• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Jak odnowić łazienkę bez remontu?

Czy Twoja łazienka była niezmieniana od lat? Znudziłeś się jej wyglądem i uważasz, że czas na wprowadzenie całkiem nowych elementów do jej wystroju? Jeśli tak, znalazłeś się w doskonałym miejscu, ponieważ z przyjemnością doradzimy Ci jak odnowić łazienkę bez remontu, tak by potrafiła zachwycić Cię na nowo. Uważasz, że to niemożliwe? Nic bardziej mylnego, istnieje wiele sposobów na osiągnięcie tego celu, a dodatkowo nie będą one nadmiernym obciążeniem dla Twojego portfela.

Jak odnowić łazienkę bez długiego oraz kosztownego remontu? Sposobów jest wiele i należą do nich wymiana mebli bądź armatury bądź zastosowanie ciekawych dodatków. Co więcej, można zrobić to w stylu ekologicznym wprowadzając do jej wnętrza kilka żywych roślin. Nabrałeś ochoty na takie zmiany? Sprawdź za co zabrać się najpierw, by cieszyć się łazienką o nowym obliczu przez długie lata.

Jak odnowić łazienkę bez remontu – nowe meble

Od jakiegoś czasu zastanawiasz się jak odnowić łazienkę bez remontu? Najprostszą odpowiedzią na zadaną kwestię jest po prostu wymiana mebli. Niestety w kwestiach aranżacyjnych oraz estetycznych łazienki są traktowane po macoszemu, co jest dużym błędem. W pierwszej kolejności stawia się na ich funkcjonalność oraz praktyczny wymiar, w drugiej dopiero na zadowalający wygląd. Pora położyć temu kres i wymienić swoje nudne meble, na ciekawe elementy wyposażenia, które dostarczą tyle samo praktycznych rozwiązań, co stare wysłużone już modele.

Zacznijmy więc od ciekawych szafek pod umywalkę, które są wręcz niezbędne. Nasza propozycja to szafka łazienkowa pod wymiar. Wbrew powszechnemu błędnemu przekonaniu szafki dostosowane do potrzeb naszej łazienki wcale nie są zbyt drogie, a mogą prawdziwie zmienić oblicze naszego pomieszczenia. Najmodniejsze są w ostatnim czasie szafki podwieszane. Projektując je samodzielnie przy pomocy konfiguratora w sklepie Meble.pl możemy wybrać najbardziej interesujący nas kolor oraz dokładnie dopasować kształt. Jeśli wymiana mebli to dla Ciebie za dużo, możesz wymienić same fronty, które również zamówisz w naszym sklepie. Jeżeli zależy Ci na zmianie, a nie chcesz robić remontu, to zdecydowanie najszybszy i najłatwiejszy sposób.

Jak odnowić łazienkę bez remontu – wymiana armatury

Odnowić łazienkę bez konieczności kucia i burzenia możemy również przy pomocy nowoczesnej armatury w nietuzinkowym kształcie. Jeżeli nie kupowałeś jej od dawna, wiedz, że wiele się zmieniło, a nowoczesne propozycje potrafią zachwycić swoim kształtem, a niekiedy nawet i kolorem. Co więcej, współczesna armatura nie jest droga, a producenci dostarczają nam szereg ciekawych rozwiązań. 

 

Jak odnowić łazienkę bez remontu – ciekawe dodatki

Teraz pora na sposób najłatwiejszy i najprzyjemniejszy, czyli zmiana oblicza naszej łazienki przy pomocy designerskich oraz kolorowych dodatków. Warto wiedzieć, że dodatki w łazience to zazwyczaj również użytkowe przedmioty, z których korzystamy każdego dnia, dlatego ich zakup powinien być przemyślany oraz dostosowany do naszych potrzeb. Kosz na śmieci, dywanik, a może dozownik – sam widzisz, że bez tych dodatków nie możemy się obejść, a dodatkowo możemy sobie pomóc w odświeżeniu naszej przestrzeni.

Zacznijmy więc od przedstawienia kilku propozycji, z których warto skorzystać, kiedy cenisz sobie funkcjonalność w dobrym guście. Sposobem na odświeżenie łazienkowej przestrzeni może być nowoczesny kosz na bieliznę. Występują one w różnych wariantach kolorystycznych oraz wzorach. Dobrym pomysłem będzie również wymiana kosza na śmieci czy zasłony prysznicowej. Kolejnym sposobem na zmianę wyglądu naszej łazienki może być dywanik łazienkowy. To przyjemny dodatek, dzięki któremu wychodzenie z wanny stanie się prawdziwą przyjemnością dla stóp. Dodatkowo warto wyposażyć łazienkę w ciekawe organizery i pojemniki, które wprowadzą ład w Twojej łazience, a kiedy dobierzemy modele o ciekawym designie, wprowadzą do wnętrza odrobinę nowoczesności.

Jak odnowić łazienkę bez remontu – zrób to w stylu eko

Na koniec powiemy sobie jak odnowić łazienkę bez remontu w jednym z najmodniejszych w ostatnim czasie stylów – eko. Tutaj sposobów jest kilka. Bambusowy żyrandol, plecione organizery bądź organiczna mata na podłogę. Co więcej, warto wprowadzić odrobinę zieleni w ciekawych doniczkach, a nasza łazienka nabierze od razu nowych kształtów.