymencie jednakże bez większego problemu można znaleźć modele hokerów o eleganckim wykończeniu, które świetnie sprawdzą się nawet w klasycznych odsłonach aranżacji. Do stylistyki nowoczesnej lub minimalistycznej można dobrać hoker loftowy, lub skandynawski, który jest połączeniem ciepłego drewna z naturalnym usłojeniem z wysokogatunkowymi obiciami w jasnej lub ciemnej kolorystyce. A co z wnętrzami industrialnymi? Bez większego problemu można znaleźć w ofercie modele z metalowymi nóżkami, które w odpowiedni sposób uzupełnią wspomnianą przestrzeń.

 

Wysokogatunkowe materiały — jakość wykonania

Przy wyborze hokerów do wyspy kuchennej nie wolno zapomnieć o ich jakości wykonania. Aby meble były stabilne oraz trwałe, służyły wiele lat pomimo codziennego użytkowania, powinny być wykonane z dobrej jakości materiałów poddanych starannej obróbce, a następnie konserwacji i perfekcyjnemu wykończeniu. Hoker będzie siedziskiem kuchennym, dlatego siedzisko powinno być wykonane z materiałów łatwych do utrzymania w czystości, a także o zwiększonej odporności na drobne uszkodzenia czy działanie niesprzyjających czynników. Równie ważna jest podstawa hokera, która powinna być nadzwyczaj stabilna — często uzupełniona jest w niewielki podnóżek, który ułatwia wejście na podwyższone krzesło, a następnie komfortowe ułożenie stóp.

 

Stołek czy hoker z oparciem?

Dostępne są hokery z podłokietnikami oraz z oparciami, a także hokery w formie podwyższonych stołków obrotowych. W kuchni zdecydowanie lepiej sprawdzą się modele z oparciem, ponieważ pozwolą one na wygodniejsze użytkowanie, natomiast modele bez oparcia są idealną alternatywą dla wnętrz o niewielkim metrażu — będzie można wsunąć je pod blat wyspy, aby nie zajmowały zbyt wiele miejsca. Wybór hokera w dużej mierze zależy od dostępnego metrażu oraz poziomu komfortu, który pragniemy uzyskać.

 

Obrotowy czy z regulacją wysokości?

Hoker to stołek barowy, który może być umieszczony na podstawie obrotowej — będzie to szczególnie przydatna opcja w wypadku zestawienia hokera z barkiem w przestrzeni salonu. Praktyczny hoker obrotowy gwarantuje użytkownikowi sporą swobodę ruchu — nie trzeba siedzieć sztywno w jednej pozycji. Ciekawą opcją są także hokery z regulacją wysokości siedziska — w taki sposób każdy użytkownik może dostosować mebel do indywidualnych wymagań i oczekiwań. Hoker to wysoce estetyczny, a zarazem komfortowy mebel umożliwiający aranżację kuchni oraz salonu.