• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Ciepłe kolory w salonie

Kolory budują wnętrze pomieszczeń domowych, dlatego niezwykle istotny jest ich odpowiedni dobór. Powinny doskonale ze sobą współgrać na zasadzie uzupełniania lub przyjemnych dla oka kontrastów. Biorąc pod uwagę salon jako miejsce idealne do wypoczynku i relaksu, powinniśmy kierować się ciepłymi kolorami. To one są w stanie stworzyć i utrzymać przytulną i przyjemną atmosferę, z której z chęcią skorzystamy każdego dnia. Jednak kolory nie dotyczą tylko ścian czy podłóg, lecz przede wszystkim elementów wyposażenia. Sprawdźmy już dziś jak doskonale sprawdzają się ciepłe kolory w salonie.

Ciepłe kolory w salonie

Ciepłe kolory w salonie

 

Zalety ciepłych kolorów

Ciepłe kolory mają wiele zalet, dlatego warto je stosować we wnętrzach domowych pomieszczeń. Ich główną cechą jest uzyskanie efektu ciepła i przytulności. Chłodne odcienie nie są w stanie stworzyć tak wspaniałej atmosfery, którą w dużej mierze powinien charakteryzować się salon. Do palety ciepłych barw zaliczamy przede wszystkim odcienie ciepłego beżu, brązu, czerwieni, pomarańczy, czy też żółci. Jednak warto pamiętać, że w zasadzie każda barwa ma swoje dwie tonacje - chłodną i ciepłą. To właśnie za ich pomocą możemy kreować stylistykę salonu.

Ciepłe kolory w salonie

Ciepłe kolory w salonie

Ciepłe meble do salonu - najlepsze propozycje

Wśród propozycji, które warto wykorzystać w meblach do salonu o ciepłej barwie są z pewnością sofy w odcieniach czerwieni. To bardzo intensywna barwa, która jednocześnie prezentuje się bardzo elegancko i stylowo. Jej odpowiednikiem będzie kanapa obita pomarańczową tkaniną lub koralową. Warto zwrócić uwagę na fakt, że koral jest aktualnie jednym z najmodniejszych kolorów, jeśli chodzi o wyposażenie wnętrz. Kolejną propozycją są wszystkie meble z dużą ilością drewna. Zatem w takiej sytuacji - jeśli dysponujemy aneksem kuchennym i w części salonowej planujemy zagospodarować miejsce na jadalnię - warto stworzyć drewniany kącik do spożywania posiłków i wykorzystać w tym celu zestaw stołu z krzesłami, które są wykonane z drewna. Jego odcień nie ma większego znaczenia, gdyż większość drewnianych barw wpada w ciepłą tonację.

Dla ocieplenia wizerunku salonu warto również skusić się nie tylko na sofę, ale na cały zestaw wypoczynkowy razem z fotelem lub dodatkowo pufami. Taki komplet z pewnością wpłynie na stworzenie przytulnej atmosfery. Każdy z elementów może mieć inny kolor, jednak warto by wszystkie cechowały się ciepłą tonacją. Dzięki temu wykreujemy harmonijną i spójną całość. Ciekawym, równie ciepłym odcieniem co czerwień i pochodne pomarańczowej barwy są odcienie musztardowe. Żółty fotel doskonale uzupełni każdą przestrzeń salonową, a jednocześnie stanie się jej dekoracją, na którą każdy zwróci uwagę. Meble możemy również ocieplić za pomocą poduszek. Miodowe lub bursztynowe modele będą strzałem w dziesiątkę.

Ciepłe kolory w salonie

Ciepłe kolory w salonie

Ciepłe kolory w salonie

Ciepłe kolory w salonie

Od czego zacząć aranżację salonu?

Po wykończeniu ścian i podłóg przychodzi czas na dalszą aranżację w postaci mebli. Jeśli urządzamy salon, warto wybrać modele w ciepłych kolorach. Do wyboru mamy mnóstwo możliwości, gdyż tkaniny czy obicia meblowe występują w wielu wersjach kolorystycznych - niektóre z nich są gładkie, inne wzorzyste. Decydując się na meble w ciepłych kolorach to z pewnością szybko doświadczymy ich wspaniałego wyglądu, szczególnie w promieniach słońca, które pięknie podkreślają ich urok i intensywność.

Podczas wyboru mebli do salonu warto kierować się lokalizacją pomieszczenia względem stron świata. To pozwoli na stworzenie doskonałej aranżacji, która będzie przemyślana pod każdym kątem. Otóż pomieszczenia z oknami skierowanymi na wschód będą najlepiej oświetlone rano podczas wschodu słońca. Natomiast jeśli planujemy urządzić pomieszczenie z oknami na zachód, będzie ono doświetlone w największym stopniu dopiero po południu. To niezwykle istotne kwestie jeśli chodzi o podkreślenie uroku wnętrza, gdyż ciepły kolor mebli w salonie będzie znacznie lepiej wyglądał w promieniach wschodzącego słońca niż zachodzącego, które mogłoby sprawić, że będą wyglądać zbyt intensywnie i krzykliwie.

Warto również pamiętać, że ciepłe kolory w nowoczesnym salonie będą bezpiecznym rozwiązaniem, gdyż te odcienie nie będą męczące w życiu codziennym. Pozwolą się wyciszyć i zrelaksować, a jednocześnie stworzą przytulną przestrzeń, w której każdy będzie czuł się znakomicie.

Ciepłe kolory w salonie

Ciepłe kolory w salonie