• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Scandi boho – wszystko, co musisz o nim wiedzieć

Scandi boho to styl aranżacji wnętrz, który powstał z idei połączenia dwóch innych nurtów, a dokładniej - skandynawskiego i boho. Ten trend jest zestawieniem skandynawskiej prostoty oraz motywu natury i egzotyki. W teorii te dwa style są sobie całkowicie przeciwne, lecz praktyka pokazuje coś zupełnie innego. Proste formy zyskują wyrazu w towarzystwie oryginalnych dekoracji w klimacie boho, natomiast swoboda i lekki eklektyzm bohemy łagodnieją, gdy komponujemy je ze stonowanymi barwami.

Scandi boho w aranżacji mebli

Scandi boho w aranżacji mebli

Scandi boho w aranżacji mebli

Scandi boho w aranżacji mebli

 

Dla kogo scandi boho?

Nowy trend, który podbija rynek wnętrzarski, sprawdzi się w każdym domu i mieszkaniu. Łączy on w sobie wszystkie najbardziej wyjątkowe i najlepsze elementy dwóch jego pochodnych. Pokochają go zatem osoby lubiące egzotyczne zdobienia, miłośnicy lekkości i natury, a nawet minimaliści ceniący sobie harmonię oraz spokój. Aby jak najlepiej dopasować do siebie ten styl, należy skupić się na tej jego części, która najbardziej odzwierciedla nasze usposobienie.

stylowe meble w stylu scandi boho

stylowe meble w stylu scandi boho

meble w stylu scandi boho

meble w stylu scandi boho

Aranżacja mieszkania

Jeżeli nowo powstały trend jest pochodną dwóch innych stylów, to jak dobrze wyważyć ich elementy, by ciągle oddawały jego indywidualny charakter? Odpowiedzi na to pytanie jest kilka. Możemy połączyć ze sobą meble lub dodatki z różnych kolekcji, zgodnie z naszymi upodobaniami. Scandi boho zawiera w sobie nutę eklektyzmu, więc w tym przypadku wystarczy puścić wodze naszej wyobraźni bez obawy przed kiczem. Jednym z przykładów takiej kompozycji jest wprowadzenie boho dodatków, typu dywan lub donice, do pokojów urządzonych w stylu skandynawskim. Kolejna propozycja to rattan - już kilka sezonów temu moda udowodniła nam, że meble wykonane z tego materiału nadają się nie tylko na taras lub do ogrodu. Wartko kontynuować te inspirację, ponieważ czyni ona wnętrza bardzo gustownymi.

wnętrze pokoi w stylu scandi boho...

wnętrze pokoi w stylu scandi boho z wysokiej jakości meblami

stylizacja wnętrza w stylu scandi...

stylizacja wnętrza w stylu scandi boho

Pożądane kolory

Wiemy już, że możemy sobie pozwolić na różne wariancje na temat łączenia tak różnych stylów, jednakże warto w tym miejscu podkreślić, że ta zasada nie tyczy się kolorystyki. Gdy decydujemy się zaprosić nowy trend do naszego domu, musimy dobierać elementy wyposażenia pomieszczeń według określonej palety barw. Kolory z grupy neutralnych i ciepłych będą najbardziej odpowiednie, ale należy uważać by nie przesadzić. Nadmiar szarości nie odda charakteru scandi boho, a kolor czerwony, choć z grupy ciepłych, również nie wpasowuje się w kanony tego schematu.

meble w stylu scandi boho

meble w stylu scandi boho

meble w stylu scandi boho

meble w stylu scandi boho

 

Po zebraniu wszystkich zasad w jedną całość nasuwa się kilka wniosków. Po pierwsze, ograniczeń jest bardzo niewiele, po drugie, mamy ogrom możliwości do wyboru planując przestrzeń, w której funkcjonujemy. Po trzecie, jest to jeden z najnowszych hitów, więc zostanie z nami jeszcze na długo, biorąc pod uwagę liczbę miłośników, którą zebrały style zarówno boho, jak i skandynawski. Liczba opcji ,,za” jak najbardziej przekonuje do tego, by spróbować tej mody we własnych czterech kątach.