• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Mały pokoik dla dziewczynki

Każde dziecko marzy o własnym pokoju. Nie musi być duży, ważne, by po prostu był. Czasami ograniczenia lokalowe nie pozwalają urządzić pomieszczenia w sposób, o jakim marzyliśmy. Musimy się wówczas skupić na najważniejszych elementach. Czy małe księżniczki będą musiały zrezygnować z pewnych części wyposażenia?

Mały pokoik dla dziewczynki z założenia będzie przytulny. Już jego wielkość zapewni podobne wrażenie. Nie trzeba zatem skupiać się na specjalnych zabiegach aranżacyjnych. Zbędne okaże się nagromadzenie poduszek, pledów czy szukanie specjalnych zasłonek, które w normalnych warunkach byłyby pożądane.

 

Metraż nie ma znaczenia?

Małe dziewczynki nie potrzebują mnóstwa przestrzeni. Nawet mały pokoik jesteś w stanie urządzić tak, by spełniał oczekiwania Twojej pociechy. Ważne, by znalazły się w nim elementy, czyniące pomieszczenie funkcjonalnym. Podstawą będzie oczywiście stworzenie miejsca do odpoczynku. Dobór łóżka nie może być przypadkowy.

Nie ulega wątpliwości, że sen to nie jedyne, co sprowadza dziewczynki do ich pokoju. Równie ważna - o ile nie najważniejsza, jest przestrzeń do zabawy. Odpowiednie dopasowanie mebli pozwoli na uwzględnienie obu tych części w małym pokoiku dla dziewczynki. Właściwy wybór tego podstawowego mebla da także szansę na wydzielenie przestrzeni do nauki.

Wielofunkcyjne łóżka do małego pokoiku dziewczynki

Łóżka o rozbudowanych konstrukcjach nie zdadzą egzaminu w niewielkich pomieszczeniach. W małym pokoiku dla dziewczynki dobrze sprawdzi się łóżko wielofunkcyjne - z częścią do spania i zabawy (np. łóżko ze zjeżdżalnią, z wieżyczką, piętrowe łóżka z zasłonkami lub szufladami do przechowywania zabawek).

Nie oznacza to wcale, że w zapomnienie odchodzą proste konstrukcje. Zastosowanie piętrowego łóżka daje jednak możliwość połączenia dwóch stref lub zaaranżowanie małego pokoiku dla dwóch dziewczynek (jeśli część do zabawy zastąpimy dodatkowym materacem). Obecność szuflad i schowków pozwoli ograniczyć liczbę mebli w niewielkim pokoju.

Nie samą zabawą człowiek żyje - o roli biurka w pokoju dziewczynki

W małym pokoiku dla dziewczynek w wieku szkolnym nie może zabraknąć części przeznaczonej do nauki. Jak nauka, to koniecznie w odpowiednich warunkach. Ergonomię zapewni właściwie dobrane biurko i dostosowane do wieku dziecka krzesło. Nie wolno nam zapominać o stosownym oświetleniu tej istotnej przestrzeni.

W małym pokoiku dziewczynki dobrze spisze się biurko z jasnym blatem - zbyt ciemne kolory nie są przez dzieci lubiane, poza tym zdają się optycznie pomniejszać pomieszczenie. Do pokoi dziecięcych polecamy biurka z regulowanymi blatami. Na rynku nie brakuje ciekawych foteli obrotowych - to doskonałe rozwiązanie.

 

Ostrożnie z dodatkami

Aranżując pokój dla dziewczynki w bloku, stajemy przed nie lada wyzwaniem. Piętrowe łóżka z pojemnikami na pościel lub strefą do zabawy, biurka z regulowanymi blatami, które można dostosowywać do wzrostu dziecka, ergonomiczne fotele obrotowe, z którymi łatwiej o zachowanie właściwej postawy - te zasady już znacie. O czym jeszcze pamiętać?

Mały pokoik dla dziewczynek można uczynić praktycznym. Nietrudno jednak sprawić, by wyglądał przytłaczająco. Czego zatem unikać przy jego aranżacji? Nadmiaru: kolorów, dodatków, elementów dekoracyjnych. Zbytnie zdobienia nie będą Twoim sprzymierzeńcem. Podobnie z ciężkimi materiałami i masywnymi meblami.

Mały pokoik dla dziewczynki - wielkie wyzwanie dla rodziców

Stoisz przed dylematem, jak urządzić mały pokoik dziewczynki? Na szczęście nie jesteś sam. Producenci mebli pomyśleli o osobach takich, jak Ty. Mały pokój dla dziewczynki w bloku urządzisz, korzystając z nowoczesnych, dostosowanych do Twoich potrzeb rozwiązań. Sprawdzonych elementów wyposażenia szukaj w sklepie Meble.pl.

Jest łóżko, biurko, krzesło, a nawet trochę miejsca na szafę? Mamy wiele wymiarów do wyboru. Nie przejmuj się, jeśli mimo to nie znajdziesz odpowiedniego. Możesz skorzystać z opcji zamówienia szafy na wymiar. Zaprojektuj ją tak, by jak najlepiej służyła Twojej córce. Nikt nie powiedział, że mały pokoik dla dziewczynki nie może być funkcjonalny.