• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Fotel do relaksu i karmienia, czyli meble wypoczynkowe dla młodej mamy

Fotel do karmienia jest jednym z tych akcesoriów meblowych, o których nie myślimy, dopóki nie zauważymy, że nie mamy wygodnego miejsca do przebywania z niemowlęciem. Aktywność nowo narodzonego dziecka składa się z dzielenia czasu pomiędzy spaniem, jedzeniem oraz poznawaniem świata, czyli zabawą. Dla dziecka niezwykle ważny jest kontakt z rodzicami, a szczególnie z mamą podczas karmienia piersią czy butelką — dziecko może się przytulać i pogłębiać swój kontakt z rodzicem. W pokoju dziecięcym nie powinno zabraknąć wygodnego fotela do karmienia i relaksu, w którym rodzice razem z dzieckiem będą mogli się odprężyć i cieszyć sobą. Jaki fotel wybrać?

Komfortowy fotel do karmienia dla...

Komfortowy fotel do karmienia dla mamy

Komfortowy fotel do karmienia dla...

Komfortowy fotel do karmienia dla mamy

 

Dlaczego warto mieć fotel do karmienia?

Fotel do karmienia niemowlęcia może wydawać się niepotrzebnym zakupem, jednakże nic bardziej mylnego! Odpowiednio dobrany model fotela wypoczynkowego będzie wytchnieniem dla kręgosłupa młodej mamy. Specjalnie stworzony kącik do karmienia nie tylko zapewni rodzicom relaks, ale również gwarantuje spokój dziecku, które będzie mogło zjeść w odpowiednich warunkach. Dlaczego warto wyposażyć pokój dziecięcy w wygodny fotel wypoczynkowy? Z pewnością wiesz, że opieka nad niemowlęciem jest zadaniem na pełen etat i nie należy do najłatwiejszych, dlatego warto zainwestować w mebel, dzięki któremu, chociaż na chwilę ułatwisz sobie codzienne funkcjonowanie. Karmienie piersią lub butelką z kilku minut może przerodzić się nawet w godzinę, tak więc warto spędzić ten czas w wygodnej i komfortowej pozycji. Warto pamiętać, że siedzenie w niewygodnym siedzisku odbije się na zdrowiu kręgosłupa młodej mamy oraz oczywiście na jej samopoczuciu. Pamiętaj, że gdy dziecko wyrośnie już z karmienia, fotel będzie można zamienić na fotel wypoczynkowy — idealnie sprawdzi się ustawiony przy telewizorze czy w kąciku czytelniczym.

fotel do relaksu i karmienia dla...

fotel do relaksu i karmienia dla młodej mamy

fotel do relaksu i karmienia dla...

fotel do relaksu i karmienia dla młodej mamy

 

Nie tylko fotel do karmienia...

Chociaż początkowo fotel wypoczynkowy w pokoju dziecięcym będzie służył wyłącznie do karmienia i usypiania dziecka, to jednak rodzice będą mogli go używać również do czytania dziecku książek czy także do zabawy. Fotel do karmienia powinien być odpowiednio przystosowany do rodzica — tylko odpowiednio wyprofilowane oparcie zapewni komfort i wygodę nawet wielogodzinnego siedzenia. Oczywiście nie można zapomnieć o podłokietnikach, na których będzie można ułożyć ręce, aby główka dziecka znajdowała się na odpowiedniej wysokości. Miękkość fotela oraz jego wysokość, warto dobrać do indywidualnych preferencji i upodobań. Ciekawym rozwiązaniem, które maksymalnie zwiększy stabilność i wygodę mebla, będzie podnóżek, na którym swobodnie można wyłożyć nogi.

Komfortowy fotel do karmienia dla...

Komfortowy fotel do karmienia dla mamy

Komfortowy fotel do karmienia dla...

Komfortowy fotel do karmienia dla mamy

 

Fotel na lata

Jeżeli chcesz, aby fotel do karmienia był meblem, który będzie służył Ci przez lata, koniecznie wybierz model wykonany z wysokogatunkowych materiałów. Fotel powinien być tapicerowane materiałem, który będzie łatwy w utrzymaniu w czystości, jak również miał zwiększoną odporność na drobne uszkodzenia mechaniczne. Oczywiście nie wolno zapomnieć, że fotel będzie również atrakcyjną dekorację pomieszczenia, dlatego warto dobrać go do estetyki wnętrza pokoju dziecięcego oraz do indywidualnych upodobań.

Komfortowy fotel do karmienia i...

Komfortowy fotel do karmienia i relaksu dla młodej mamy.

Komfortowy fotel do karmienia i...

Komfortowy fotel do karmienia i relaksu dla młodej mamy.

 

Fotel bujany, a może fotel z podnóżkiem?

Zastanawiasz się, jaki model fotela wybrać do pokoju dziecięcego? Świetną opcją może okazać się fotel bujany umieszczony na płozach, który świetnie sprawdzi się nie tylko przy karmieniu, ale również usypianiu dziecka. Fotel bujany pozwoli Twojemu dziecku się maksymalnie zrelaksować i uspokoić. Kołysanie się na fotelu nie tylko będzie przyjemne dla niemowlęcia, ale również dla rodziców, którzy mogą być zmęczeni po nieprzespanej nocy. Fotel bujany w uniwersalnej kolorystyce może okazać się wyjątkowym wyborem do pokoju dziecięcego chłopca lub dziewczynki. Kolejnym ergonomicznym rozwiązaniem będzie fotel z podnóżkiem, który będzie idealnym uzupełnieniem niemal każdego wnętrza. W szczególności warto zainwestować w fotel uszak, który charakteryzuje się wysokim i szerokim oparciem zakończonym charakterystycznymi uszami, jak również przestronnymi podłokietnikami. Zarówno mama, jak i dziecko w fotelu uszak z podnóżkiem miło spędzą chwile wolnego czasu. 

wygodny fotel do karmienia dla...

wygodny fotel do karmienia dla młodej mamy

wygodny fotel do karmienia dla...

wygodny fotel do karmienia dla młodej mamy