• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Pufa do przedpokoju - czy to jeszcze modne?

Pufy z czasów PRL-u

Pamiętacie? W czasach PRL-u pufy były niezbędnym meblem w każdym domu. Czy była to mała pufa - nowoczesna, a może wąska - do przedpokoju, czy też innego pomieszczenia. Pufy były wszędzie. A do tego często wyjątkowo nieładne. Najpopularniejsze pufy do przedpokoju witały gości brązowymi i miedzianymi, jakby brudnymi kolorami.

Na swoich krótkich drewnianych nóżkach utrzymywały wielką, pojemną skrzynię na wszelakie skarby, pościel, książki i wszystko, co chcieliśmy tam trzymać. Nie były ładne, ale były ulubione, bo mieściły wszystko, co nie nadawało się do ekspozycji, a nie mogło znaleźć swojego miejsca. Niektóre mamy i babcie w pufach trzymały druty i wełnę, których rzadko używały.

Trochę historii...

Pufa to mebel z XVIII w. Innymi słowy to taboret, który został w całości wytapicerowany na miękko. Legenda głosi, że pufa powstała, gdy na taboret rzucono poduszkę. Znana z czasów PRL-u pufa (zwana także pufem) przeżywa właśnie swój powrót na salony. A jej początki sięgają aż XVIII wiecznej Europy, a konkretnie Francji. Jej pierwowzorem był tak zwany ottoman, czyli wyściełana ławeczka bez podłokietników i oparcia.

Duży wpływ na wygląd pufy miała moda orientalna. Przejawiało się to w niezwykle bogatych zdobieniach: frędzlach, tasiemkach i sznurkach. Ottoman był większy od dzisiejszych puf, pełnił rolę siedziska rodzinnego. Na jego twardym siedzisku kładziono poduszkę, co zwiększało komfort siedzenia.

Dobra strona pufy

Niewielkie rozmiary pufy umożliwiają jej wykorzystanie jako swoistego showstoppera. Pufy występują teraz w niebanalnych kolorach. To już nie PRL-owskie brudne miedzie i brązy. Nowoczesne pufy do przedpokoju wyróżniają się intensywnymi, orientalnymi kolorami i wzorami. Neonowe kolory i ciekawe motywy przyciągną wzrok i nadadzą Twojemu wnętrzu niebanalny design, wnosząc do niego niesamowitą atmosferę.

Pufa jest też meble mobilnym i wszechstronnym. Można ją schować gdziekolwiek, zajmie mało miejsca, a stwarza dodatkowe miejsce do siedzenia. Pufę wykorzystać też można jako stolik, stawiając ją w dowolnym miejscu mieszkania. Wystarczy położyć na niej tacę, aby stworzyć mały, mobilny stolik.

 

Dla wygody

Pufa do przedpokoju może stać się również doskonałym podnóżkiem. Sprawdzi się dla zapracowanych, zaszytych w swoich gabinetach biznesmenach, a także pozwoli molom książkowym wyciągnąć wygodnie nogi podczas przerabiania kolejnej lektury. A dla tych, którzy książek nie czytają, pufa stanowić będzie idealny podnóżek podczas oglądania telewizji, czy popołudniowej drzemki w fotelu.

A gdy pojawią się tak zwani nadprogramowi goście, a Ty masz przecież tylko 6 krzeseł, pufa doskonale uzupełni braki w siedzeniu, ponieważ zdecydowanie lepiej nadaje się do goszczenia znajomych niż kuchenny taboret. Taką pufę w każdej chwili możesz odstawić na miejsce, dzięki jej niewielkim gabarytom.

 

Dla dużych i małych

Pufa do przedpokoju, sprawdzi się też w innych pomieszczeniach. Nieocenioną zaletą tego mebla jest jej schowek, w którym przechowywać można wszystko. Także z jednej strony pufa jest siedziskiem i oszczędza miejsce, a z drugiej stanowi dodatkowe miejsce do przechowywania czasopism lub innych rzeczy - dorośli ją kochają.

Istnieją też wersję puf dla najmłodszych. Takie meble to nie tylko funkcjonalność, ale także zabawa formą, kolorem i fakturą. Pufy idealnie sprawdzą się w dziecięcym pokoju, będzie za nimi przepadał także nastolatek. Niebanalna pufa, w odpowiednich kolorach, ożywi pokój, do tego doskonale wpłynie na kreatywność pobudzając wyobraźnię malucha, a także stanowić będzie niezastąpione miejsce do odpoczynku.

 

Niesamowicie wielki wybór puf do przedpokoju

Dzisiejsze pufy to coś więcej niż pufy z czasów PRL-u. Nie tylko wyglądają pięknie, mogą pomieścić wszystkie szpargały, ale także stanowią dodatkowe siedzisko dla gości. Nowoczesne pufy prezentujemy z dumą, stanowią niezwykle piękną dekorację naszego mieszkania i dopełnienie jego stylu.

Aby wybrać pufę do przedpokoju, która idealnie wpasuje się w styl Twojego mieszkania i spełni wszystkie Twoje potrzeby i wymagania, musisz przejrzeć naszą ofertę. W naszym sklepie na www.meble.pl oferujemy tylko i wyłącznie najmodniejsze, i najbardziej funkcjonalne pufy do przedpokoju, które służyć Ci będą przez wiele lat.