• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Dekoracje okna w najlepszym wydaniu

Remont czy zmiana aranżacji jakiejś przestrzeni to sytuacje, które z jednej strony cieszą, a z drugiej wzbudzają niepokój. Zyskujemy przecież odświeżone wnętrza naszego domu, ale przy tym zwykle tracimy sporo czasu oraz pieniędzy, a nierzadko także nerwów. W większości przypadków takie poświęcenie jest jednak opłacalne i efekt końcowy przeprowadzanych prac nas zadowala. Wypełniając kolejne zadania z naszej listy, musimy też między innymi wybrać dekoracje okna w pomieszczeniu, którym się zajmujemy, Sprawa wydawać by się mogło banalna, a jednak może nam sprawić sporo kłopotów.

Ekskluzywne zasłony i zasłony...

Ekskluzywne zasłony i zasłony okienne dla wyrafinowanego prostego wystrój

Ekskluzywne zasłony i zasłony...

Ekskluzywne zasłony i zasłony okienne dla wyrafinowanego prostego wystrój

 

Dekoracje okna - gotowe czy na wymiar?

Decyzja zapadła - potrzebne nam są nowe dekoracje okien w postaci firan lub zasłon. Ale co dalej? Nawet jeżeli mamy jakiś wstępny pomysł, dotyczący tego jak mają wyglądać okna w wybranym pomieszczeniu, musimy się zastanowić, czy chcemy kupić gotowy produkt, czy może wolimy zlecić jego uszycie krawcowej. Każda z tych możliwości ma oczywiście swoje plusy i minusy.
W sklepach znaleźć można obecnie niezwykle szeroki wybór gotowych firan i zasłon w najróżniejszych kolorach, wzorach, czy długościach. Warto zatem jeszcze przed podjęciem decyzji przejrzeć ofertę różnych producentów i zastanowić się czy ewentualnie spełniają one nasze oczekiwania jeśli chodzi o dekorację okna w wybrany wnętrzu. Warto także podkreślić, że takie gotowe produkty są dostępne od ręki i z reguły znacznie tańsze w porównaniu do dekoracji okiennych na zamówienie.
Z kolei dekoracja okien na wymiar, daje nam ogromne pole do realizacji własnych projektów i pomysłów. Jeśli marzą nam się niestandardowe aranżacje okienne, lub po prostu wymiary naszych okien nie są typowe, najlepszym rozwiązaniem są dekoracje okna na zamówienie. Oczywiście w tym przypadku, musimy się liczyć z dłuższym czasem oczekiwania oraz wyższym kosztem wykonanie takich dekoracji.
 

Eleganckie zasłony aranżujące...

Eleganckie zasłony aranżujące przestrzeń

Eleganckie zasłony aranżujące...

Eleganckie zasłony aranżujące przestrzeń

 

Dekoracja okien - czy warto korzystać z pomocy specjalisty?

Znaczna większość osób, decyduje o tym jakie dekoracje okien pojawią się w ich domach samodzielnie. Nasze cztery kąty są dla niezwykle intymnym miejscem, dlatego zwykle nie chcemy, aby ktoś obcy wchodził do naszego mieszkania i decydował o tym, jak będzie ono wyglądało. Aranżacja wnętrz i przy tym także dekoracja okien na własną rękę, są również po prostu tańszą opcją. Pieniądze wydajemy tylko na materiały lub gotowe produkty, a inspiracje można bez większych problemów znaleźć w sieci. Jedyne czego zatem potrzebujemy to trochę wolnego czasu.
Jeśli jednak nie mamy kompletnie żadnego pomysłu na to jakie dekoracje okien sprawdzą się w przypadku wnętrz naszego domu, lub też nie mamy czasu czy ochoty na spędzanie długich godzin na szukaniu inspiracji i odpowiednich produktów, warto skorzystać z pomocy fachowca. Oczywiście w tym przypadku, musimy być przygotowani na nieco większe koszty związane ze świadczeniem tego typu usług. Wybierając osobę z doświadczeniem, mamy jednak pewność, że doskonale zna się ona na aktualnie panujących we wnętrzarstwie trendach, a do tego że ma świetny gust i pomoże nam w osiągnięciu zamierzonego efektu.
 

Efektowne firany i zasłony na...

Efektowne firany i zasłony na duże okno

Efektowne firany i zasłony na...

Efektowne firany i zasłony na duże okno

 

Modne dekoracje okien

W nowoczesnych wnętrzach, prawdziwym hitem ostatnich sezonów jeśli chodzi o dekoracje okien są z pewnością ekrany okienne, nazywane także panelami. Te pasy tkaniny montowane są do karniszy, a od dołu obciążone są wsuwanymi listewkami lub ciężarkami. Dzięki temu są one sztywne i łatwiej się przesuwają. Takie panele mogą być wykonane zarówno z tkaniny zasłonowej, jak i z firan, zatem mogą pełnić różną funkcję.
Zarówno we wnętrzach klasycznych, jak i nowoczesnych na topie są także dekoracje okna w postaci zasłon z tkanin naturalnych. We wnętrzach minimalistycznych doskonale sprawdzą się zasłony jednokolorowe, bez żadnych dodatkowych zdobień. Z kolei pomieszczenia klasyczne, mogą zostać fantastycznie ozdobione grubymi zasłonami o wyrazistych strukturach, które można także fantazyjnie upiąć.
Niezmiennie od wielu lat, ogromną popularnością cieszą się także różnego typu rolety. W wielu przypadkach, stanowią one nie tylko praktyczny element wyposażenia wnętrza, zapewniając jego odpowiednie zaciemnienie, ale jest to także fantastyczna dekoracja okna. Chodzi tutaj chociażby o rolety rzymskie, układające się w równe fałdy, czy rolety wiedeńskie, które po ich podciągnięciu tworzą dekoracyjne fałdy.

Eleganckie firanki i zasłony jako...

Eleganckie firanki i zasłony jako element wystroju wnętrza

Eleganckie firanki i zasłony jako...

Eleganckie firanki i zasłony jako element wystroju wnętrza